Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema žutila, odmah je pet puta ljepša. Oke igra ali bez stvarnog uticaja količine goriva na vožnju tako i na gume plus set up koji bi trebao biti u prvom planu a ne da moraš za svaki auto svaki put isključivat TC i bez online zajednice gdje bi se formirale lige sa kvalitetnim pravim utrkama ova igra je totalno nezanimljiva. Trebaju se riješit velikih racing auta iz gt1 klase nikad ih nisu znali lijepo uradit.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    pricaj ti sta hoces, ja sam skoro pa siguran da cu svoj X360 cornut za PS3 samo rad ovog :D Jedina mana je sto PS3 renda Red Dead Redemtion u nizoj rezi, a ta igra vrijedi komplet konzole :smt007
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Pa vidi nesto za ove casual simulacije setap i nije bas neki prioritet, vecina utrka je 3, 5 ili 10 krugova max, tu potrosnja guma i gorivo bas i ne igra neku ulogu, koliko vas je otvorilo advanced setap u nfs shiftu ? Dovoljne su basic postavke i da je naglasak na dobroj voznji a ne zvrljanju po meniju, uostalom kupis Ferrarija i imas 4 5 modova voznje ili nikako, dobro eto ne pika se Skyline i hakerovanje preko laptopa :D
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zato i nevalja, nemaš da odvezeš utrku od 50 krugova sa ulascima u box, jebo utrkivanje od deset krugova gdje se svi šutaju po stazi kako stignu kao u Mario Kartu. Vedo ovo ti bez G25/27 ne vrijedi.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ne valja igra zato što se tebi ne sviđa. Mjerilo ti je odlično.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa GT nije nikada bio prava simulacija, niti na konzolama postoji prava simulacija, pa tako nece ni ovaj. Ono sto ja ocekujem jeste dobar vozni model, zanimljiv i raznovrstan carrear mode, grafiku do bola i zadovoljan.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    I pojavija se prva igra koja zahtjeva 3.42 update. Za ocekivati je da ce sve buduce igre isto zahtjevati.
    "F1 2010 comes shipped with 3.42 and requires the update. If you cancel, it takes you back to XMB"
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mene iskreno ni ne zanimaju te simulacije od 50 krugova, sat vremena trkanja, da bi radi jedne greske ispao. To meni nece nikad biti zanimljivo, zapravo me nervira strasno, jer su igre tu da me zabave u to slobodnog vremena sto odvojim za njih.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    ni meni se to nesvidaja kad se sjetim gt4 pa vozio sam jednom 220 krugova covjece nadam se da toga ovde nece biti
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni se svidja samo mrzim kada seru da nema bolje simulacije, a igra je prepuna mana koje ni nakon trimaest godina nisu rjesili. Jasno je da je igra ogromna ali ovo da ce samo dvjesto auta imat pogled iz kokpita je cisto sranje. Ja sam svaki do sad presao 100% vjerovatno cu i ovaj opet igra je i vise nego kvalitetna da bi se propustila.
     
  11. gilla

    gilla Aktivista

    Ne znam, možda padaš na pr gluposti ali 95% hardcore vozača od gafa do gtplaneta koja sve živo vozi uvijek priznaju da je rfactor ili eto gtr što se tiče simulacije same vožnje bolji, odnosno da je gt nekih 70,80% onoga što dotične igre u samoj vožnji nude( gt u profesionalu bez asista sa volanom) pa opet kupuju i voze gt.

    Koliko gtr ima vozila pa te kokpit toliko dira :lol: ?
    Ti premium modeli su dizajnirani do najmanjeg detalja u unutrašnjosti i ne mogu se porediti sa onim kokpitom u gtru, nedavno je kazo rekao da su htjeli ubaciti obični, klasični interijer i kokpit u sve ostale šta nisu stigli modelirati no odustali su od toga jer nisu bili zadovoljni, Japanac ko Japanac.

    I gt je oduvijek bio igra o automobilima i za fanatike dok je trkanje bilo sporedno ali naravno logičan dio racing igre.
    Imat ćeš utrke sa više krugova kao i potrošnju goriva i guma( što je bilo i u ranijim nastavcima). DIjelom me čudi da to stalno ističeš a reče da si svaki 100% završio. Ako jesi svaka čast, jer znam da je nekim trebalo godine da stignu do 70,80%.

    edit- i to oko lupanja kao u mariu očito naslijepo pričaš. Potvrđeno je da će u online trkama biti more opcija i pravila gdje se mogu namjestiti pravila, kazne i šta sve ne. Ne znam kakve lige i takmičenja te nagrade nudi gtr u online, ali će se kvalitetne utrke moći bez problema voziti u gt5.
    Biće more igrača sa naših prostora i na stranim sajtovima koji nisu adoloscenti pa im je zanimljivo udarati se i razbijati.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    100% svaki sa svim zlatima na licencama i znam šta pričam kada kažem da potrošnja goriva i guma nema nikakav uticaj na vozni model, zapravo ima ali je loše urađeno, kako god voziš gume se uvijek isto troše.

    Ne možeš ni zamislit koliko GTR modova i automobila ima.

    Na kraju dolazimo do toga da ovo nije racing igra pa joj se to može kao oprostit ali ako je najbolja simulacija kako tvrde onda mora imati sve.

    A to za online moramo tek isprobat.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Opet ja jedva cekam F1 2010 za xbox 360, izgleda da se pojavila na "onim" stranicama jer je ranije pustena za americko trziste. :)
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

  15. gilla

    gilla Aktivista

    Izgleda da je ipak na 3.41 ali je napravila takvu pometnju na sceni :lol: evo čitam nekolika dana i boga pitaj do čega je problem. Očito je onaj jail code izbačen u nezavršenoj fazi pa je pun rupa, ogroman broj igri ne radi ili ima neki problem, poletili za zaradom.

    "yes I am also back @ home now with original disc ...

    This game definitily runs on FW 3.41! Works fine from disc without jailbreak stuff or whatever and it's not asking me for update or trying to install update. I simply inserted disc and could install->play it!
    So those problems are not firmware related, it does not need 3,42! At least not the PAL / GER Version that I have here in my hands ...

    Trying to dump it now on my HDD and mess around with it ...

    *edit*

    Okay here the problems already start:
    Started my PS3 now with jailbreak (but not using BackupManager or whatever, just started PS3 with jailbreak)
    Starting the game from original disc: NO JOYPAD DETECTED!

    Not even using backupmanager or whatever ... just trying to start the game with original disc but it doesnt work anymore when PS3 is jailbreaked

    So they have done something ... probably some kind of detection for jailbreaked consoles ... that it works with a wheel is probably just a bug inside their protection that they only blocked joypads but not wheels ... or whatever ...

    but its strange! Whatever they have done ... so I can 100% confirm those joypad problems are not related to Firmware or Backup. Doesnt even work with original disc when PS3 got bootet with jailbreak ...

    I guess now the party starts"
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji je to ogroman broj igara koji ne radi? Prije je da ogroman broj igrara koje su izasle do 3.41 firmwarea radi a da se moze ocekivat da ce sve nove igre pravit probleme sto je ilogicno od strane sony-a. Kako god i do sada ima veliki broj dobrih igra :)
     
  17. gilla

    gilla Aktivista

    Samo, znači SAMO pročitaj na psx sceni temu o compability igrama i problemima od usera do usera.
    Na prvobitnoj listi bilo je oko 40,50 naslova koji ne rade ili djelimično rade. Ljudi imaju probleme i sa naslovima koji su kao potvrdjeni da rade.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

  19. gilla

    gilla Aktivista

  20. Esh

    Esh HWB

    Izvod iz novog Sony PR-a:

    Dakle, pazite se laznjaka :)