SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja danas kupih 970 Evo Plus. Lomio se izmedju njega i Corsair MP600, al čitajući razne testove ispade ovaj Samsung najbolja kupovina, iako nije Gen 4.0


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Zer0 and Picoooka like this.
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jesu li SSD-ovi poskupili? Vidim na piku malo vece cijene, ili se prodavaci malo okurazili pa podigli cijene iz nekih razloga.
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  5. bhd

    bhd Veteran foruma

  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  7. bhd

    bhd Veteran foruma

  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Zato je jeftiniji jer je TLC memorija dok je onaj best buy model sa 3D Nand memorijom.

    Edit : pogresna specifikacija od newegg ipak su oba TLC .. pouzdani su diskovi pa mozes uzeti bez neke vece bojazni.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta mu ga dodje 3d nand, a sta tlc ?
    da ne guglam :)

    tnx
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Oba su TLC 3D NAND naruci za 200km nema fule definitivno.

    Do mene je prenijelo me na V-Nand koju samsung koristi :D
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    i samsung je tlc, prenosi te jer nisi utvrdio gradivo :p a sve navedeno je ovaj ili onaj NAND
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jul 7, 2020
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa eto sam sebe pobijas sa clankom, zapravo je tlc, samo su ga oni odlucili nazvati 3-bit mlc kod svojih nvme diskova. M tu znaci multi, ali je prije bilo max dva pa ostalo da je mlc za 2bita.
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Znam zato sam i postavio link i govorim da sa ovim promjenama naziva stvaraju konfuziju.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma kontam da izbacim klasicni hdd anovaj 1tb dok dodje do mene 230km kod nas 350 :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Isplati se itekako po toj cijeni 1TB .. ja sam upravo kod nas uzeo za 355km prosle godine dok 2 x HDD-a po 2TB mi sluze kao gepek za pohranu filmova,serija i igri.
     
    bhd likes this.
  17. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Zdravo!
    Može li mi neko reći kako bi stariji pc (Asus p5q, q8300, ddr2) radio sa SSD diskom i da li je to uopće 100% kompatibilno? Ako jeste kompatibilno da li je sporije nego što bi trebalo biti sa novijom konfiguracijom i da li je brže od običnog Hard Diska? Molim brzi odgovor!!
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kompatibilno jeste, s obzirom da je kod tebe pretpostavljam SATA 2 interfejs, radice sporije nego na Sata 3 interfejsu koji je kod novijih konfiuracija, ali svakako da je brze od HDD-a
     
  19. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Ugradio neki Transcend, evo fercera ko nikad. Jes stara konfig al more jos dugo vako aBd.
     
    FearLess likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    "poletio" racunar je l' tako :D
     
  21. FearLess

    FearLess Aktivista

    U koje god smece na posli ubacimo SSD pocnu nas blagosivati :D
    Uglavnom smo im to radili dok smo radili update na win 10, pa su win 10 povezali sa ubrzanjem racunara i nisu se bunili na drugacije sucelje. :D
     
    zippoo likes this.