Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Telecom uvijek od 01.01 mijenja pakete, tj. ili povecava brzinu ili gigabajte :smt003 prije januara se promjene nece desiti sigurno.
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    A niko mi ne odgovara da li je taj HD bas ono pravi HD. Nesto sam skeptican
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Imam ovaj D3 v2.0 resiver i meni izgleda kao pravi HD, barem na mome 32' Samsungu je slika ko mlijeko. Sada ne znam da li je šta lošija na većoj dijagonali, ali mi se čini da je pravi 1080p format, pošto i resiveru treba nekada 3-4 sekunde dok prikaže sliku nakon šaltanja na hd kanal sa nekog u sd formatu. Sumnjam da bi se isto dešavalo da je slika u 720p formatu. Inače, i daljinac za ovaj resiver je univerzalni tako da može na svaku telku da se programira, što je po meni dodatni 'big plus'. A nekada u budućnosti su obećali da će omogućiti snimanje kanala na usb stick/portable hdd preko postojećeg usb priključka na prednjoj strani resivera, kao i video on demand itd.
    A interesuje me da nisi možda saznao kada će tačno ta povećanja brzina i koliko će iznositi povećanje ovoga paketa sa 12mbps?

    EDIT: Sjetih se, možda to nisu nikakva 'generalna' povećanja brzina u pitanju već su ti vjerovatno rekli za brzine koje dobiješ ako šarneš ugovor na 12/24 mjeseca. Tada se povećava brzina paketa sa 6 na 10, 8 na 12mbps itd.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Uzeo sam 42" FULLHD TV pa hocu da idem do maksimumom sa Discovery, Travel, History kanalima. Samo mi je rekla da ce paket od 6 Mpbs povecati na 10 Mbps, pretpostavljam da ce ovaj od 12 biti bar 15 Mbps. Sto se tice snimanja na TV-u imam to integrisano ali mi nesto ne sljaka.
     
  5. civil

    civil Aktivista

    Povećanje brzine paketa se odnosi na DUO i TRIO usluge,ostalo ništa.
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da u pravu si, jer ja i hocu duo paketic da uzmem
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima neko link za taj duo paket, ili da pojasni nešto o tome?
     
  8. civil

    civil Aktivista

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zanimljivo da na ovom linku stoji da je mix paket od 35KM sa 116 digitalnih kanala a na ovom linku stoji da je sam 70.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala.

    Može li se ova kablovska sa DUO paketa priključiti na više televizora, recimo tri televizora, kao što se može obična kablovska? Interesuje me i vaj telefon u trio paketu, piše FLAT BH, to znači da su pozivi besplatni prema bilo kojoj fixnoj mreži u BiH, jedino se naplaćuju 0,03pf za uspostavu poziva?
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Evo sad sam pricao sa njima, Situacija je slijedeca.

    Bar paket koji mene intersuje ce biti

    15,00 KM - odrzavanje kablovskog sistema
    24,90 KM - INTERNET 10 Mbps kroz koliko nisam pitao.
    8,00 KM - HD kanali
    _____________________________________________
    Ukupno 48,00 KM

    Do sada bih placao

    TV 15 KM
    HD 8 KM
    NET 25 KM
    _____________________________________________
    Ukupno 48,00 KM

    Dakle, za istu cijenu sada cu imati i HD kanale, i svi kanali ce biti digitalni njih 70.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može li se bez tih 8KM za HD kanale?
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa naravno ali sam se ja nameracio na njih.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Pitao sam vec jednom pa da opet... ima li neko onaj paket sportskih kanala gdje je i EPL i koliko je bolji sadrzaj u odnosu na ove defaultne u paketi od ovih 100+ kanala.. koliko ih vec ima ?

    Bili i kod mene jutros. Uveli ovu digitalu. Sa nekim kanalima i kvalitetom istih nisam ono najbolje zadovoljan ali su recimo sportski kanali prilicno dobro. Obzirom da nisu HD, odlicni su. Nisam ni stigao sve izdetaljisati osim sto sam stavio nekih sedamdesetak potencijalnih na listu.

    Cool je D3 gdje jedim klikom na jedno dugme upalis/ugasiš TV i resiver u isto vrijeme.

    U odnosu na kablovsku koja je bila, sa brojem kanala koji su "za mene" je dosta bolja situacija ovako na prvu.

    Samo ce mi faliti food kana.. brrrrrrrrrr...
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Upalis ugasis TV i receiver ????? Kako to... Ne kontare
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Programiras daljinski za svoj tv, dodje lista kodova.

    Kada ubacis odgovarajuci kod, volume i mute ide preko TV-a dok ostalo šaltanje preko resivere, to sve sa tim D3 daljinskim. A kada pritisnes power dugme, posalje signal prvo na resiver pa onda na TV bilo da palis ili gasiš tako da jednim klikom pališ/gasiš i jedno i drugo.
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    U sustini meni je tari reciever ali novi dajinski koji sada daju svima koji shebu stari daljinski kao ja.

    Moram malo da vidim oko tog programiranja daljinskog.

    Hvala
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma samo nađeš kod za svoju telku u onome malom ćitabu što dođe uz daljinski, držiš dugo onu TV tipku, dok ista zatreperi, ukucaš kod i fertig, prosto ko pasulj! :D

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Uf Panny ima 15 kodova. Ali evo isao sam metodom da samo drzim TV dugme i TV mi poludio. Podje da se restartuje sam od sebe po 5 puta u 4 sekunde. Premro sam. Sada sam iskljucio i receiver i izvadio baterije iz daljinskog od receivera i vrati opostavke TV-a na tvornicke ali mi se opet restartuje kao lud. Valjda nije crko

    EDIT ukucah ovaj code prvi i evo ko doksa fina stvar pravo nisam znao za to. ALi nece da se pali yajedno sa receiverom. TV mi je ove godine prizveden pa je mozda i previse mlad ko ce ga znati.

    Evo objavili su nove pakete u Sarajevu
     
  20. Riddick

    Riddick Aktivista

    Koje muzicke kanale imaju na digitalnoj TV? Kod Telekabela imao sam 4 muzicka kanala, a sad imam samo MTV Balkan i VH1 :roll: MTV Balkan je tesko njesra a VH1 bukvalno vrti 500 spotova i paket je idiotski!! BTW Od kad je ukinut MTV Europe (UK) ovi regionalni MTV kanali su teski idiotizmi... Doslovno na oba kanala ja nemogu poslusati dobru muziku, ko da neki retardirani tipovi rade za njih!! Telekabel je imao bolje muzicke kanale...