Streaming servisi: Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by kvaju, Jan 6, 2016.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko prica o tome je li puno. Ti zaobilazis njihove sisteme da dodjes do nekog sadrzaja, ocito je tebi skup netflix (legalni, u nasoj regiji). To je jednostavno peglancija da pogledas nesto. Meni je jedino privlacno sto mogu gledati na mobitelu pod dekom, pa nastaviti na plejci, laptopu ili cemu god zelim u dva klika. Sam sadrzaj ne bih ni gledao ako je pegla doci do njega. Evo gledam ovaj Marco Polo jer mi je pristupacno, a ne jer me nesto pretjerano zanima. Ne bih ga ni sa torenta skinuo. Placao bih netflix da je ponuda valjana u nasoj regiji, stvarno mi se svidja sistem, ali necu da se ogranicavam na laptop/PC jer ovisim o nekim addonima. Hocu da gledam na plejci, na mobitelu, to je najbitniji dio netflixa. I nije netflix zamjena za kablovsku, ni blizu.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Bas, niko nije ni spomenuo cijenu. Samo govorimo da ne vrijedi toliko zaebancije niti tog tvog ilegalnog pokusaja preko VPN-a, kad vec mozes ilegalno torrente skidat. Inace placam TV 60KM, a gledam ga 3x mjesecno kad ima neka utakmica, toliko o tih tvojih 10KM i ismijavanja :D
     
  3. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Netflix dostupan i u BIH

    Moze se i torrent automatizirati. CouchPotato i Plex nastimas.

    Meni sad CouchPotato salje poruku na Telegram kad izadje neki novi film na torrentu. Samo oznacis filmove koji te zanimaju. Plex ima aplikaciju za sve platforme , neki ljudi ga zovu "privatni Netflix".
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa vala ako je u SAD-u 10$ a kod nas 10€ zašto onda ne razgovarati i o cijeni? I to sa enormno manje sadržaja, bez titlova itd. Da su makar ubacili neke regionalne serije da nam bude sadržaj interesantan.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve to stoji prijatelju ali je najveca greska koju citam ovih dana: Netflix dosao u našu drzavu. Netflix nije nigdje dosao. Netflix je digao ban sa svoga servisa za nase podrucje. Ništa više, ništa manje. Zamisli da sutra youtube predje na Youtube Red i bude 10$ mjesecno mandatory. Ima li smisla kukati kako sadtržaj nije prilagodjen za nase podrucije ?

    Nisam nikoga vidio da kuka kako je PPV za jedan UFC event 90KM na youtubeu. Samo je problem sto je sadrzaj netflixa slican kablovskom pa ljudi prave poredjenja i traze prilagodjavanje. Netflix je world wide servis sa ponudom kakvom - takvom a ti bujrum, ako se nadjes, uzmi. Ovaj hejt zaista ne razumijem jer nista ne uskracuju od do sada praktikovanih servisa.. i da je ponuda 100$ mjesecno. Ako se nisi nasao, zaobidješ ali ocekivati da se oni vrte oko nas a ne mi oko njih nije realno.

    Ponuda jeste losa ali isto tako amerikanci mogu kukati na kanadsku ponudu a iste cijene. Jednostavno se radi o licencama koje ne ovise o netflixu i netflix radi na ujednacavanju i zato se yebe njima da li ti koristis VPN ili ne jer nisu oni razlog blokiranaj sadrzaja ali je zbog VPN-a jednaka cijena jer bi doslo do exploit-a te je netflix od prvih dana svjestan da korisnici dijele acc. Svi ameri tako rade.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Stvarno ne kontam poentu tvog posta. Servis je sad dostupan i razgovaramo da li se isplati dati te pare na taj servis. Navodimo sta je potrebno da bi mi dali svoje pare za taj servis. Meni ne godi da nema nasih titlova. Ne godi mi katalog. Ne bih dao pare na takav servis. Ako bi ispunili moja ocekivanja, dao bih. Isto tako biram kablovsku, auto, frizider... Na njima je da mi prodaju proizvod.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako nije realno ako oni prodaju svoju uslugu, valjda se prilagođavaju tržištu? Mislim ako hoće da uspiju. I ako su samo digli zabranu zašto onda nije ostala ista ponuda ;) Ne prodaju mi brašno, ulje, naftu da se ja njima prilagođavam. Sto koristiš telemach a pljujes po bhtu? Po tvojoj logici bi se ti trebao prilagoditi. Nije zdravo imati takvu percepciju, time dopuštaš da nas muzu.

    Btw na YouTubeu ima bruka sadržaja sa ovih prostora. Da urade to bez kvalitetne ponude koristio bih vimeo i slično.

    Nije mi cilj da se raspravljam i furam nešto svoje samo ne treba svašta trpiti. Opet svako za svoje pare odlučuje sta mu je povoljno. 10$ nije neka cifra mjesečno ali je ponuda slaba da bi cak i tu cijenu opravdala, a nema ni titlova.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa na stranu cijena, ali ako moras koristit VPN, add-onove, mijenjat DNS servere na routeru da bi koristio placenu uslugu, cemu zaebancija? I onda dolazi na red pitanje cijene, zato sam i napisao na prosloj stranici, zasto nisu prilagodili cijenu nama ako vec imamo 50x manje sadrzaja. Pogotovo kad se uzme u obzir da imamo bolju opciju od Netflixa, koju mnogi ne mogu koristit, a mi jos uvijek mozemo :D
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Popcorn time ;)
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Pelikan, kodi se moze konfigurisati sa dva klika, radi na racunaru, tabletu, mobitelu, android tv-u, imas filmove, serije prevode, a sve kosta 0km. mene netflix ne zanima sekunde jer nedam pare za filmove bez prevoda, debilan izbor za nase podrucje, a sto se kablovske tice sport nepratim najvise dokumentarne, i naucne emisije, neko sport, neko nesto trece, imam jaci paket samo radi brzine neta, i fiksnog telefoba, sve sto me zanima skinem sa torrenta posten rip 5 ili 50gb nebitno, sta mi je u datom momentu bitnije, a za sve kodi, ili tvmc (niks pamet verzija, samo klikas yes, yes, i sve ti sam nabaci addonse, i sl.).
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Popcorn time ima neuporedivo manju bazu filmova, i serija od kodi-a sa phenix, genesis, kodiflix i sl. addonsima, neuporedivo jadnije izgleda.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da se razumijemo, da je 20$ ja bih ga placao jer ispunjava moje potrebe preko US netflixa. Druga je stavr sto je vama mrsko podjeliti s nekim acc i postaviti jednom DNS servis i zdravo a VPN usluga ima i po tridesetak $ godišnje. Tužno je kada se na jednom IT forumu pravi zbrka oko yebenog postavljanaj DNS servera.

    Kao drugo, ne znam po cemu pljujem telekom. Ni ne koristim ga. Pljujem ponudu na koju smo sada prisiljeni gdje moram placati dvjesto kanala da bih dobio tih 5-6.

    Trece, da li se to drugi servisi prilagodjavaju nama ? Da li su se : steam, vessel, origin, uplay i ostali prilagodjavali nama ako pricamo o integraciji pa fale titlovi ? Eto naveo sam primjer, niko ne kuka kako je UFC PPV servis dosao kod nas a jedan event košta kao dva računa struje. Ponuda kanala nije razmjerna cijeni i jeste skupo sa te strane ali netflix zna da se ponuda moze zaobici i s toga su cijene iste.

    Netflix nije dosao u BiH i kada to skontate, bi'ce vam jasnije.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma


    Mozel info kako podesiti taj kodi sa addonima :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Džabe Kodi, TVMC i ostale stvari kad Android ne podržava 24p playback pa me zaboli glava nakon 5 minuta gledanja.
    I ne znam kakve koristi od 'domaćih' titlova kad ih prave i prevode polupismeni ljudi koji ne poznaju osnovne fraze na engleskom (plus što se dosta toga ne može ni prevesti kako treba). Ja sam se još prije 10-tak godina prebacio na nativne eng. titlove.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato što ne želim da budem simultani prevodioc dok gledam nešto :lol: Mada meni svejedno, ionako godišnje pogledam jedan film a seriju još rjeđe :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S vježbom i godinama to mozak automatski radi, kao da slušaš maternji jezik.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne govorim za sebe, meni nije frka odavno, nego sam mislio u smislu da moram supruzi prevoditi, pa ako se još neko priključi.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod mene su se svi u kući adaptirali na takav način gledanja, žena je brzo to prihvatila, sad nam čudno gledati neki film na tv-u. Za ove goste što ne razumiju engleski imam debeli rječnik. :lol:
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    I ja odavno gledam, mada skidam engleski prevod 5/5 ako masim pokoju rijec :)
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    bhd, imas na youtube kako jednostavno podesiti fusion tv addons, treba ti 10min. max.
    Neo Bahamut Zero, sto se tice trzanja na 24p, izgleda da nije bas tako, i meni se desi d atrza 24p. 25p.29p. a desava se da ide tecno ko mlijeko, nema pravila, ali interesantno da videso kodiran sa hevc (h264) radi odlicno upravo gledam sve sezone crne liste kodirane sa h265, i radi glatko bez ikakvih problema, a ko ti ti trza kodi onda ti trza, i betflix i sl. sve sto nije preko hdmi ulaza.