Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mah PSX je podosta skuplji i od PS3 tako da mu ona cijena opet ne drzi vodu. onako je solidna stvar jedino ne znam kakav je sa piraterijom. da je cijena bila manja bolje bi prosao...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Play.com: PS3 Tops Nintendo Wii, Xbox 360 Pre-Orders
    Opet ce izgleda Evropsko trziste standardno gotiviti PlayStation. Jos ce ludje da bude kad se Liga prvaka nastavi. :mrgreen:
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Heavenly Sword, Warhawk, Killzone nisu odavno prikazani, kad prikazu buildove.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Presisat ce ih (x360, Wii) PS3 po prodaji a i po grafici kad tad. Igre su vec za garantovane :mrgreen:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HS ce izgleda u Aprilu, posto ga nema za EU launch. A izvjesni likovi koji su vidjeli Killzone demo iza zatvorenih vrata, se kunu da je skoro identican "onom traileru". :shock:
    A sto se tice grafike, pa vec sa dolaskom GT5 i MGS4 (a mozda i ranije sa Lairom i DMC4) ce PS3 biti konzola sa tehnicki najboljim igrama, a vremenom ce se ta razlika jos i povecavati. Wii je svakako presisan po grafici i to ne od PS3-ce, vec i od prvog Xboxa. :mrgreen:
     
  6. Raptor

    Raptor Aktivista

  7. Nani

    Nani Komšija

    Pa pogledaj samo cijena HDMI kablova na neweggu kao da se radi o razlicitim proizvodima a ne o kablovima razlicitih proizvodjaca cijena sitnica od 20 do 150$.
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kvalitet izrade nije toliko bitan kod HDMI/DVI kablova. kod analognih kablova je mnogo primjetnija razlika izmedju kvalitetnih i krsh proizvoda. kod digitalnih nije to toliko izrazeno i ne vrijedi davati ogromnu lovu za high end HDMI. mada ima i kablova od samo 1m koji kostaju preko $2000. :|
    monster cables imaju najbolji odnos cijene i kvaliteta vec dugo godina. u svakom slucaju, pri kupovini odmah odvojiti jedno 100 kermi za pristojan kabl... :arrow:
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

  11. Esh

    Esh HWB

    ccc pa gdje je vijest da ce kompatibilnost sa eu verzijom biti znatno slabija u odnosu na japan / us :roll:
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    navodno ce to popraviti firmware-ima :mrgreen:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cijena PS3-ce ce izgleda spasti vrlo brzo. Jucer je objavljeno da EU verzija nece imati PS2 hardver kao sto je slucaj sa US i JAP verzijama. PS2 igre ce se emulirati, i moguce, prikazivati u visokoj rezoluciji. Ovo naravno povlaci za sobom manju kompatibilnost ispocetka, ali redovnim updateima ce se i ovo rijesiti. Kombinujuci izbacivanje EE+GS+RDRAM chipova i prelaskom Cella na 65nm, eto nama cijene od 500E za 60GB model. :mrgreen:
     
  14. Esh

    Esh HWB

    sta znaci da ce cijena spasti? da ce biti na pribliznoj razini us / japan?

    dajte malo fanatizam off i objektivnost on.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cijena ne moze nikako (i niti ce kada biti) biti priblizna ili ista kao u NTSC regijama zbog valuta. Sto je tamo u $$$ ovdje je u Eurima/Funtama, i to je tako uvijek bilo. Cijena ce spasti vjerovatno sa trenutnih $599 na $499/549 (odn. EUR ovdje) kad se izbace "nepotrebne" komponente i usavrsi emulacija i proizvodni procesi.
    Smijesno je gledati na zapadne cijene, i Evropa nema nista zajednicko sa cjenovnom politikom u Americi. Bilo bi vrlo lijepo da PS3 u EU kosta IDENTICNO kao u US (459E), ali daleko je to od realnosti. Mislim nije mi jasno kojeg se vraga ljudi bune oko cijene, koja je poznata od Maja prosle godine. Skupo? Skuplje jeste od ocekivane cijene, ali govoriti 10 mjeseci da je skupo a ne poduzimati nista (tj. zaraditi/ukrasti/posuditi tu dodatnu lovu) je apsurdno. Ista prica kao za koncerte koji se odrzavaju u regionu. Karta 50-60KM - uhh skupo. A za koncert se zna mjesecima ranije... :roll:
     
  16. Esh

    Esh HWB

    pa nema potrebe da meni drzis predavanje o odnosima cijena izmedju evrope i amerike, kad sam o tome i sam pisao u 50 razlicitih tema na ovom forumu.

    samo sam pokusao istaci ironiju u tome jer mi je smijesno zvucalo da se neko raduje eventualnom snizenju cijena koje se vjerovatno nece dogoditi u tekucoj godini, a opet uzimajuci u obzir odnos cijena izmedju pojedinih trzista.

    ko je naumio da kupi - kupit ce, samo volim procitati malo objektivnosti i nista vise, a na ovoj temi toga je najmanje.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Snizenje cijena PS2 i PS3 je gotovo izvjesno ove godine. Jednostavno koliko god PS3 bio skup za proizvodnju, zbog konkurencije mozemo ocekivati snizenje jos prije godisnjice izlaska na trziste, koliko god PS3 bio jeftin za ono sto nudi. Dobro je pa PS3 nije tako "pouzdan" kao 360 u radu, jer bi to bilo strasno i za Sony i za potencijalne kupce... :roll:
     
  18. Esh

    Esh HWB

    heheh, pa znas i sam da je xbox 360 davno prebrodio te muke te da je ms bio poprilicno aktivan sa zamjenom pokvarenih konzola.

    svi navijamo za snizenje cijena i pojavu sto vise vrhunskih ps3 igara.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...prebrodio jeste u smislu da se manje kvari nego prije, ali jos je to daleko od onoga sto je konkurencija. jos uvijek meni se cini vazi da je 3-4% (po MS navodima) 'boxova defektno na neki nacin sto je na isporucenu cifru suludo. onaj topic na neogaf-u o broju umrlih 'boxova je jos uvijek itekako aktivan, a i clanci poput ovoga mi bas ne ulijevaju puno povjerenja da i sam pazarim 360 (datum je svjez):
    http://xbox360.qj.net/360-diehards-lose ... /aid/83881

    priznaces da PS3 nema ni blizu ovakvih problema. u svakom slucaju vise ce SCEI uspjeha napraviti snizenjem cijene PS2 na 99E nego snizenjem cijene PS3-ce, jer je evidentno da cijena nije presudni faktor kod kupovine...
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Gaming Area u punom sjaju;


    Nek mi neko objasni koja je razlika developerima razvijati igre za PS3 sa dodatnim ps2 hardverom ili bez.

    Jos se autor teksta nije potpisao.
    ______________
    edit:

    Bahamute, prozivaju te;
    25/02/2007 14:27 od loodi.sale

    :lol: