Star Wars : The Old Republic MMO

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neo Bahamut Zero, Oct 22, 2008.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    ^Uh, dobar pravo :)
     
  2. vutra

    vutra Komšija

    In the meantime u liftu: :lol:


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije losa igra, lvl 9 sith inqusitor, stigao u neku sumu :) Zanimljiv skillovi, a nisu ni questovi tako losi kako mi se na prvu ucinilo. Eh sad da je bolje od WoW-a, jok :mrgreen:
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija



    armori su prejaki isto tako..
    samo nema jos za inqusitora progresion trailer
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa da, to sam vise putao pisao, pocetne zone i questovi su izuzetno dosadni, poslije postaje bolje :)
     
  6. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Hmm meni su bili pravo dobri pocetni za sith inqusitor-a

    Jos ako uzmemo vanila WOW i njegove pocetne questove ovo je bolje 100 puta :)

    Igrat ce se ovo samo tako :)

    Samo mi nije jasno kad odaberes na 10 levelu advanced class jesi li zakljucan za nju uvjek ili moze neki respec:)
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Fino izgleda, i ja sam probao, ona uvodna scena predobra, a i cutscene, kojih doduse ima pofajn :), su jako jako fine, podsjecaju me na ME :)
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto vise igram, vise mi se svidja :) Probao malo Troopera i ona pocetna zona mi je dosta bolja. Instanciranje questova su skroz glatko uradili i ima nekih finih sitnica koje nisam vidjao u drugim igrama. Takodjer, svaka igra treba imati Codex, definitivno :mrgreen: Kupujem igru na prvom snizenju, s obzirom da sam pretplacen na WoW dugo dugo vremena :D
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Igram kao Jedi Consular i mogu reci da mi je igra o'licna. Ovo SW okruzenje mi lezi pravo, questovi, lvl-anje i ostalo je super. Mada se sve ovo moglo i ocekivati posto su podjonili 90% igre od Blizz-a
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja probah i sa Jedijem isto, fino stvarno, questovi se cine zanimljivi, dijalozi isto fini jer su isti iz ME :), iako mi performanse nisu bas najbolje ali se za to ne smijem buniti :) Voice acting mi je predobar super, a muzika naravno genijalna, u SW stilu :) Definitivno igra ima potencijala, mogu mislit sta sve jos poslije ima.
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    ja kad sam uso promjenio zonu,onaj glavni sith grad,pogubio se totalno ..ogromno je,ogromno...
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sreca pa mapa transparentna kad se hoda, ja je ni ne gasim :D
     
  13. Triforce

    Triforce Aktivista

    Meni nije dalo da redeem key [​IMG]
     
  14. vutra

    vutra Komšija

    Ako si se prijavio prije 11.11.11 onda ti ne treba key.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Prodje beta bez mene :(
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisi jedini :|
     
  17. vutra

    vutra Komšija

    Majne utisKi do sad:

    Generalno, već postojeći koncept u novom ruhu što može, a i ne mora biti loše.

    Borba je klasična 1-2-2-3-1-2... s tom razlikom što je na principu build-build-nuke.
    Po meni bi borba ala "DC Universe" bolje legla ovom tipu igre, ali šta je tu je.
    Borba s boss-ovima je "uglavnom" stani i udaraj s pokojim izbjegavanjem određenih skilova tu i tamo, i generalno su poprilično
    izazovne ako idete solo (nema spamanja potova jer imaju 90s CD).

    Grafika je "neloša". Ima par problema s učitavanjem textura, koje su, kad se učitaju, jako kvalitetne u kontekstu stila igre.

    Questovi su tako urađeni da većinom dobro zamaskiraju "kill 10 rats" princip, koji je osnova bonus questova. Priča je dovoljno
    zanimljiva, ali opet je falilo "nešto" što će me držati na rubu stolice; možda zato što se izgubim u ostalim stvarima pa i zaboravim šta je cilj questa... who knows. Većina questova se može uraditi solo, pogotovo kad dobijete "ljubimca" :D. Ona podjela zona za class questove je dobro urađena, samo još nisam probao da u grupi takve questove radim.

    Muzika i SFX su...meh. Negdje ima muzike, negdje nema, isto tako i sa SFX. Udaljavanje od NPC-a koji priča ne umanjuje intenzitet zvuka, tako da ga čujem kao da je pored mene. VO je sad za sad solidan, ima tu i tamo glumaca koji su ono baš "flat".

    UI je priča za sebe :lol: .
    Ne može se pomjerati ni skalirati, neke stvari se mogu sakriti, neke ne mogu, maximalno 2 prozora mogu biti otvorena ukoliko oba mogu stati jedan pored drugog...
    Nije super loš, ali je daleko od efikasnog, što je opet moje mišljenje.

    Što se tiče mapa, svaki svijet je podijeljen u manje regione s centralnim HUB-om. Gradovi su ogromni, što je i prednost i mana.
    Prednost je što ima mjesta za kretanje :lol: , mana je što je većina takvih prostora prazna i sterilna (Coruscant). Uglavnom, trebaju poraditi na popunjavanju takvih prostora nečim zanimljivim. Planete su očito podijeljene na one gdje će većina igrača provoditi vrijeme družeći se (Coruscant, Nar Shaddaa i možda Tatooine) i one planete koje su "označene" kao mjesto za grindanje (Ilum, Corella). Još jedan, po meni, problem je što svaka mapa im milion koje bi se mogle istražiti a ne mogu (Tatooine ima vrata na svakom ćošku, ali ih je većina tu radi šminke), a opet s druge strane ima mapa koje su čisti koridor u jednom pravcu. Znači te male sitnice s kojima mogu raditi interakciju, koje mogu ispitati.... bi upotpunile "prevelike" mape.
    Primjer je holocron na Tython-u (ima jedan i na krovu zgrade na Tatooin-u :wink: ).

    Kreiranje avatara je kao i UI, fali dosta stvari jer trenutno postoji samo 4? body tipa, među kojima je razlika drastična; od anoreksije do tipičnog amerikanca :lol:
    Ostatak je u skladu s stilom igre, tako da nije zamjeriti kosi i bradi od plastelina.
    Inače lica su odlično urađena, kudos na tome, pogotovo kad se uporede s prvim verzijama koje su izgledale kao lica iz SW TCW.

    Flashpoint (esseles) sam uradio samo jednom i ideja je ok, ali mi se čini da će brzo dosaditi, jer sam jedva čekao da završim i taj jedan poslije 3? boss-a.

    U ostale aspekte igre nisam previše zalazio, crafting je: pošalji membera da nađe materijale, drugog ostavi da crafta.
    Skill tree je čini mi se sve samo ne tree, možda par skilova imaju tu osobinu da su dio drveta ostatak je na principu levelovanja od dna prema vrhu.

    TL;DR
    Solidna igra kojoj treba još peglanja.

    Ovo je onako zbrzano dok se još sjećam, i bazirano je na ova 2-3 dana igranja u toku koji sam dostigao lvl 15, završio Act1 i dobio ship.
    Odlučio sam posjetiti svaku planetu (republika) pri čemu uzimam SS sa svake, pa postavim linkove kad završim.


    NOTE:
    Sve izneseno je samo moje mišljenje bazirano na iskustvu.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Postavi te ss-ove obavezno :D Popljuva ti to fino, mada ti je vecina na mjestu. Ja se posebno slazem ovo za muziku, meni nekako pretiho, gluho, iako je sama muzika dobra, ali kao da to nisu dobro uklopili u svijet :)
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ja sam imao priliku da testiram malo duzi period, oko 4-5 mjeseci, i definitivno mogu potvrditi vecinu detalja koje je vutra napisao. U sustini, dosta toga zavisi i od vasih ocekivanja za ovu igru. Ako smatrate da se radi o nekoj MMORPG revoluciji, onda cete se vrlo vjerovatno brzo razocarati, dok u isto vrijeme ukoliko ocekujete jedan klasican MMORPG, uz Voice-Over te Star Wars svijet i manje izmjene po pitanju dungeona i raidova, onda bi mogli biti veoma zadovoljni.

    Nisam procitao s kojom klasom si igrao? Mislim da je nesto sto ce iznenaditi dosta ljudi cinjenica da prica, odnosno questovi, za non-lightsabere klase je takodjer veoma zanimljiva te u tom smislu ima dosta potencijala za buduce igranje. Nemogucnost dovoljnog "oblikovanja" UI-a je vjerovatno najcesce diskutirana tema na "beta forumu", kao i cinjenica da u ovom trenutku nije poznato koliko ce BioWare omoguciti modderima da igru prosire sa razlicitim dodacima, no svakako ocekujem da ce to rjesavati kroz nadogradnje.

    Ovaj vikend nisam puno igrao, ali se nadam da niste imali problema sa fps-om. Naime, prosli vikend je bio prvi "veliki test" u smislu broja igraca i opterecenja servera, pa je na ovim punijim serverima bilo nemoguce igrati jer je framerate spao na 15-20 fps-a.
     
  20. vutra

    vutra Komšija

    Igrao sam Jedi Knight/Sentinel, ostale nisam probao jer sam žurio samo da vidim ostatak planeta.

    Što se tiče FPS-a, uzimajući u obzir moju grafičku (3870) nije loše bilo, mada uključivanje sjenki jednostavno ubije framerate tako da mi je to bilo isključeno. Bilo je sasvim dovoljno servera da svi mogu stati, jer se sjećam da sam tokom čekanja u "redu" (2 sata) primjetio da dinamički dodaju servere kako se koji puni, tako da nije bilo toliko gužve koja bi uticala na framerate (osim kad lift nije radio, to mi je ono baš uljepšalo dan :lol: )

    Albumi (picasa):

    Tatooine

    Nar Shaddaa

    Voss-Ka

    Hoth

    Belsavis

    Ilum

    Taris

    Balmora

    Corellia

    Ord Mantell

    Ship


    Ovo su samo početne zone planeta, lvl 15 ne može baš lutati kuda hoće.

    EDIT:
    Nisam uploadovao Alderan, Coruscant i Republic Fleet (svemirska stanica) pa ću to vjerovatno večeras.
    Tython je početna zona koju nisam stigao, a za Quesh je trebalo uraditi neki quest koji mi se nije dalo raditi. :mrgreen: