SP 2014 - Brazil

Discussion in 'Generalna diskusija' started by donjapa, Dec 3, 2013.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma prvu tekmu se svi nagurati u gol i cao,uspijemo remi izvuc super,ne uspijemo Boze moj,pokusali smo..
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mislis ono što smo pokupili od iskustava sa Grcima :smt003

    Ako budemo odigrali utakmice kao protiv Francuske i Grčke, i nekada protiv Španije. Imamo prolaz, realno smo kvalitetnija repka od Nigerije i Irana, sama pozicija na rang listi to kaže.
    Samo dobra priprema i analiza repreznatcije, bojim se samo da Pape zakaže sa pripremama a ne znam šta će biti sa Džekom.

    Velike nade dajem Pjaniću, našim brzim bekovima.

    Sada nam treba prijateljskih utakmica, treba malo uigrati repku. Nekako mi nisu trenutno nivo, a kapacitet imamo, samo se treba razigrati i uigrati dobro repka.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Realno nismo nista bolji od Nigerije, a listu macku o rep jer bi to znacilo da je Svicarska kandidat za osvajanje.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobro je kako je moglo biti, treba biti zadovoljan izvucenim parovima
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma meni je dosta sto su i otisli :) Bit ce merak gledat i nas na tom j...... world cup-u :D
     
  6. blaf

    blaf Aktivista

    trebalo bi sa argentinom odigrati lagano, da se puno ne potrose i ne nakupe kartona, jer mislim da se prenose kartoni iz kvalifikacija, poraz od 3-0 je posten, pa onda odmorni i kompletni da dobijemo iran, a onda i sa nigerijom na nivou.

    drugi scenarij je da se nalozimo i odigramo nerjeseno na marakani, ali onda potroseni fizicki, kartonirani i nekompletni, a jako euforicni ne uspijemo pobijediti naredne utakmice...

    realnno trebali bi imati prolaz, ali nikad se ne zna, najbolje je sto imamo izrazitog favorita koji bi trebao sve pobjediti, a onda da je 2. mesto slobodno za nas...
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovdje ce biti borba za drugo mjesto, a uveliko ce ovistit upravo o tome kako "drugo-rangirani" odigra sa Argentinom. Ko vise naprkosi njima (manja gol razlika) ima vece sanse.

    Fudbal je fudbal, svako moze dati iznenadni pogodak (St. Louis je pokazao da smo mogli dati 2-3 gola na pocetku...) I onda se povuci I braniti, Grcka style.

    Na grupu se ne mozemo zaliti, ako ispadnemo sami smo sebi krivi, potencijala za prolazak ima. Pape - u pamet!
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ................................................Bega.............................................
    Mujdza......................Bicakcic..................Spaha.........................Lulic
    ...........................................Kolasinac...........................................
    Hajrovic.......................Pjanic................Medo......................Salihovic
    ...........................................Ibisevic...............................................


    Ja bi to ovako,dosta se toga moze mijenjati,moze Sejo igrati beka kao do sada u repki,ili staviti Lulica koji tu ima iskustva u Laziou tj. timu koji igra u najjacoj defanzivno orijentisano ligi,tu moze i Kolasinac a na WC ne mozemo bez zadnjeg veznog,da je Rahimic godinu koju mladji,moglo bi,ovako,neka tu ide Kolasinac koji igra tu pocesto(i Sejo cesto igra zadnjeg veznog,ali mi je Kolasinac vise za zadnjeg veznog,cvrst,jak,brz,destruktor pravi..),na desno krilo nema ko drugi nego Hajrovic od kojeg ocekujem ambiciozne suteve,da se ne libi iz svake pozicije sutati i naravno dobre centarsuteve ka Vedi,od Seje kao krila ocekujem da realizuje penal/e koje aBd dobijemo i da konacno proradi ljevica i da hrani Vedu dobrim centarsutevima,ko zna,mozda zabije i koji iz slobodnjaka,od Mujdze isto,samo da je jak u defanzivi i pokoji centarsut..i dosta nada polazem u Vedu,nadam se golovima,jer je pravi poacher,kupi lopte koje dolaze,nije dobar tehnicar i to,ali je uvijek na pravom mjestu,ima taj njuh za gol,a sa ovakvom formacijom i nadam se dobrim centarsutevima,golovi ne bi trebali nedostajati..Dzeku jednostavno nisam stavio,ako bude igrao kao sad,ako se popravi,onda bi se vec morala i formacija mijenjati,nekima je glupo ga staviti na klupu i znam da ce biti kritika,ali ako se bude setkao po terenu on je samo igrac manje,ne zivi se od stare slave..


    Prvu tekmu se braniti upravo kao sto Tale rece,iz iskustava sa Grcima,i ici na kontre,imacemo aBd Hajrovica po desnoj strani koji je koliko toliko brz,Vedo nek se ne vraca iz napada osim kada su korner situacije i opasniji slobodnjaci..
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako nas ne posla u H :D
    Ali hajde ne treba biti pohlepan, moglo je i gore.

    Bojim se da nam Nigerija ne lezi, prvaci su Afrike i uvijek nam je muka sa brzim ekipama igrati ali hajde vidjet cemo.
    Sranje je da ce Argentinci 99% vec biti na 6 bodova dok dodje mec njihov sa Nigerijom, uci ce turisticki i to ce nas sjebati.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :smt023

    nadam se da ce nekako iran uspjeti maznuti bod nigeriji,a da cemo i mi protiv njih odigrati remi,pa bi tabela bila :

    Arg 3 3 0 0 9
    BiH 3 1 1 1 4
    Nig 3 0 2 1 2
    Ira 3 0 1 2 1

    Ali sumnjam,mislim,ima sada 1000 nekih mogucih scenarija ali eto..
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D :smt005
    http://www.sport.ba/druga-strana-sporta ... rcegovinu/

    Protiv Argentine bi igrao 3-5-2 ili 3-4-3, da im pokazemo kako se ne salimo :smt003
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Grupe E i H bi bile povoljnije od ove sto smo dobili, al zato od preostalih 5 grupa bi sve teze bile od ove sto smo dobili. Ja sam na kraju jako zadovoljan.

    Cak se s 4 boda moze ovo proci, samo pamet u glavu Pape, nemoj sve u napad protiv Argentine :D
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma vala smlata je nekakva,imam osjecaj da ima samo jednu taktiku,a to nije dobro sigurno,i svaka iole bolja ekipa sa boljim trenerom se prilagodjava timu protiv kojeg igra i tako ih "uzimaju"..ali eto..vidjecemo..
     
  14. ibran

    ibran Aktivista

    Sam je gušt bio pratiti izvlačenje i čekati da se izgovori ime naše domovine, a tek dolazi još veči gušt gledati naše momke kako se dokazuju sa igrom na SP. Očekujem da ostave srce na terenu kao i dosada a hočemoli proći dalje mislim da hočemo mada tu zavisi još od dosta faktora.
    Sretno zmajevii neka vas Bog čuva i prati.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo raja, nagradna igra za odlazak na S.P. :D :
    http://www.fifa.com/worldcup/be-there-w ... rview.html

    Edit. nas Ameri (Nike) ufalise na sve strane, a nama Adi-dadi-das (Njemacka) sponzor :)
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Iran nas uvijek razvaljivao, a sad je Iran kao sigurna pobjeda :lol:
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ma to su bili talovi, nama Usanovic mazne kofer para a mi izgubimo :)

    Argentinci su nabrijani, izjavili nesto kao da je BiH najslabiji protivnik iz Evrope. Nadam se da ce nas maksimalno podcijeniti, a da ce Pape i zmajevi ozbiljno poraditi na fizickoj spremi i taktici.
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    :)

    eto i mi smo culi za Nigeriju radi njihove razvijene ekonomije , tehnoloskih dostignuca itd ... nabijem ih na k.... :)
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Tako je bilo i sa Grcima, uvijek nas razvaljivali. Mislim da je najbitnija utakmica ova protiv čamuga. Trebamo se bojati njihove brzine. Nisu neki tehničari ali su im kontre *ebene.
    Ako čamuge dobimo, imamo velike šanse.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Živi bili pa vidjeli, argentince ćemo razguziti 1-0 na otvaranju, sva ova priča će im se obiti o glavu.