sta mi predlazete od konf za ove potrebe

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by OvoNisamJa, Apr 24, 2008.

  1. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Koristim 3ds max 9,archicad 11,autocad 2008,PS CS2,corel x3

    Crkava mi sadasnji komp,pa za 10-15 dana moram uzeti novi.ovi programi me ubise.Posavjetujte me,imam par laickih pitanja:

    1.Razlika izmedju 8800 i 8600 geforce,da li ta graficka?
    2.Koja vrsta rama,kingston,transcend.treba mi bar 2GB?
    3.koji hard disk,kad vec napucavam,da bude 250GB?
    4.procesor,intel core 2 duo,koja razlika izmedju 6500 i 6600,i da li da uzimam uopste tu seriju?
    5.monitor,da li samsung,phipilps?
    6.I na kraju,koja maticna na sve ovo,tu ne znam nista
    7.i sta sa hladjenjem,koja napojna?


    Planirano 2000km eventualno jos 500 u zavisnosti od gore-dolje cijena procesora i graficke.Cini mi se da bi ove pare trebale izdrzati ovakve ili slicne komponente.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    1. 8800GT 512MB 470KM
    2. uzmi BAR 4 GB DDR2 800Mhz (ram nikad nije bio jeftiniji). Uzmi onaj koji ima najduzu garanciju 4 x 40KM
    3. Nemoj Maxtor ni Seagate, ostalo moze (320GB je 150KM)
    4. Ni jedan od ta dva, OBAVEZNO Core2Quad Q6600 460KM
    5. Monitor gledaj da uzmes sa DVI izlazom, sa 16.7 miliona boja i ,naravno, sto veci
    6. Ako ne planiras overclockirat procesor - onda Intel, u suprotnom ASUS P5K (200 - 250KM)
    7. Chieftec 500W 120KM
     
  3. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Da,i mislila sam vise rama,al ajd kao to mogu dodati poslije ako bude trebalo.A disk-zbog moje navike da drzim na komp sve sto ne treba i ne treba sam htjela da bas ne pretjerujem,ali ok.mogla bi i to nije razlika u cijeni velika.

    ej,a odakle si vadio te cijene?
    ja sam u BL,dosad sam saradjivala samo sa declan computers,pa ce mi sastaviti sto ja kazem.

    hvala ti puno,malo mi izbistri situaciju :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taman pravi covjek se nasao da komentira. :D Nemam nikakvih primjedbi na post od cokolina™. :D Jedino sto je isplativije uzet 9600GT 512MB, ima vec za 330KM.
     
  5. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    daj.pa gdje to ima 9600 za 330km?? u sarajevu? eh.ne stizem do tamo da dodjem do uzimanja kompa
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Tuzli u Genelecu, Asus 9600GT 512MB 330KM, po toj cijeni se isplati i doc do Tuzle. :D Racunaj i da ce te sve ostalo jeftnije doc.
     
  7. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Pa jos mi je prva solucija bila ZG,pdv i to.Zapali mi za oko mikronis,cine mi se ok,ali isti razlog sto tamo ne uzimam,kao i u tuzli je garancija.da se ne vozam okolo svako malo,ako sta zasteka.Ali imacu u vidu,ako garantujete da nije fush iliti sverc,nije iskljuceno da skocim do tamo.
     
  8. metallac

    metallac Aktivista

    Fakat mi nije jasno zašto ljudima koji se ne igraju preporučujete grafe od 400-500km jel mi može neko objasniti
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    3ds max ...
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

  11. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Ovaj barico me odusevio.
    Sve,zajedno sa monitorom,skoro da stane u 2000km,a sa onim sto sam zeljela,evo ako nekom bude trebala slicna konfiguracija, a podrazumjevajuci vase savjete:

    ploca>asus p5k 220km
    procesor> intel core quad e6600 445km
    ram> sueprtalent 4x1gb 160km
    disk> wd 320gb 150km
    dvd> lg gh 20ns10 53km
    graficka> asus en 9600gt 345km
    monitor>lg 22`` 510km
    zvucna(sad ne znam jel na ploci integrisana)>59km
    kuciste>thermaltake soprano vx 99km
    napajanje>ocz stealthxstream 500W 120km
    ____________________________________________
    =2161km

    +xp home je 180,a vista home 235km,to nisam racunala

    Hvala svima na tipkanju

    @Pasha,vjerovatno cu da zapalim za sarajevo :)thanks
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    ok,hvala
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zvucna ti ne treba, ima na ploci. :wink:
     
  15. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    E jos mi je samo to trebalo da znam..hvala.ala ste azurni svi,svaka vam cast
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neces se bas usreciti s tim monitorom ako mnogo radis u Photoshopu i Corelu, ali vidim da je to nazalost najbolji model koji imaju u ponudi.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Da obavezno uzimaj sto bolji monitor, ne znam koji je razlog uzimanja "gamerske" graficke.
    Za programe najbolji izbor je vec spominjana 2600XT sa modanim driverima.
     
  18. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Pa 3ds max mi najvese jede graficke,pa se stoga odlucih.zasto,jel neko ima iskustva pa moze da mi kaze da mi ne treba ta?
    A sto se necu usreciti sa monitorom? Jesam stavila post da me kritikujete,ali i da mi date neki prijedlog.


    Konkretno,koji je bolji od ovog? a da je 22?jel do LG-ja,ili?
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Do TN matrice je koje ne rade bas najbolje sa bojama. To ce ti jos neko preporuciti konkretno.
    Sto se tice graficke radije spomenutu Ati 2600XT sa prilagodjenim driverima za rad u MAX-u koji i onako zavisi od procesora, znaci sto bolji procesor i sto vise rama, dobra napojna.
    Edit: obavezno jaci kuler za ovaj procesor bar Ac freezer64 ili ocz vanquisher inace procesor radi na limitu preko 70c.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze TN nekako posluziti, ali u vidu npr. Samsunga 226CW sa WCG osvjetljenjem. On je doduse oko 800 i kusur KM (ali ako uzmes 2600XT graficku ustedis oko 150KM sto mozes preusmjeriti na monitor). Za 22" monitor koji je prikladan Photoshopu i Corelu po prikazu boja i uglova gledanja ti treba preko hiljadarke (npr. Samsung 215TW koji je oko 1100KM).