Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo je za roflmaodžinice :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije rolfćčlčć jer nije isto.

    Mozda je on klikao dugme ali nije nalazio " Tehnicka podesavanja" pa sam mislio da je fulao.

    Stvar je da ima podešavanja ali ne " Tehnicka podesavanja" i pod podešavanjima nema nista za HDMI, sliku generalno. Dolazio mu lik iz telemacha i rekao da se to ne moze nastimati.

    Problem nije sa crnim linijama lijevo i desno, 4:3 ..vec je problem sto mu na nekim kanalima 16:9 sliku baca kao da ima 4:3 tv pa mu imaju crne linije gore i dole.

    To je na arenama, sport klubu itd.. jao..
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Pa koji je to resiver?

    http://telemach.ba/D3+-+digitalna+telev ... v_start2=0

    U mene je ovaj D3 v2.0!
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kaze mi otac da je D3. Ne znam sada je li v2. Sutra bih trebao otici do njega pa cu da pogledam. Javim.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima HDMI. Hvala Piroman.

    Moram priznati da sam i sam prvih pet minuta, udjem u podešavanja vidim nema HDM, jezici ovo ono i.. trazi dalje.. nadjem za svaki posebno kanal da razvucem sliku kad' tek poslije udje u podešavanja/tehnička podešavanja i nadjem HDMI opcije.

    Slika je ok. Dobra stvar je sto su nam ostavili svih pet arena sport u osnovnom paketu + ovi ostali sportski kanali. Vidim da ima Food kanal ali samo Food HD.. brrrrrr... falit ce mi.

    Nego, ima onaj sky PRIME, kako se zove sportski kanal. Vidim prenose premier ligu. Da li onda pored njega vrijedi uzimati sportski paket gdje je i kanal "premier liga" posto su manje-više isti sportski kanali kao i u osnovnom paketu samo sto su HD ?
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koji očaj od konekcije, jedva mi stranicu otvori, skoro da ne mogu ni surfati.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Da. Bas se pati.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sad im je prešlo u naviku da svako malo ne radi kako treba. Evo imam njihov net dva i po mjeseca, ne znam je li bilo 2 sedmice vezane bez nekih problema s konekcijom.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja iskreno nemam problema oko surfanja ali mi vise od 50% servera u BF3 laga. Ping ide i do 300 itd. Vjeruj bas ih sada htio zvati nema minuta ali hajde reko kada dodju pa promjene modem itd pa cu dalje vidjeti..
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako zeza net zadnjih mjesec te imam visok ping, odlucim da spojim drugi kabl. Od tada nema signala. Znaci bimam razvedena tri kabla za dva tv-a I net. Na sva tri imam digitalnu uredno, kablovi su ok ali net signal nista. Bilo preko rutera bilo direkno sa modemom. Ima li neko ideju sta jos da uradim osim sto sam dva puta resetovao modem palio gasio isti it'd.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    I koliko ti otac sada placa Nails ?

    Edit, Nisam skontao pravi iznos paketa internet, telefon i HD programi?

    Kod mene juce nije bilo nista...ni analognih programa...tako da sam sve 4 izvrnuo :D

    I mene intersuje to prema inostranstvu....
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Zovi 1430 i traži da ti pošalju ekipu da divi šta je! Inače, kod mene sve udure, evo maloprije igrao borderlands2 sa haverom (co-op) preko tunngle-a i nikakvog laga nema:

    [​IMG]


    [​IMG]
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Proman - zvao sam ih I izdali su nalog. Na modemu lampice kojes ustreperile zeleno kao da kabal nije spojen, gori jedna plavo jedna zeleno kao da imam signal.. ali I dalje isto.


    Pipnir - otac pllaca 17KM onaj paket digitalne od 90-100 kanala. Mix paketi mislim nisu jos aktivni a imas pa r postova iza pdf koji sam postavio sa cijenama I info za pakete sta dodje samo moras dodati 15KM dodatno za odrzavanje.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Drug, ja sam tek nedavno saznao za ovo...nisam bas u toku :oops: hvala ti.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    I dalje sam bez neta. Svaka preporuka je dobro dosla. Kontam dici novi sistem ali nemam neta preko wifi tako da sumnjam da ce biti promjena.

    Kako rekoh, mijenjao kablove na kojima uredno radi digitalna. Resetovao modem nekoliko puta. Pokusavam I preko rutera I direktno modema ali I daje nema signala ni na kompu ni na telefonu. Na modemu se poslije aktivacije upale diode mislim zainfo da je ostvarena veta ali.. nema neta.
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    Telemach je stigao u Zenicu, intresuje me da li neko koristi njihov kablovski pristup internetu? Mislio sam uzeti paket S (6144/512) koji kosta 22KM, a sad sam na ADSL-u (1,78/0,18) koji kosta 20KM. Znaci da ce ubrzo ADSL imati veliko :smt006 3x brzi net samo za 2KM vise, tu nema dileme samo me intresuje koliko je stabilna internet konekcija (DL/UL i ping) u Zenici. BTW da li oni koriste dinamicke IP adrese, one bi mi vise odgovarale?! Unaprijed hvala na infu. :)
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kvalitet konekcije sad za sad 0, a brzine puštaju tek od 15tog.
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Jucer sam bio u poslovnici u BBi u Sarajevu. Koliko sam shvatio povecavaju se brzine paketa najmanjeg sa 6 na 10 Mbps.

    To onako cisto da Vas obavijestim, ali mene interesuje slijedece. Naime imam onaj stari CISCO receiver za D3, sad cu uzeti paket HD kanala sa novim receiverom.

    Kakva su iskustva, da li mogu da ocekujem bas ono mrak HD sliku ili ????

    Help please
     
  19. pac

    pac Komšija

    Nice, taman da se i HS malo trzne za brzinu.
     
  20. civil

    civil Aktivista

    Jel' to i Telecom onda povećava brzine?