Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jasta sam. Ono opremanje virtualne kuce je genijalna stvar. Haman Simsi samo realtime i online. :mrgreen:
    Nema bolje i tehnicki savrsenije stvari kod konkurencije. Konacno "opipljivi" i korisni trofeji. :wink:
    A kad vidjeh LBP bilo je :shock:
    Na IGN-u ima malo detaljniji opis.
    http://ps3.ign.com/articles/770/770998p1.html

    Warhawk isto ima potencijala da bude online ludnica.
    Javni Killzone trailer ce negdje u maju/junu...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Novi HS screenshot, jucer "uhvacen" iz frame buffera: :mrgreen:
    http://www.ninjatheory.com/forums/showthread.php?p=9812
    :shock:

    http://ps3.gamespy.com/playstation-3/un ... 700p1.html
    PS3 UT3 preview:
    Samo nek developeri nastave sa implementacijom misha i tastature u PS3 igre, pa da konacno anuliraju sve vece prednosti igranja FPS-a na kompu... :mrgreen:
    Jos samo fali koji kvalitetan RTS. :mrgreen:
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da nekim slucajem xbox ima nesto kao ovaj home, bahamut bi to popljuvao, rekao to je sims za curice, glupost a ovako je to nesto nevjerovatno i super korisno.

    Da ja kazem sta je to: cisti shit, marketing, jos hype-a, nema servera da to drzi kako treba, ko li je zeljan opremanja kuce... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    decko, Home se razvija od proljeca 2005, prije nego sto je rijec "Mii" bila poznata, tako da ljudi znaju sta rade, i znaju kolike su mogucnosti njihovih servera... :roll:

    da, xbox ima ovo, da ima ono... da ima svasta, da mu je pouzdanost neuporedivo veca, da ima mnogo igara koje nikad nece stici na komp/ps3 ja bih volio i pazario bih ga, ali ovako nema nista interesantno, niti u jednom pogledu, tako da nema potrebe da pricam hvalospjeve kako je dobra platforma...
    btw pola staza iz Forze 2 je izbaceno iz konacne verzije jer nece moci stati na dvd9, pa ce se naknadno skidati s neta na 13GB hdd. e ako to uz naplacivanje dodatnih oruzja u Wormsima nije jadno, ja ne znam sta je...
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne nije jadno, jadno je govoriti kako RFOM zauzima citav Blu-Ray disk od 25 GB kad je stvarna velicina kad se izbace rupe u zapisu oko 4,4 GB.
    I ne znam sta imas protiv GOW na PC-u kad ga nece biti jos makar 1,5-2 godine.
    I gdje je famozno kacenje bilo kojeg HDD-a na PS3, pa onda raspitivanja o Hyperdrive-u i Xtenderu ili kompatibilnost 98% PS2 naslova...
     
  6. Raptor

    Raptor Aktivista

    Make LOVE guys, not WAR :smt003 ,, ili kako vec. ccc
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nasmijah se posteno, jer koliko znam igra zauzima oko 17GB. Motorstorm 14GB, Armored Core 13GB, Genji 12GB, Formula 1 9GB i tako dalje. Neki likovi su zakljucili da su fajlovi sa nazivima "padding" u sebi, automatski dummy fajlovi (suludo). Da je to slucaj (posto "rupe" i "prazni" fajlovi nemaju podataka u sebi, vec samo "guraju" ostale relevantne fajlove na periferiju diska), ili da je false LBA tehnika u pitanju, onda bi .rar i .7z kompresija iznosila upravo tih 4.4GB a ne 15GB. To je makar jasno, zar ne? Jedino VF5 zestoko koristi dummy fajlove, sto se odrazava i na kompresiju - samo oko 3.5GB.
    U svakom slucaju nema potrebe za 3 dvd-a u igrama tipa Blue Dragon, nema potrebe za izbacivanjem sadrzaja uslijed nedostatka prostora...
    Jos da nadodam dodatno placanje tabli u Lumines Live-u. Mislim urnebesno...

    BICE GA. To je bitno. FFXIII, GT5, God of War, MGS4, Motorstorm, neces NIKAD vidjeti na kompu. To je poenta. Ja nisam od onih koji moraju da igraju sve odmah i sada. Kako odigrah Halo, kako probah Jade Empire, KOTOR, Fable, kako cu odigrati Ninja Gaiden na "trojki", tako cu i Gears of War i Halo2, a mozda i Dead Rising/Blue Dragon. Jasno?
    Za te dvije godine, cak ce i low end kompovi moci tjerati spomenutu igru u rezoluciji koju gura Xbox. A da li ce iskustvo biti drugacije? Naravno da nece. Cak sta vise...

    http://www.metacritic.com/games/xbox360/scores/
    Od prvih 10 najboljih naslova, samo su dvije ekskluzive buduci da Gears of What oficijelno to vise nije. Ostalo imam na kompu i/ili ostalim platformama. A godinu i po dana konzola na trzistu. Ostatak liste nije previse drugaciji...

    Ha? Kakav sad Hyperdrive? Znas li cemu on sluzi? Naravno da mozes skaciti koji god hoces HDD. Reci da se salis pa da te i ubuduce donekle ozbiljno shvatam. Kako ti zvuci kompatibilnost sa 1000 naslova na PS3, a kako ti zvuci kompatibilnost sa 298 naslova na X360? 1000 igara nije ukupno izaslo za Xbox na engleskom govornom podrucju...
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vijest o RFOM-u na 4,4 GB sam procitao na jednom ps3 a ne na nekom XBOX fanboy sajtu tako da mi nije bilo sumnjivo.

    Tih pet ekskluziva sto si nabrojao je zapravo sve sto je i ostalo (nestaju li nestaju).

    Meni se bas i ne igra Gears of War za 2 godine na kompu a tako misle i mnogi.

    Kod Blue Dragona je li stvarno problem promijeniti disk nakon 40 sati igre
    :roll:

    Zbog popisanih 27$ dolara gubiti obraz i smanjiti kompatibilnost :shock:

    Tih 1000 za XBOX 1 je i vecina valjala, dok je za PS2 izaslo pet puta vise i sve ono preko je vecinom sranje

    http://www.engadget.com/2006/12/02/team ... -your-ps3/
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    PS3 je bio planiran bez hardverske emulacije PS2 naslova, ubacen je kada su vidjeli da softverska nece biti gotova na vrijeme.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od tih 1000 naslova za Xbox 90% je bilo multiplatform naslova, tako da sve sto je valjalo na Xboxu odigrah na PS2 ili na PC-u. Znaci, PS2 ima samo onoliko ekskluziva koliko je ukupno naslova bilo na Xboxu. Strava. Ima tu jos masa ekskluziva u najavi, al mrsko mi bilo da podsjecam nekoga na stvari koje bi trebao znati. Ono sto nestaje je broj potencijalnih kupaca xboxa koji vec imaju kompjuter doma. Samo da mi je znati kako je neko u prednosti sto odigra neku igru ranije nego drugi. Ali to je ona "kiddy" filozofija - hocu odmah i sada. Ja cu fino odigrati tehnicki bolji Oblivion nego sto je onaj na Xboxu a tako isto i GoW i ostale stvari.
    Ja fino objasnih kako je nemoguce da doticna igra ima dummy podatke ili false LBA adrese a da se kompresuje na 15GB, a ti bujrum vjeruj likovima "na rijec" samo na osnovu naziva pojedinih fajlova. Ja ipak ne razmisljam toliko plitko.
    A ljudi fino ustedjeli tih $27 na ustrb kompatibilnosti, ali zato su ogromne sanse da ce potrosaci dobiti stare igre u HD-u. Milina. Da ne govorim kako se unazad dvije godine prica o eventualnom prelasku na softversku emulaciju. I sada kad se upravo to dogodilo onda je bilo kao da to nikad niko nije spomenuo i da se sve iznenada desilo. U svakom slucaju PS3 ima oko 300% vecu kompatibilnost u startu, zao mi je.
    A sto se tice potonjeg linka, ne razumijem sta hoces s njim da pokazes? Mozda to da ce se i 3.5" diskovi moci kaciti na PS3 osim 2.5 incnih? Ako je to razlog onda si upravu. I ne samo to vec je moguc i hot-swap. Just stick to the 13GB propietary drive dude... :lol:
    Hocemo malo o procentualnim kvarovima na obje strane u istom vremenskom periodu, a?
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sad bi ti rekao da je PS2 imao 1000 ekskluziva :shock:

    Link sam stavio da pokazem da ce vam trebati dodatna oprema da kacite diskove koje hocete, a ne kako ste prije par mjeseci govorili "svaki SATA disk".

    Oko 500 naslova sa XBOX-a 1 sada radi na X360, a na PS3 ce u pocetku ih raditi vrlo malo (PS2 naslova).

    Nije ni PS3 toliko nepokvariv kao sto pricas, ljudi su kupovali nove konzole koje nisu htjele "uvlaciti" diskove a i na "100%" ispravnim konzolama fakin kontroler nece da se sinkronizuje kako treba.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    naravno da nije PS3 nepokvariv. nista nije nepokvarivo, ali pouzdanost u odnosu na Xbox je jedno 500% veca, sto pokazuje i aktivnost na stranim i domacim forumima. svaka cast prvom Xboxu jer je bio mozda i najkvalitetnije izradjena konzola u novije vrijeme, ali sa novom konzolom to nije slucaj, a ako je suditi po procentualnim izvjestajima onda je na trziste dospjelo skoro pola miliona defektnih konzola. a sto je najgore te defektne konzole kruze opet u prodaji nakon popravaka, sto opet dovodi do kvarova. zastrasujuc podatak. u svakom slucaju dok chipovi ne budu radjeni u 65nm velika je lutrija kupovati konzolu koju niko u drzavi ne moze popraviti...

    a ako ja lazem sto se tice Xbox kompatibilnosti onda Wikipedia ne laze:
    Dakle?

    americka i japanska PS3 kompatibilnost iznosi 98% dok ce u evropskoj biti podrzano oko 1000 naslova na startu, sto je ogroman broj naspram izdatih naslova, a nece sigurno ostati na toj cifri. dakle, kad je kompatibilnost sa starim naslovima u pitanju, tu je jasno da je PS3 u prednosti, kad pogledas ovo:
    mada ja licno ne patim od toga, jer ne planiram prodavati PS2 dok svaku igru od ovih 200-tinjak sto imam ne budem mogao igrati bez vecih problema.
    a sto se tice kacenja diskova - ja odem u radnju i kazem "dajte mi bilo koji 2.5" disk" i to je to. radice bez problema. imam standardno 7% manje prostora nakon formatiranja a ne 13 dostupnih gigabajta na 20GB disku. ako hocu 3.5" hdd da skacim dovoljno je da otvorim PS3 i ukopcam SATA kabl (a uz malo akrobacija i s dobrim alatom cak se i ne mora otvarati) i sve ce da radi. ako necu da zijanim garanciju zbavim Hyperdrive (s kojim rade i ATA 100/133 diskovi). sa Xboxom nemas taj luksuz cak i ako je garancija nebitna i ostavljen si na milost i nemilost MS-a da nekad izbaci veci disk (koji ce opet biti minimalno 100E). a cijenu 512MB memory unita ne bih komentarisao. dovoljno je urnebesna sama od sebe. jos je tu i baterija u svakom kontroleru, wifi, hd player. hdmi interfejs and so on...

    u svakom slucaju, da ne prenosimo i ovdje ona glupa prepucavanja sa gay aree, nema potrebe da nastavimo s ovim, jer i sam znas odavno kakvi su meni stavovi po tom pitanju, i ja znam kakvi su tebi. ne mozemo ubijediti jedan drugog u suprotno...
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

  14. gmc

    gmc Guest

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, i prelaze na 700E. :roll:
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sony je najavio da će njihov novi firmware za PlayStation 3 izaći krajem marta a njegova glavna novina biće podrška poznatom projektu Stanford univerziteta - Folding@Home.

    vise na http://screenfun.blogspot.com/

    evo sad bahamute ozivi malo "umrlu" temu f@home 8) :evil:

    ajd da bude nesto korisno od "stvarcice" namijenjene igrama :p
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa kad/ako se milioni PS3-ca na svijetu ukljuce u ovaj projekat, bice to jedna fina i plemenita stvar. dobar potez u svakom slucaju. jedino potrosnja struje moze biti problem... :roll:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije lose, ako ne bude bugova u igrama...
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ode DMC

    a mogao bi i FF

    izvor http://www.x-scene.com
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naglasak je na "should". Sakaguchi vise nema nadleznosti nad FF fransizom.
    Prije ide Blue Dragon na PS3 nego FF na Xbox.

    Eno ode i Lost Planet na PC, a Bioware radi PS3 igru. Izgleda je PS2 zadnja konzola sa najboljim i najekskluzivnijim naslovima...

    Zaboravio si i na Ace Combat:
    http://images.xboxyde.com/gallery/publi ... 8_0001.jpg