Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ljudi, sudeci prema ovim stvarima. Potpuno sam ubjedjen o padu Sony-a. Necemo vise traziti izgovore, nego cemo priznati poraz...

    Go Microsoft, go Xbox, go Zune, go Vista... Svijet je vas i samo vas... Sretno! :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    eto dodje i taj dan - clanak jednog ispodprosjecnog balkanskog sajta me ubjedio kako PS3 nije vrijedan investicije. :lol:
    ne samo sto je ogromna greska da X360 kosta $375 u proizvodnji (oko $550 je stvarna cijena), nego stavljati Inquirer u isti clanak, i njihove "izvore" dovoljno govori o "strucnosti" autora teksta. outsourcaju? zar je to rijec uopce u nasem jeziku. :lol:
    bas kao sto je prije 7 godina Sony na sebe navukao "gnjev" svjetskog trzista i razvojnih timova, "losim marketinskim i tehnoloskim potezom" izbacivsi 3.5MB PSone memorije, GPU i SPU chipove, i na koncu DDE engine iz R3000A procesora, tako isto radi i sa PS3. ah da zaboravih napomenuti - to nema nikakve veze sa PS3 igrama. :lol: i nisu nikad multiplatformske igre bile pokazatelj kvalitete igracke platforme, tako da razvojni timovi mogu slobodno "outsourcati" multiplatform igre. :lol:
    pametnija je stvar napraviti clanak u kom se govori o skoro pola miliona defektnih 'boxova na trzistu i koji konstantno refurbishiranjem cirkulisu medju rajom (haj da se i ja malo razbacujem stranim rijecima). al ono najbitnije - nikad ljudi nece shvatiti da ne treba porediti cijene i osvrtati se na iste, na razlicitim trzistima zbog valute...
    ostalom kad ima idiota koji kupuju VC igre za Wii, tako ce biti i idiota koji ce kupovati PS3 zbog starih igara, a ova Sonyjeva odluka njima definitivno ne odgovara. a EE/GS/RDRAM chipovi ce u dogledno vrijeme svakako biti onemoguceni i u US/JAP verzijama PS3 kroz emulator, tako da se za nekoliko mjeseci od premijere niko nece ovoga sjecati, a otvara se mogucnost za HD prikaz starih igara... :arrow:
     
  3. Raptor

    Raptor Aktivista

  4. Raptor

    Raptor Aktivista

    Mozda nije za ovu temu, al et. Najgledanija je...

    Jos je malo "fantastika", medjutim vrijedi spomenuti...
    http://www.sarajevo-x.com/clanak/070302032

    Smijesno mi je bas iz tog razloga sto sam sinoc gledao "Cowboy Bebop" anime gdje se u epizodi brain-scratch jednim dijelom govori o gaming-konzoli koja se upravlja mislima :mrgreen:
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja bi najvise volio da propadne PS3 i da Sony krene kao i SEGA, da proizvodi samo igre. Onda bi mogli ocekivati Gran Turismo, MGS i ostale mega hitove na PC-u :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    RUMOR: Sony to unveil PlayStation HOME at GDC
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=144594

    "Novi" Heavenly Sword Screenshot. Procitati zadatak u dnu. :mrgreen:
    [​IMG]

    Danas/sutra se od IGN-a ocekuje nova reportaza o Warhawku:
    Nice. :mrgreen:

    P.S. - @Vedolino - Sony i SCEI ce da propadne kada ti prodas onaj ram, u prevodu - zaboravi na to... :lol:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Nikad ne reci nikad. Samo se sjeti sta je bila SEGA, a sta je sada...Mislim na starije konzole, vrijeme Nintendovog NES-a i SNES-a.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo zaboravljas da je Sega (kao i Nintendo) ogranicena na automate i konzole. Sony i Microsoft imaju daleko vece financijsko zaledje u vidu filmske, muzicke, softverske industrije, industrije periferija, potrosacke elektronike, racunara, medicinskih sistema itd...
    Dakle, malo vjerovatno, pa ti je bolje da skupljas lovu za PS3 ako si namjerio da igras spomenute igre. :roll:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Rekao sam : Uzimam PS3 kad bude ispod 900 KM i kad igrice budu kostale 5-10 KM :lol:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bice on relativno brzo ispod 900 (mozda dogodine), ali igre za te pare nema sanse da bude u skorije vrijeme. mada je meni i $20 jeftino za kvalitetnu dual layer kopiju. :roll:
    Mada sudeci po svemu, i sudeci po PSP pirateriji, igre ces igrati sa SATA diska, umjesto sa BR diskova.
     
  11. Raptor

    Raptor Aktivista

    Kad se malo bolje razmisli, apsolutno moguce. Mozda cak i jedini pouzdan nacin
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da, samo sto su odbacili i naziv i dizajn. rade na novom, jeftinijem modelu.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kad bi ostavili sve ovako "ogoljeno" mogli bi prodavati to za $10-15. nikakav problem ako nema kucista... :p
     
  14. 53ways

    53ways Novi član

    Ovako iz neba u rebra :) ima li se gdje kupiti PS3 u Sa (obzirom da je ostalo jos 15tak dana do zvanicne prodaje), koliko kosta; koliko ce kostati i kakva je situacija sa igrama.Iiii kakva je situacija sa povezivanjem istog na internet u BiH.

    Thx :)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li se kupiti u Sa? Nema koliko ja znam, valjda tamo 23. ili koji dan prije/poslije (GMC valjda). Trebao bi kostati 600-650E, ali ako bude situacija slicna kao u Beogradu, bice onda oko 730E. Suludo. Igara ce nadam se biti, odn. onih 4-5 naslova koji valjaju. A buduci da sam ja PS2 kopcao na net i igrao se preko regularnog kablovskog neta, onda ne sumnjam da ce i PS3 raditi bez problema.
     
  16. 53ways

    53ways Novi član

    Call me duduk :D ali fkt si uspio PS2 kopcati na net ? sto sam ja cuo od nekih ljudi da to nije moguce!Znaci sve regulara internet ovo ono ? A sta vi konkretno cekate na PS3.Odnosno sta vrijedi cekati ? Hoce li biti Crysis,TestDrive:Unlimiter ???
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    reci im slobodno da su idioti. inace mislio sam na LAN i Online igranje a ne na http/ftp browser. konzole prosle generacije nisu za to namjenjene. za to konkretno imas PS3.
    Crysis i TDU mozda nekad stignu na PS3, ali tesko da ce to ove godine biti. ima daleko boljih igara najavljenih...
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Zero, jesi li vidio PlayStation Home i LittleBigPlanet? ludnica.
     
  20. Raptor

    Raptor Aktivista