Tastatura ERGO sta kupiti ???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Feb 4, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jeste, identican problem sa misem Microsoft Inteli Mouse 4.0 ukuono dva modela do sada sa identicnim problemom, a nikada se nisam potrudio dovoljno da ga pokusam rijesiti. Vidis na to sam i zaboravio da mi se desavalo :) , nisi jedini.

    malo proguglaj mozda i rujesis problem, vidim ljudi pisu o rijesenjima.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Rijesen problem, presalto sam u drajverima na model Laser 8000 i scroll fercera dobro. Doduse malo je brz al je ok.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    February 4th, 2010
    Dan kada sam otvorio ovu temu i ujedno si narucio Microsoft ERGO tastaturu. Danas zovu stigla tastatura u Sarajevo, moji ce je pokupiti u Ponedeljak sto znaci da cu je dobiti Utorak, i to sve od jednog od glavnih Microsoft distributera u BiH. Rokovi ubise.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    LOL, vidi kad sam ja narucio i kad sam dobio ovu moju iz Engleske, preko baya. Cca 10 dana sa plaćanjem.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma znam upravo to ti i govorim, ali hajde glavno je da je dosla. Moram samo jos do kojeg od prijatelja sa Rollandom da uradim nasa slova posto je EN layout, ali sacekati cu da dodje zbog tacnih dimenzija posto vidim da su pojedini tasteri razlicitih velicina.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako ćeš to uraditi? I kod mene je UK tastatura.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa radili smo mi to ovdje vec za laptope dok nismo nabavili tastatuere sa nasim slovima. Znaci otprintaju se naljepnice (slova) na plastificiranu povrsinu, i poslje to odneses na sjekac Rolland je najpoznatiji proizvodjac pa sam ga kao takvog i naveo i on ti radi na istom principu kao i printer samo sto umjesto glave sa bojom ima noz koji sijece outline koje mu zadas. Ono sto je bitno da nema ostrih ivica vec da radis zaobljene ivice za sicusne naljepnice. Ja danas gledam na sluzbenom laptopu koji svatko koristi jos stoje te naljepnice skoro iste kao i na dan kada su zaljepljene. Mislim vidi se na oko da slova odskacu malo od orginla ali buduci da se radi crna pozadina i nije to toliko upadljivo u svakom slucaju bolje od flomastera i ciganluka sa bijelim naljepnicama. Samo da vidim gdje cu odstampati a lako cu za rezac ....
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam nesto slicno radio na mom IBMThinkpadu, s time da sam uradio u corelu dimenziju tipki i obojio ih crno, slova su bila bijela, te sam to otprintao na samoljepljivoj foliji tu u jednoj stampariji, doduse dobro je izgledalo, dok nisu slova posla otpadat :) Nego imas li ti vec dizajnirana ta slova i u cemu to radis da mi posaljes.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa imam od MSI laptopa (mislim fontovi koji na njima dolaze), ali kada mi stigne tastatura uraditi cu u Corelu identicne tipke. Ako hoces slikaj tastaturu sa malo boljim mobitelom ili bilo kakvim aparatom u macro modu (samo dio gdje su tipke gdje ti fale slova i eventualnno par tipki sa slovima da imam kao referencu) i stavi pored tipki lenjir na kome cu vidjeti nekih 2-3 cm sa ucrtanim milimetrima i napraviti cu ti identicno kao sto je tvoja tastatura, ali moras sacekai kada i sebi budem radio iduce sedmice pa da u komadu sve spicim :) , nece mi biti mrsko.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    OK sliku ti saljem sutra.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sa bozijom pomocu stigla tastatura jos samo da se naviknem :)

    EDIT: jao kume u ovo nemozes gledati dok kucas inace si je..n :) . Prvi utisci odlicna, a veceras bacim koju slicicu sada nemam aparata.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imal slika tastature, ja se navikao na UK layout, pa necu ljepiti selotejp po tipkama :)

    De nabaci koju fotku da vidimo.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jos da dodam, ove wireless tastature znaju stekat ako ste gejmer.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej ja i zaboravio na to :mrgreen: , et ih sutra ovdje, a sto se tice slova imam jedna viska pa ak ti bde usput.... Sutra cu uslikati koji macro slova na tipkama pa da vidis kak izglegaju.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Aj ziv bio, da vidim ta slova :)
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo ih konacno :smt003 . Posudio sam jaranu tripod tako da sam morao sa blicem slikati pa ne zamjerite kvalitetu slika.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Tanja slova tj. orginal kao na tastaturi nisu valjala, tako da sam izabrao font koji je dovoljno jednostavan i deblji od org., a ujedno se ne izgubi u okolnoj crnoj boji stampe. Sve u svemu ja prezadovoljan samo sam se za.ebo jer nisam racunao na rotaciju Z<-->Y pa to nisam ni uradio jbg. ali iskombinovao sam nesto sa "Ž" i "<>/" tipkama pa napravio "Z" i "Y", ak hoces dam ti jedan komplet koji mi je viska a sam se snadji za Z<-->Y.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovo dobro izgleda, kako cemo se dogovorit za ta slova?
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kada budes imao nekoga u TZ, neka me nazove, pokupi i dostavi tebi :) so simple. Broj moba imas na PM. Na postu ne idem jer sam skoro imao problem toliko glupav da sam im rekao da vise nikada necu preko njih nesto poslati i stvarno necu i to bas za kolegu sa foruma, sreca pa je momak bio uredan i uvidjajan inace bi ja ispao kao zadnji levat ko da ga levatim za njegovu stvar. Inace naljepmice puno bolje djeluju uzivo nego na slikama jer su tu (na slikama) prikazani detalji (recimo ivice naljepnice) do te mjere da izgledaju bas kao da odskacu, a u stvarnosti nisu jer ljudsko oko to ne moze niti primjetiti.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo IMTEC ima u ponudi Logitech K340, jedini koji nude wireless tastaturu u BiH (koliko je meni poznato). Ne znam koji je kod njih enter, na slici im stoji ovako:

    [​IMG]

    Multimedialne tipke dijele mjesto sa F tipkama pa se moraju paliti sa kombinacijom FN tipke.

    [​IMG]
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Što je problem na Ebayu uzeti tastaturu ako je tako loša ponuda ovdje ovih bežičnih?