SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    To izašao neki novi?
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima li za v200+ sta nisam uspio naci, ima li poboljsanja?
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

  5. anel007

    anel007 Komšija

    sto se tice jucerasnje zbrke oko winwin.ba i cijena ssd-ova danas me zovu, kaze imali kao nekakav problem sa konverzijom u srbiji pa se to odrazilo na pojedine cijene kod nas, uglavnom ssd koji sam ja narucio nije 98 nego 148 ali posto im je zao sto je doslo do zabune od te cijene ce odbiti svoju marzu (kazu da je ona 6-7% koliko sam ih razumio) pa bi to na kraju kostalo 135-140 KM, ajd reko kad sam vec narucio da i ja probam sta je taj ssd pa nisam htjeo odustajati od kupovine ali reko da javim ako ima jos neko ko je kupio sta a da ga nisu zvali :)
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mene nisu zvali :)
    Ja narucio 167KM SSD 256 (ovo mi smrdi koliko ustvari oni zaradjuju na njima :D )

    Artikal Sku Kol Ukupno
    SSD SATA3 250GB Samsung 840 EVO 540/520MB/s, MZ-7TE250BW 1177815 1
    KM 167,00
    Ukupno KM 167,00
    Transport i dostava KM 0,00
    Sve ukupno KM 167,00
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ni mene nisu zvali, ja sam narucio Crucial MX100 256GB za 138KM koliko je bila cijena na shopu . :p

    Ako prodje - super, ako ne = hvala i ciao. :smt003
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    kaze ciko da je taj problem oko konverzije uticao na cijene odredjenih artikala pa mozda tebe to nije potrefilo, ali opet ako je sad cijena 120 BG ~150 KM sumnjam da je 250 GB samo 17 KM skuplji, mozda te budu zvali sljedece sedmice :mrgreen:
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Opet ces dobro proci, Samsung 840 120GB za 140KM je super :smt002
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    Ako ti tako kazes, u ssd-ove i njihove cijene se ne razumijem uopce :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prije par godina Samsung 830 od 128GB bio 400KM, pa i vise. Sad su dodzaba.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam prije godinu i po platio 840pro 128gb 300km i to jeftino ga nasao.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa normalna stvar kod novijih tehnologija da brzo pada cijena. Kod grafa jos gore :)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Isfurase ovi iz winwin.ba, meni nije niko nista ni odgovorio. Znao sam da ce bit nesto tako tipa mi se zaebali evo spustit cemo ti 5-10KM, navlakusa cista.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hajd da narucimo ove samsunge sto je bhd narucio?! Mozda i prodje?
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sad su korigovane cijene , taj SSD sad kosta na shopu 253KM ako se ne varam.

    Klasicna navlakusa :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Levate nas pravo. A nisu svjesni koliko mi mozemo stvari narucit pa sa kucnog praga postara vratit. Cisto iz zabeancije da ih furamo ko sto oni nas furaju za cijene.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sranje :)
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Isto iskustvo imao. 3 puta zvao da kupim fx ploču i ram sva tri puta su rekli nazvat i ništa. Ba kraju sam kupio na piku za 10KM skuplje.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    dobar fol :D