Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ta zadnja seaona nema ni na US, niti ni na jednom drugom Netflixu. Vjerovatno jos nisu otkupili je. Jedino Netflix serije ce bitiinstant pristup trenutnim sezonama. Inace kad su u pitanju serije kao The Blacklist, The Walking... serije koje nisu original Netflixove, an zadnje sezone se ceka i po 6 mjeseci, cak i vise nekad.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako gledas US verziju ? Meni nudi samo rentanje:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Mada nije neka frka. Sam oizbrišem DNS servere.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gledam preko PS4. Skinuo aplikaciju sa US PS network racuna. Ako imas PS3 ili 4, samo sebi otvoris US account (lagano), i skines Americku aplikaciju.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Na windwsu sam. Modza ima neke razlike u odnosu na PSN.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nebih znao. Mozda kod mene na PSN, ipak nije US verzija onda, nego ova nasa. Ko kad je imam odredjeno sto sam gledao i tamo, pa me sad i ovdje zateklo, tako da nisam ni obracao paznju. I to je mogucnost.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaš li house of cards ?
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Netflix dostupan i u BIH

    Daj Nails preporuci mi dobar VPN vidim da imas dosta iskustva . Znaci preko VPN-a imas pristup kompletnom sadrzaju kao Ameri?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa ako imaju sadrzaj po regijama, sto nemaju cijene po regijama?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Chem Ja sam isao na: http://www.unblock-us.com

    Ima jeftinijih rješenja, ima free koje bih licno izbjegavao no unblock-us se najčešće koristi i preporucuje za netflix koliko sam mogao vidjeti pa sam ostao na njima. Probaj ovih sedam dana free DNS-a i procjeni sam. Sve ostaklo na kompu je sa naseg regiona, samo netflix i "kanale" sa liste filtrira. Imas tamo na listi "channels" i vidi sta je jos dostupno poput BBC playera i ostalih nebuloza.

    Obzirom da je DNS samo za jedan uredjaj i da se prilikom promjene uredjaja svaki put mora potvrditi acc preko sajta, neki stavljaju DNS servere na ruter tako da svi uredjaj u kući budu filtrirani. Meni treba samo za laptop pa nisam probavao.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gledam i ja na PSN i to je nasa regija, i ako je US racun. Gleda IP adresu, isto kao i multiplayer igre.
     
  11. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Netflix dostupan i u BIH

    E hvala ti,sad cu se poigrati malo i vidjeti kako ide
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Divota, osisan za najveci broj dobrih serija, prevoda nema, prvi mjesec free, a trazi karticu sto nedadnu bas free pa dati ugasi nakon mjesec ako nedas broj kartice, meni ovo nije ni najmanje privlacno sad zasad, pored kablovske, brzog neta, jos da placam za ovo nepada mi napamet, lakse mi je na brzinu skinuti sta me zanima, nisam ni najmane impresioniran, nekome mozda odgovara, ali meni kao filmofili ni najmanje, mozda nekad kada me prenese, ali sad zasad mi nevrijedi.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad bi imalo sve serije ko u SAD-u bez prijevoda opet ne vrijedi. Šta treba da svaku epizodu i film prevodim onom ko gleda sa mnom.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaš ekstenziju Super Netflix za chrome preko koje mozes ubacivati prijevode samo neces dobiti 1080p i frka je koji je prijevod sihronizovan sa snimkom. Ali radi. Mada mislim da netflix treba zaobici onaj ko ne razumije engleski i to je to.

    EDIT: Za edge ne treba ekstenzija. Preko shift+ctrl+alt+t se mogu ubaciti titlovi samo trebaju biti u .dfxp formatu koji se moze dobiti konvertovanjem preko ovog sajta: http://subflicks.com/
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Njima kao da je problem ubaciti titlove? Pa to im je čas posla. Što neko kaže neka onda prilagode cijenu ponudi koju daju a ne platiš više nego neki a dobivaš manje. Eto koliko cijene non US korisnike.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Jebes tv na racunaru, kupis 50" tv, i da se zajebavam sa ovim, nepada mi napamet, kodi majka, samo nabacis fussion tv addons, i vozi misko, narovno ozbiljne stvari se gule, i gledaju ko covjek.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tamam posla da im plaćam pretplatu i jos da se moram ganjat za titlove koji su sync a koji nisu. Ili da me uvijek neko od famelije mora zvati sa pitanjima kako da to dobije. Slabo razloga ima da neko u BIH ovo koristi.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najveca prednost ovog servisa je sto je dostupno na svemu i u 2 klika, a ovdje se spominju neki VPN-ovi, dns fixovi, addoni, ganjanje titlova... Lakse je onda skinuti sa torenta, sto se zajebavat uopste
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Upravo, a i zasto ilegalno ganjat netflix kad mozes torrente ganjat ilegalno :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    E jebi ga. Ako je vama referenca torent onda nemamo sta pricati. Bilo koja rasprava oko cijene je degutantna. Ne znam sta radite na temi. Da je marka mjesecno, skuplje je od torenta. Ja ovakvu kuknjavu citam samo na ovom forumu. Jebo te, 10KM mjesecno vas moze kostati toliko sadrzaj sa netfliksa i vi cmizdrite a placate 2-3 puta skuplju kablovsku sa maloumnim out to date sadrzajem koji NIJE on demand.

    Pa placam jedan od skupljih paketa kablovske da gledam pet kanala sporta.. vama netflix skup. To samo kod nas ima.

    Pa najjeftinija analogna kablosvka na kojo jtakodjer ima kanala koji nis uprevedeni, ono najniže placanje je oko 10-15 KM u zavisnosti od operatera + 7 KM TV takse. Vama netflix ba skup. Hahahah..