Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma znam ja sta mi dobijemo za 12KM ali eto..

    Oni ce raditi po "teritorijama" tako da ti samo ostaje da cekas poziv dok dodjes na red.
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo konačno proradio i ovaj http://www.mojtelemach.ba/ gdje možemo mijenjati (tj. brisati i dodavati) uređaje za D3GO, provjeriti stanje računa (kasnije će valjda dodati i mogućnost provjere računa za telefon i stanje besplatnih minuta), odjava i prijava novih usluga/paketa itd. Uglavnom dobra stvar, pogotovu što konačno mogu pobrisati i resetirati sve uređaje (možete imati jedan komp. i 2 android/iOS uređaja prijavljena for free, za dodatne se plaća) za ovu D3GO uslugu i konačno koristiti istu kako treba, mada još nisu popravili android app koji zasad samo radi na un-rooted uređajima! :x
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Izgleda da ćeš moći sam zatražit prebacivanje usluge. Ono što mene interesuje jeste hoćemo li mi morat plaćat ovu naknadu za korištenje opreme, pošto je sada ne plaćamo? Tako će me onda ovaj paket izaći 25 KM :?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Misliš na ovo ovo:

    [​IMG]

    I ipak se mora cekati da nas pozovu, zvao sam telemach i ne mogu ja traziti da mi to odmah odrade. A na sta mislis da ce te izaci 25KM ?
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Internet. 22 KM+3KM najam opreme. Trenutno ne plaćamo najam opreme i košta 20 KM.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko vidim piše da je najam modema besplatan. Gdje pise za te 3 KM ?
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo je valjda za MMDS paket, do mene je :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Interesuje me jedna stvar. Ugovore trebamo navodno potpisati do kraja mjeseca ako oni zavrse po planu, mene interesuje sta ako mi net bude prilicno los kao sto je ovih dana ? Npr ping u igri ide do 400 itd.

    Ima telekom, logosoft, dual ..znaci par alternativa za internet ali sta cu sa telemachom ? Ugovor im je na 2 godine. Da li se to moze raskinuti itd. Prije bih 5GB limitiranog prometa sa dobrom vezom nego sto je ova ovih dana.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    U svako doba se može odjaviti, samo priložiš cvaju i fertig! Isto i piše tamo negdje u ugovoru pa divi! :smt002
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ništa, udri brigu na veselje pa kako bude.. dobro je znati, tnx.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    licna, 20 KM i moras ici u poslovnicu da potpises raskid ugovora, reci da ti tih 20 KM naplate uz zadnji racun jer sam ja za rodjaka raskidao ugovor i iako sam platio pri raskidu dosla mu je i naknada od 20 KM uz racun pa onda petljancija jer moras ponovo ici do njih i objasnjavati kako je to sve vec izmireno pa et cisto da se osiguras od bespotrebnog hodanja na vakat :mrgreen:
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala i za taj info a ja se nadam da do toga nece doci te da je ovo privremeno kako su nas preselili sa telekabela na njihov sistem. Bilo mi je bitno samo da ne moram cekati dvije godine ako bude lose stanje.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dakle, ako sam vas dobro skontao, ako potpišem da imam ugovor da imam bolji net, mogu ja to bez problema raskinuti, uz tih 20 KM?
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Richtig! Budala ko ne potpiše za bolji net', ne? :mrgreen:

    PS. Evo saznadoh sada da imamo besplatne pozive prema fiksnim mrežama unutar BiH za dodatnih 10KM po mjesecu, samo se valjda obračunava uspostava poziva (3pfeninga mes'cini), a onda pričaj dok uši ne otpadnu! :smt003
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Otac mi je danas dobio digitalnu. Medjutim, kaze da su mu neki kanali suženi. Ako sam dobri razumio, 4:3 kanali su suženi pa ima crne liniej sa strana.

    Da li se moze nastimati fit to screen ?
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Jep', barem kod mene radi uredno!

    Ide: Menu -> Tehnicka podesavanja -> HDMI izlaz -> "Prilagođavanje slike (4:3 na 16:9)" i neka prebaci na "stretched"! :wink:
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni je tako na ovim nasim kanalima kad prenose npr. Eng. Ligu,u pitanju je lcd panasonic 32' ,a npr. na sport klubu su mi tekme normala i preko cijelog tv-a,da i ja pokusam sa tim,a mislim da nije do tv-a nego ovih nasih tv stanica..
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma ovo gore namjesti i ima da bude preko čitava ekrana! I kod mene je 32' samsung pa je sve savršeno! :wink:
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je moguce da mi uslikaš/objasniš koje je tacn odugme? Nije uspio naci menu osim sto mu se pokazuje lista kanal itd tako da vjerovatno nije potrefio pravo.
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Nalazi se brate na sred daljinskoga u obliku pravougaonika na kojem piše "MENU"! :mrgreen: