stiglo je!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by syss, May 7, 2006.

  1. syss

    syss Veteran foruma

  2. Chem

    Chem Komšija

    Blago se vama kad ce to kod nas :cry:
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Prekoracenje 512 MB 10 kuna :shock: Nama je 100 MB malo vise od 7 kuna kad se preracuna (do januara je bilo oko 17 kuna). Nego preko kakvog modema ili cega vec se kaci opticki kabl
     
  4. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ovo je predobra i prejeftina stvarka. Mi ovako u Visokom što platimo mjesečno:

    - telefon - cca. 60 KM
    - internet - 50 KM
    - CATV (kablovska TV sa 20 kanala, bezveze) - 7 KM

    = 435 KN tj. 117 KM + 17% PDV

    A u njih ljepota u pola para:

    - telefon }
    - internet } 199 KN = 53 KM + 17% PDV
    - TV programi }

    Mislim da kad bi i u nas ovo uveli da bi BiHNetu ostalo par mjeseci lijepog života.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    samo vidim pise tamo 2GB prometa... da to nije malo malo...
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    a gigabajt prekoracenja je 20 kuna (6KM), al ne kontam one dodatne pakete, jonaj od 5GB izgleda kosta isto 199 kuna, a toliko kosta i osnovni :?
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ni meni nista nije jasno... a koliko je 299kn u markama?! onaj 10GB paket!? :roll:
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Prije jedno pola godine je kurs bio 3.7 (80 KM), ne znam sad.
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Damfa to nesto.

    Nabesat ce oni jos nekih hepeka tu. :smt031
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ajmo vako... 199kn ~ 60km = 2mbit/2gb + tel + tv, 299kn ~ 90km = 2mbit/flat + tel + tv :wink:

    spaja se na neki ericsson device i onda se on dalje distribuira po zgradi/stanu.
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Valjda ce uskoro napravit kantenu da moze 400 kilometara da salje :D

    @ syss ja placam 150KM samo za telefon :( (ukucani puno pricaju)
     
  12. Esh

    Esh HWB

    drago mi je cuti da su napokon poceli sa komercijalnim radom.. pretpostavljam da ce i ht skoro odgovoriti.. kod nas, naravno, moras ocekivati da neka manja firma ponudi pa na to dodas jos par godina za ozbiljniju ponudu..
     
  13. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Na web.bih.net.ba imate na INFO rubrici kurs i konvertor valuta!
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    nešto se priča uokolo o skorim dodatnim pogodnostima kod t-coma... poznavajući njih dodat će još jedan vivax dvd na pretplatu i dignut brzinu na 768k u najjeftinijem paketu.

    iskreno ovo je prva prava anti-monopol ponuda (stvarno nam nije dugo trebalo... ht promijeno 20 vlasnika, zabranio uvid javnosti u transakcijske papire, posvojio vodove etc. i tek sada nešto krenulo. dao bi se i film snimiti o tome: mama i tata upisali sina ivana u privatnu školu i mali čudom padao razrede jedan za drugim, dok su ovi plaćali... na kraju ivan sretno maturira u 38-oj godini života, nađe curu i kupi mobitel na t-com pretplatu :D

    bilo kako bilo... s razlogom im se mogu gaće zatresti jer je ovo stvarno odlična ponuda... naravno pričamo negdje o 1-2% tržišta koje zanimaju ovakve pizdarije u obliku brzog interneta, digital home, all-in-one račun, video on demand i ostale tehnologije za koje prosječni ivan iz gornjeg filma misli da su to sve "hakeri i diskovi" :D
     
  15. Ante

    Ante Aktivista

    jos su kupili iskon samo da vip nebi....
    al nije vazno, samo da vodatel ovo dobro izreklamira i proda onda ce i t-com morat snizit cijene i davat dobre pakete...
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    oni imaju previše usera (čitaj kompletnu hrvacku), tako da im nije u interesu davati ultra povoljne ponude.

    računaj da recimo from this point forward svatko uzme nešto što nije t-com i jedan mali dio t-com usera prijeđe na konkurenciju... koliko ostaje t-comu? pa reko bi 95% korisnika - worst case scenario :wink:

    samo bi bilo lijepo vidjeti da t-com ne ulaže (neslužben podatak) oko 1-2 milja kn DNEVNO u marketing, ne dave više sa svim tim reklamama i malo to pretoče u tehnološki razvitak... eh moji perači novaca :wink:
     
  17. Ante

    Ante Aktivista

    ma cim mi istekne ugovor bit cu u tih 5 % :twisted:
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Uskoro i kod nas, već se testira u BHTel.

    Ovo znam iz veoma pouzdanih izvora. :wink:

    Samo pretpostavljam da će u startu i narednih godinu dvije biti poskupo za većinu nas, kao i sve drugo uostalom. Kad vidim u Njemačkoj 4.99 EUR flatrate DSL hoće mi suza na oko.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nacekat cemo se
    ;)
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    A i to za sad samo u ZG dostupno, i to na par mjesta. Nacekat cemo se dok se prosiri po cijeloj HR... evo cijeli Varazdin je prekopan optickim kablom (kazu da ga ima po cijelom gradu) i jos nista od neke ponude za fizicke osobe.

    T-Com ce ponuditi MAX TV, dobit ces 5Mbit vezu samo za TV, nece se moc surfat preko toga i oko 120 programa...cijena nepoznata.

    ADSL ce sa 512/128 povecat se na 768/128 i min paket za onih 99kn bi trebao biti 2GB.
    Tako da se nadam da ce i Flat pojeftiniti...da ga stave na 200kn ja sretan... jer sad placam 200kn za 200/64 vezu...

    @Tir Anasazi to 5eur FLAT je samo FLAT...moras jos platiti oko 10€ T-comu pretplatu, tako obicno bude...
    Al recimo u njemackoj T-Com daje 6016/576 flat za 35€...