SP 2014 - Brazil

Discussion in 'Generalna diskusija' started by donjapa, Dec 3, 2013.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Suština svega.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    A i temperatura i vlaga, nasi crkli poslije pola sata na prosloj.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja bi da Muhamed Konjic preuzme mjesto selektora :D

    zašto?

    pa nece moci u isto vrijeme da komentariše utakmicu i da vodi reprezentaciju xd
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    + Nema se šta dodati.
    A nisam vidio ni Medunjanina u igri, znao sam da ćemo dobiti. Forsiranje tog igrača koji je realno loš je velika glupost od Sušića

    :smt005
    [​IMG]
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tacno mi bude tek sad zao onog sranja protiv Nigerije.. :(
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jucer u ovom mjestu gdje sam trenutno u Indiani, vlaga bila 80%, i ja izadjem malo sa braticem napolje. Znaci disat nisam mogao. Cim sam krocio napolje bio sam sav mokar, i kao sljepav od te silne vlage. 5 minuta jedva izdrzali i nazad u kucu. Jos i nije bila neka vrucina, mozda 23-25c.

    A valja jos 90 minuta trcati u takvim uslovima.

    Hvala vam momci na svemu!!! Danas dobra partija svih sto su igrali. Volim te BIH!!!

    Sta ce biti, ko je kriv za sta, klanovi, ovo ono, stvarno necu komentarisati. Vidjet cemo sta ce biti u buducnosti.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma nema ti sta biti zao, da smo pobijedili Nigeriju sada bi izgubili protiv Irana :D. Nasi samo igraju dobro kad nema psiholoskog pritiska.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dovoljno vidjeti Dzekinu kilometrazu. Nije se zalagao tu utakmicu nikako. Danas je bio dosta bolji.

    Trce oba tima u istim uvjetima...
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim da su nigeri bolje sposobni da podnesu takve uslove.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Susic zaigrao od pocetka i po mom subjektivnom misljenju odigrao vrlo dobru utakmicu. Malom definitivno treba dati sansu, odlicno je probija po lijevoj strani, svidja mi se sto ide loptom do linije mada ponekad lopta i pobjegne ali takva lopta kad prodje odbrana je matirana.

    Mislim da je njemu veliki teret na ledjima sto je rod selektoru i da bi igrao jos bolje da je neko drugi selektor.

    Besic, Kolasinac, Sunjic extra partija. Definitivno smo dobili jake momke za nastavak uzlazne linije reprezentacije.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisu ni oni, u Africi jesu u prosjeku visoke temperature, ali vlažnost daleko niža. Isprobao sam i na vlastitoj koži - u Sarajevu na 35° ne možeš disati, dok se u Egiptu nisam gotovo ni oznojio na 50°.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da al ipak su crnci izdzljiviji na visokim temperaturama kako god da okrenes. Vidjet cemo ih u Rusiji :D
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobro uslovi u Nigeriji i Egiptu nisu bas isti.

    I u Nigeriji ima dosta 'humidity'. Evo beze sad pogledao temp u Lagos-u: 85F, sto je nekih 30c, i humidity, ili vlaga im 80%.

    http://www.timeanddate.com/weather/nigeria/lagos
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma kako švabe trče, šta švabo zna šta je vrućina jbo crnce :D

    Šteta kada se sve na kraju sagleda... Moglo se i moralo više. Utakmica protiv Nigerije bit će nažalost u rangu one protiv Danske na Koševu, Francuske u Parizu i ona 2 nesretna baraža protiv Portugalaca. Ako ništa malo smo vratili treneru Irana za one baraže :D

    Što se temperature tiče šta očekivati u Qatru gdje po ljeti temp ide ko od šale preko 50 celzijusa :S
    Trenutno Doha Wed 22:08 Clear. Extremely hot. 37 °C, u 3 am bit će samo stepen niže :oops:
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ali nema vlage u Qatru. Tamo je 'suha vrucina'. I kao sto je Neo, rekao, tamo se i na +50c, neces ni oznojit puno. Dok gdje ima vlage, pogotovo u visokim postocima 70-80-90%, i na +20, ti ces biti mokar kao cep u roku minuta, bez i da potrcis.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    obavezno poslusati, pogotov ovaj dio oko vremenske zone (pri kraju videa)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo ti za Dohu vlažnost:

    [​IMG]

    U Junu mjesecu prosjek je 37% a temp idu preko 40.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Onda su svi najebali. :D Boga'm sam mislio da tamo nema previse vlage.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma