Tastatura ERGO sta kupiti ???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Feb 4, 2010.

  1. pac

    pac Komšija

    Imas dell tastaturu bez misa u media world-u iza katedrale u centru sarajeva 25KM, na prvi pogled pristojna tastatura a moze komotno u klasu sa logitech-om.

    Usput mala preporuka za ergo tastature.
    Logitech comfort wave 450

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    Ugodna za kucati, naslonjac za dlanove jako koristan, jedino sto se moram malo navikavati na kranje tipke ostalo je za 10.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Imal media world web stranicu da vidim o kojem modelu se radi ?
     
  3. pac

    pac Komšija

    Neznam za web stranicu ali je jedan od ova dva modela

    [​IMG]

    ili

    [​IMG]

    Evo ti broj pa provjeri 033 238 870
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ovo gore kao neka light verzija wave tastature.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    I ja gledam pa mi nesto pravo neobicana, koliko je para bila ???
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala drug na infu, ali je meni ova stavka bitna:
     
  7. pac

    pac Komšija

    42KM Imtec
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joj meni jos uvijek nije stigla Microsoft ERGO razmisljam da otkazem narudzbu i pocnem je traziti na drugom mjestu, a narucio sam je od jednog od glavnih Microsoft distributra u BiH i to na dan kada je otvorena ova tema.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Comfort wave sa kablom je skoro pa dzaba na ebayu, citaj 10 funti + posta.
     
  10. pac

    pac Komšija

    Evo bas nesto gledam na ebay i nemogu da nadjem da je bas "djaba" uglavnom su sve preko 40$.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  12. pac

    pac Komšija

    Gdje ti je postarina? Ove ti ponude vaze za UK.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Posta 7 funti, pitao prodavca, nebitno, narucio sam Microsoft laser 5000 desktop.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Imam osjecaj da je mis pravo udoban.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kazu da je mish bolji dio ovog seta, javljam se sa slikama i utiscima kroz par dana.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ko kupovo tastaturu / periferiju vrijednosti cca 100tinjak KM iz vana, hoce li mi carinu udarit? :)
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sam na slusalice od 48€ dobio carinu, ako ti sta znaci.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma udaraju sada na sve carinu sto podljeze carini, ima ona tema sa malo vise detalja pa procitaj ono nesto carine u EU i ti fazoni.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Izvinjavam se na malom kasnjenju, bio sam u Italiji zadnjih 10tak dana a u medjuvremenu je stigao je macan, Microsoft laser 5000 desktop set, tako da nocas cim sam se vratio iz Verone sve sam to skopcao i utisci su fenomenalni.

    Tastatura je odlicna, gotovo necujna, malo veca nego sto sam navikao (uporedite je sa 22" monitorom u pozadini), tipke imaju mali hod kao kod laptopa ali reagiraju bez ikakva laga ili neceg slicnog, tipkanje je ugodno zbog ergonomskog oblika tastature, a tu je i naslonjac za ruke od fine gume. Ima dosta dodatnih tipki za vistu kao Gadgets, zoom in/out, internet, email, kontrole muzike, back i forward itd.

    Mishonja fantastican, scrol je tako gladak da je to za nepovjerovat, osim sto mozete scrolat gore dolje moze i lijevo desno. Tu su standardne tipke naprijed nazad sa strane. 1000dpi-a cini ga vrlo preciznim.

    Za set nisam instalirao nikakve drajvere jer mi je Win7, a ovi na cdu su za vistu i sistem mi blokira instaliranje istih, iako bez drajvera cim sam usteko resiver u usb za 2 sekunde i mish i tastatura su najnormalnije radili.

    I da dodam, carine nije bilo.

    Par fotki.

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi jel ko imo problema sa scrolom u Winampu sa Intelipoint drajverima? Hoce scrol prema gore, al prema dolje nece, ovo mi se desava samo u Winampu.