sta mi predlazete od konf za ove potrebe

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by OvoNisamJa, Apr 24, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ili dodati još 80KM i uzeti 22" Lenovo sa S-PVA matricom i sa full hd podrškom.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    to je već posao, samo jel ga ima kod vas?

    evo kolega ga kupio prošli tjedan i kaže da udara guzicu.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Monitor je legendaran...mislim na Lenovo L220X i namjeravam ga uzeti u sarajevu.
    Mislim da dolaze u ponedjeljak u "megatrend".
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zatu lovu jednostavno nema niceg boljeg. Jedini monitor u tom cjenovnom rangu koji se zbilja isplati. Zapravo je pravo cudo kako takav monitor ide po cijeni seljackih samsunga i slicne TN bagre. :D
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I meni je zapeo za oko, ali sumnjam da ce biti ispod milje ako se eventualno pojavi kod nas.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    745 u megatrendu, sad ne znam je li VPC ili MPC.
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    870KM će biti taj lenovo :D
    Osim ako ne dignu cijenu...ali ne vjerujem.
    @hurmash1ca - to je bez PDV-a.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Navedene cijene izražene u KM bez PDV-a.


    Interesantno. Ispade 871KM. Dobra cijena, ocekivao sam 1000-1100.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To ti ispadne skoro isto kao i u HR.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cijene u BiH sve bolje. :D
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    A standard naroda sve gori i gori. :smt003 :smt003 :smt003
     
  12. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    @Vedo; samo me zanima zasto si za diskove rekao ne Seagate. Maxtor je smece, ali Seagate je vrh. Diskovi dolaze sa garancijom od 5 godina, a pogledaj malo testove po netu, ako vec ne mozes sam uraditi, Barracuda 7200.11 je jedan od najbrzih diskova koji se mogu uzeti, a ima average read i write brzi i od Raptora. (ako je taj disk neko mjerilo..) Ja vec dugo koristim Seagate i ni jedan se nije pokvario, nikada, jos uvijek imam jedan od 4 GB koji je star boga pitaj koliko godina i jos radi, a udaran je, stoji u prasini, itd, itd. Ima konstrukciju tenka. Maxtora sam 3 bacio do sada, dok se nisam naucio da ih ne kupujem.

    Evo ti razni testovi raznih diskova

    http://www.tomshardware.com/charts/3-5- ... 801%2C1842
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne pratim trziste HDDova nit me interesuje, ovo sam ti samo prenio misljenje Steve - "Seagate je glasan a Maxtor se kvari"
     
  14. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Znam ja to, vedo, vecina nasih "hakera" ovdje na forumu je samo nekad cula nesto o nekom hardware-u, a ocima ga nisu vidjeli, pa onda preporucuju okolo. Ovo se zaista ne odnosi toliko na tebe, koliko na vecinu ostatka usera na forumu. Jedno su benchmark i sinteticki rezultati, ali kad kupis dio, pa skontas da on nista ne valja, pored svih tih rezultata, je skroz druga stvar. Seagate, u poredjenju sa drugim diskovima, nije znatno glasniji, evo ih dva u RAID 0 konstantno nesto vrte, a ima jos jedan od prezivjelih Maxtora uz njih i buka je tu negdje. U svakom slucaju nije tolika razlika da bi se zbog toga moglo reci ne kupovini Seagatea.

    EDIT: Zlobnici ce reci "zasto imas Maxtora kad si kaz'o da je smece?" Dobih ga na poklon, pa nek vrti dok ne krepa, a znam da hoce :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije Stevo jebemu. :D
    Seagate ima jako sarene diskove, neki su vise, neki manje glasni. Neki tihi. 7200.10 serija je shit. Prosjecno brz disk, a glasniji od svih ostalih na trzistu. 7200.11 moze proci, oprostio bih im buku zbog brzine, ali opet kad vidim sta rade WD i Samsung modeli sa 320GB plocama, i tvdrnja o brzini 7200.11 seriji pada u vodu. Puno je novijih Seagate diskova krepalo, osobito njihov najbrzi model - 250GB model sa jednom plocom.

    Seagate nije niti jeftin, svi ostali brandovi su jeftiniji. Jos ne kapiram koga privuce garancija od 5 godina na disk? Mislite da su zbog toga najpouzdaniji?
     
  16. GW

    GW Moderator

    Ne možeš ti proglasiti sve Maxtor diskove smećem. To što su tebi riknula 3 diska ne znači da je čitava serija loša. Dok nisu kupljeni, Maxtor diskovi su bili najglasniji, najtopliji i najbrži. Dakle dobro nategnuti i zbog toga im je kvarljivost bila veća od drugih proizvođača. Ali opet koliko veća? Mislim da niko od nas nije u stanju odgovoriti na to pitanje. I zato dosta sa tim "Maxtor ne valja" postovima. Ionako su kupljeni od strane Seagate-a.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najbrzi su bili zbog TCCD memorije. :lol: :lol: :lol:
     
  18. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Sva je moja prica zapravo o tome da jedino mozes preporuciti/ne preporuciti nesto ako imas neko iskustvo s tim, a ne preko rekla - kazala, kao sto vecina radi.

    S obzirom da meni Seagate nikad nije napravio nikakv problem i prezadovoljan sam s njihovim diskovima sto se tice brzine i nivoa buke, a tri su Maxtora crkla i nebrojeno puta se "srusila", moje iskustvo je da je Seagate odlican, a Maxtor smece. Da sam ja nesto skrivio, valjda bi se nekad u ovoliko godina i koji Seagate pokvario. Btw, jos nikad mi se niko nije pozalio na Seagate, ni po kom pitanju. To da je u Seagatea tolika buka da ga se samo zbog toga ne isplati uzeti je apsurd. Cijena je vec drugo pitanje, trenutno bas nisam u toku.
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nekome jeste, nekome nije. Zasto uzimati glasniji Seagate jednakih performansi kada imas tihog Samsunga ili WD-a za cak manje para ?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesi li uopce procitao sto sam napisao o Seagate-u? Nije samo rijec o buci.

    Ako se mene pita, nekakav poredak diskova:
    1. WD i Samsung (najtisi, najbrzi, najjeftiniji-osobito Samsung)
    2. Hitachi (jeftin, prosjecno brz, prosjecno tih)
    3. Seagate i Maxtor

    Zasto su Seagate i Maxtor na zadnjem mjestu? Maxtor zbog nepouzdanosti, Seagate zbog visoke cijene i buke (cak ne podrzava niti AAM). Osim toga, danas su Maxtor i Seagate diskovi dosta slicni, dijele istu elektroniku.

    EDIT: lol hurmasica, boldali smo skroz isti dio. :D