sta mi predlazete od konf za ove potrebe

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by OvoNisamJa, Apr 24, 2008.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Napojna se uglavnom i uzima posebno.Realno taj kinober daje nekih 250W.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    A ovo mora da ti je prodavac sastavio :roll:
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tako nekako i izgleda.
     
  4. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Sta je sad,sta fali,jel zbog napojne? Uvijek nesto...a ljudi,pa ne moze idealno,da moze,i ja bi rado kupila za 3000 da bude ko bonbonica.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    monitor... khm-khm, ali ajde šta je tu je, bitno da je tebi oke slika.

    što se napajanja tiče - nije sad da smo mi svi nešto nabrijani na super-mega komponente od 500€, nego ti osobno iz (serviserskog) iskustva mogu reći da kada ti ta jeftina napojna krepa uslijed preopterećenja, udara groma, kratkog spoja ili slične situacije, gotovo budi sigurna da ti neće samo ona krepati nego će povući i još nešto.

    još ajde-de kad ti krepa neka komponenta, pa kupiš to novo (makar stavi na papir koliko te koštala recimo matična + nova napojna), ali šta kad po disku udari i ostaneš bez svih podataka? spašavanje podataka od 500-1000km na više, a poštena napojna 80-100km pa sad ti vidi :wink:
     
  6. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Hvala syss,cuvacu se groma. Zasad sta je,tu je. Vise nije moglo,a nisam od onih sto trpaju sve na komp.,ja redovno narezujem :)

    Kad krepa ovo,kad krepa ono...nekad ce sve krepati.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Better safe than sorry. Na tebi je, cudno je vidjet da zbog ovog saznanja neces ulupat bar 80KM u napajanje. Razumijem kad netko ne zna...
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja još nisam upoznao onog kome je računar sa tim chunga lunga napojnim jedinicama godinama radio...
    U 2 sedmice drugu sam 3 napojne jedinice promjenuo...
    Odmah sam mu na pocetku kada je kupovao računar rekao da odvoji 100KM da uzme nesto sto valja....ali lik hoce do 30KM.
    I eto...3 napojne crkle u 2 sedmice...mogao je uzeti chiefteca i biti miran godinama...a usput se ne zafrkavati sa kvarovima.
    Sva njegova sreca pa mu ništa drugo nije pregorilo.
    Mislim da bi se trebao predomisliti....

    Kod nas napon na gradskoj mreži oscilira kao nigdje u svijetu....tako da ti je suđeno da pregori bilo koji jeftini chunga lunga uređaj.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Neka.Uči se na greškama.
     
  10. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    CODEGEN BRIZA Gabinete ATX 6097
    Izvinjavam se sto ozivljavam staru temu,ali sagovornici znaju o cemu je rijec. Stari linkword zamijenjen za ovo.Radi drasticno lakse,pa i ja lakse disem.Ruzno je manje-vise,al ajd.

    Recite da sam opet promasila,ali osjetim promjenu.


    P.S.Jel zna neko kako optimizovati program da koristi sve 4 jezgre? Da ne otvaram novu temu.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne mozes ga optimizovat, program mora biti napisan za visejezgrene procesore. 3ds max je jedan od njih, dakle sam od sebe koristi sve jezgre. Ako npr. koristis V-Ray render, dok rendas neku scenu primjetit ces 4 mala bucketa koja rendaju (svaki bucket za 1 jezgru)
     
  12. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Onda ja stvarno preopteretim maxom.redovno ga podignem na 50% dok renda.Mislila sam da se mora posebno podesiti.Ok,hvala.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Morao bi ici na 100% i to sve jezgre dok renda. Mozda koristis Scanline render a nisam siguran da li i on koristi sve jezgre.
     

    Attached Files:

    • 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      77.4 KB
      Views:
      1,719
  14. OvoNisamJa

    OvoNisamJa Novi član

    Evo probavam vray malo,i vidim sad da je 100%,dosad nisam ni obracala paznju.Slabije sam cackala po scanline-u.
     

    Attached Files: