SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko sam primjetio, dosta smo blizi cijenama u inostranstvu nego ranije.

    Ranije je bilo oko 1,5x USD vs BAM, npr newegg Samsung 840 EVO 250 GB = 210/250.

    Sada je USD oko 1,50 KM, a omjer je 1,3x.
     
  2. stripiii

    stripiii Aktivista

    kao sto rekoh, winwin kokosari pravi...
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    kokosari ili ne opet su najjeftiniji trenutno, ssd koji sam ja narucio je kod njih 148,00 KM dok je isti ssd u Imtecu 179,00 KM, Plusu 199,00 KM itd.

    ne opravdavam ih sto se ovih promjena cijene tice ali mozda se i desilo to sto su mi rekli da se desilo, mozda je i kakva muljaza ko ce mu ga znati ali opet logicno je da ni jedna firma nece da posluje sa gubitkom tako da sigurno nebi meni licno taj ssd prodali i pri tome iz svog dzepa dali 50 KM, nego su zvali da kazu sta je i kako je pa ako ti odgovara idi dalje, ako ne odgovara cao-zdavo :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako to da su samo tebe zvali? :)
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mene nisu...
     
  6. stripiii

    stripiii Aktivista

    Ma oni su isti ko i ovi na piku za tel... Otisao kod njih da uzmem ssd i da platim 20-30KM vise jer vidim da pise da imaju na stanju a necu da cekam 15 dana i da gatam je li se on sjetio da naruci ili ne.Ne da nisu imali iz potpisa ssd nego nisu niti jedan imali a u svim njihovim radnjama koje je zvao imali su samo jedan (1) ssd :shock: I sta cu, prelistam malo forum i vidim da neki forumasi preporucuju peropa sa pika.Narucio od njega i sutradan mi stigao, 170KM, 7KM vise nego u winwinu...Cijelih 7KM vise...
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naručio prije 5 dana SSD Samsung EVO 840 i 4gb rama. Ukupno 209km.
    Sutra popodne idem do poslovnice jer drugačije ne znaju :)
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    narucio ssd u ponedjeljak, u petak me nazvali da je dosao, podigao ga u subotu, dobio fiskalni racun. ako sutra nesto nije u redu, imam gdje otici da ganjam garanciju.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koji si ssd uzeo i što ga nisi testirao već?
     
  10. vnm_

    vnm_ Komšija

    Intel 520, zajebava me nesto pa sumnjam u maticnu, cekam novu maticnu i procesor pa ce ici rezultati.
    ovih par sati sto sam ga koristio sam se toliko navikao na rad da mi je muka raditi sa ovog HDD-a. :)
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da nije do ssda, da prodaju dobru robu, msm ipak su dosta jeftiniji od svih ostalih.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma


    jel i ti po jeftinoj tarifi ?
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    mozda je narucio po jeftinoj, ali je nece dobiti po takvoj xD
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Iskreno cijena je bila 149km, mislim da je to i standardna cijena za ovaj disk u winu.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    ma pojma nemam, prvi u dnevniku :mrgreen: :mrgreen:
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo poslali mi poruku i zvali me, komponente su došle i idem po njih za satak. Večeras kad dođem javim vam rezultate. LP
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    to 120GB ssd?
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker



    :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zvali me sada iz WINWIN-a :D
    Kazu isto sto su rekli gore....
    cca 238KM skinuli svoju marzu da se iskupe. Fino im se zahvalio (rekli dostava besplatno :D)
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    I mene su zvali prije 2 minute.

    Kazu greska u sistemu, bla bla, eto dacemo vam popust od 5% koliko je nasa marza na taj artikal itd.

    Rekoh: "meni taj SSD nije potreban, narucio sam ga samo zbog cijene a nedavno sam kod vas uzeo identican."

    Rekao sam im da sam prije sto sam napravio narudzbu da sam zvao njihovu poslovnicu u Sarajevu, ulica Azize Sacirbegovic i da su mi rekli tamo da ako SSD stoji na shopu tj ako je dobavljiv da nema nikakvih problema da ga narucim i da je to cijena.

    I rekao sam im da nisam jedini da sam preporucio i jos nekoliko osoba da ucine isto i da to nije korektno ponasanje sa njihove strane jer sam prethodno zvao njihovu poslovnicu i jasno ih pitao za cijenu i skrenuo im paznju na promjenu iste.

    Gospodin mi rece da nije za to znao i da ce se informisati u vezi slucaja i da ce me zvati sutra (u sto cisto sumnjam).

    Uglavnom :lol: