sta mi predlazete od konf za ove potrebe

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by OvoNisamJa, Apr 24, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Evo da i ja boldiram nešto:
    Dakle iskustvo je 3 diska. Wow.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa dobro sad, ne znamo koliko je Maxtora imao. Ako je imao tri, onda je statistika kvarova 100%. :mrgreen:
     
  3. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Iskustvo sa Maxtorom su 4 diska. 3 su crkla, nije ih bilo moguce popraviti. Seagate 5 diskova. Nikad problema. Dovoljno za to da se odlucim koji je bolji...

    Edit: Da, sto Stevie kaze, ako su 3 od 4 krepala, onda vidi statistiku. Ili trebam nastaviti kupovati Maxtora pa da naguram deset pokvarenih od 13-14 kupljenih, pa da kazem, eto, vidis, dobar je Maxtor, ova se tri nisu pokvarila :smt003
     
  4. GW

    GW Moderator

    Upravo ti o ovome govorim. Nije dovoljno to da sudiš o cijeloj seriji, ili u tvom slučaju brendu diskova. To što su se tebi pokvarila 3 od 4 ne znači da se pokvarilo 30 od 40 miliona proizvedenih Maxtor diskova (nemoj se uhvatiti za cifre, samo ti dajem primjer). O realnoj situaciji ne možemo raspravljati jer ne znamo globalnu situaciju. Možemo se složiti da su Maxtor diskovi generalno najkvarljiviji (opet je to nekolko procenata), ali reći da nevalja 3/4 diskova je u najmanju ruku smiješno.
     
  5. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Ne, ja nisam ni rekao da od ukupno proizvedenog broja Maxtora tri cetvrtine ne valja, ni slucajno. To sam ja samo bio baksuz. Ali, eto i ti si se slozio da su generalno najkvarljiviji diskovi Maxtori. Iz kojih razloga, to vise nije ni bitno. Bitno je samo da je Maxtor trenutno zadnji odabir kupaca, s razlogom. A Seagateu je problem cijena, mada ja vise volim dati malo vise za pouzdaniji disk, nego kupovati novi jeftiniji, kad prvi jeftiniji crkne. A meni, licno, garancija od 5 godina predstavlja odredjenu sigurnost. Diskovi se ne mijenjaju tako cesto kao ostatak hardwarea (barem se meni tako cini) i cesto se koriste puno duze od dvije godine, koliko je standard kod garancija za HDD.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    mogu potvrditi na prilično većem uzorku da je maxtor kralj nepouzdanosti... međutim to sve ovisi o količini prodanih, ali da krepavaju - krepavaju.

    sjetite se tanke 9 serije ako se ne varam - doslovno od 10 prodanih je 6 došlo polomljeno.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja tri "tanka" maxtora u kantu bacio. mnogo dobar brand. :lol:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni ne ide u glavu kako ste i nakon jednog krepanog uzeli drugi, ili jos gore, kako ste nakon dva krepana uzeli i treci? :D
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    prvi kupio, drugi dobio, treci uzeo od jarana za sitne pare. :lol:
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    jedan mi krepo i nikad više maxtor generalno, a mrtvih vidio na kante u servisu.
     
  11. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    da se i ja malo javim,posto je ovo nekad bio moj post
    malo ste se zanijeli sa diskovima ili mi se samo cini :)
    Suma sumarum :

    1.Dakle,bice seagate ili wd,usmenim predanjima se ispostavilo da mi je to najbolje
    2.Bice vjerovatno kvalitetno koristenje 19`` monitora,inace ne kanim pljunuti 1000km samo na monitor ipak mi treba jaka masina,radije cu da se potrudim oko graficke i procesora

    Zakljucak:Jest da sam malo zbunjena svim markama,performansama,ali na kraju cu uzeti ono sto stane u 2000km,mozda koju marku vise.

    Bicete obavjesteni,u svakom slucaju. Thnx pa se cujemo.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    stavi neki pre-final prijedlog pa ćemo da pomognemo ako nešto bode u oči.

    jel bi mogla 800km zveknut u monitor?
     
  13. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Sto pitas? Nisam bas sigurna,zavisi kako izadjem na kraju sa ostalim komponentama

    hocu,stavicu prefinalnu.ali nemam sad vremena jer moram sumirati sve moje zapise koje sam skupljala slusajuci savjete
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa no ovaj 22" lenovo je tu negdje, a monitor je trenutno jako jako dobar. mislim kada pogledaš promijenit ćeš možda i 3-4-5 konfiguracija prije monitora, pa nije loše se malo isprsit za njega ;)

    mislim komponente možeš dodatno nadograditi, ali monitor je takakv kakav je.
     
  15. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Tacno.Ajd preracunacu se opet sa tim monitorom,pa cu vidjeti hocu li moci.
    Jer izgleda da padam,ko i svi pomalo,na tu sminku i na to da cu manje zoomova u cad-u da pravim sa vecim monitorom :) (sto je obicna glupost) samo se bojim da ne bude sitno pa da mlatim glavom lijevo desno od ugla do ugla
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    nećeš ništa mlatit, eventualno se mlati ovdje prazna slama dok se kupuju grafičke od 1000km, a monitori od 300km :D
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    ima li taj monitor negdje u tuzli da se uzme
     
  18. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Evo ga,postujem sa novog komp. Ispalo je ovako kako je ispalo,zadovoljna cijenom i komponentama.Nemojte sad..mogla si ovo,mogla si ono smile.gif

    Cijena 1748,76 km


    monitor asus VW 202S
    hdd hitachi 160 GB x2
    DDRII 1gb x 2 1066MHz
    GF 8600GT 512 MB TV out/DVI
    asus P5KPL/Intel G31 FSB 1333 MHz
    ATX middle tower linkword 450W
    inter core 2 quad Q6600,FSB 1066,8MB,cache, 2,4GHz
    DVDRW NEC

    P.S. Na kucistu ustedila,ne treba mi neki spejsatl smile.gif.Rama cu dodavati,ako bude trebalo,zasad je ok.

    Hvala svima na pomoci.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Na napojnoj ne valja štediti,još u kombinaciji sa quadom...
     
  20. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Pa tako je ispalo,sva ostala kucista su bila neka od 200km i vise,sa nekom gomilom plastike,bas su bila ruzna,a napojne su u kucistima,ebiga.
    A rekli su mi da nema potrebe za jacom.