Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ono kad' si dosadan:

    [​IMG]

    Valjda su i ostale usluge aktivirane.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    cisto da se vidi koliko smo jadni na bh telecomu, 10Mb paket.

    [​IMG]
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    To je ovaj netflat 10 od 30 KM ? Tuga kada skontam sta ja dobijem za 56KM, ili ovih prvih godinu dana za 46KM. Vidim i dalje lijepo kradu netu kao u starim dobrim vremenima na 2G paketima sa 1,75Mb brzinom.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba 30KM, pa da dignu na maximalnih 20Mb skupo je.
     
  5. black

    black Komšija

    [​IMG]

    Na HS-u KID paket trenutno , valjda ostame ova brzina za 47 KM kad preuzme Telemach.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad ih i ja zvao da predjem na Trio Grande Extra, kazu moram otici i potpisat ugovor, ne moze preko telefona xD
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jebena papirologija. Cuj moras otic negdje da ugovor potpises kad vec imas ugovor. :)

    Ne sklapaju ugovor izmedju provajdera i klijenta, nego izmedju produkta i klijenta. Koji debili.

    Ja u 2 klika mogu naruciti 250, 500 ili 1000 mbit. Faktura uredno dodje i to je to...
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Ako nisu samo im se javi na klix forumu gdje imaju svoj acc i pomažu ekspresno preko istoga (šalju pp, u roku 24h te zovu itd.)! Ovo znam iz ličnog iskustva, znači onaj support preko telefona im je NULA u odnosu na onaj sa tog foruma, očito neko malo obrazovaniji i spremniji sjedi za kompom tu! :smt002
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Tnx, nisam znao mada mislim da nece vise trebati. Malo sam duze pricao sa curom preko telefona u zadnjem razgovoru (mislim da je zadnji razgovor i bio razlog "hitrog" aktiviranja) i kako ona veli izmedju ostalog, navodno uopste nemaju direktan kontakt sa osobama koje izvrsavaju naloge. Ovi preko telefona klikaju dugmad po tvom nalogu i to je to. I ono sto me iznerviralo jeste sto svaka osoba drugacije prica. Neko kaze nista do ponedjeljka jer ne rade, neko kaze mozda u toku iduce sedmice isprave ovo, neko kaze rade i subotom i sta je sa ovim pa nije zavrseno, nekome sam morao detaljno objašnjavati u cemu je problem i ako lijepo stoje napomene u nalogu itd itd.

    Support preko telefona je ocito samo za informisanje.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma za pravi support samo pošalji pp na onaj njihov acc http://forum.klix.ba/memberlist.php?mod ... e&u=175725 sa podacima (broj ugovora dovoljan) i expresno se to riješava, barem po mome iskustvu! Ako ništa, makar odgovaraju na svaki upit i komuniciraju sa tobom dokle je sa opravkom/nalogom! :mrgreen:
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    To su onda neki tehničari pa pricas sa prvom rukom a ne sa onim posrednicima sto im moras objašnjavati šta pise na njihovom monitoru. Tnx još jednom, nadam se da nece zatrebati.
     
  12. nechko_

    nechko_ Novi član

    pozz, u mom podrucju trenutno je jedina alternativa HS, ali vidim prica se da ce ih kupiti TM, sada pitam da li da uzmem HS KID 22 paket ili da cekam TM?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    HS je kupljen, ali ce tranzicija potrajati. Ako ti odgovara taj paket potpisuj.
     
  14. nechko_

    nechko_ Novi član

    Zvao sam TM i cura mi rekla da ce mi se javiti za 14 dana u vezi dostupnosti, ali ako su kupljeni (HS) zar ne mogu preko njihovi "kablova" da ide TM?
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pozoves 1360 telemach ili posalji upit na facebook ili forum da ti provjere imas li tehnicku mogucnost ako ti je bas zapelo da bude Telemach :)
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

    Imam problem sa pucanjem, odnosno gubljenje konekcije između racunara i modema.
    Svaka dva sata se to desi, odnosno kad se sat sa racunara podudari sa lease expires, gubim konekciju na dvije sekunde i onda opet za dva sata tako.

    Zvao sam Telemach, ženska je poslala novi set postavki i resetovao sam modem, ali nije pomoglo.
    Može li mi neko pomoći kako da produžim lease expires vrijeme, recimo na 24 sata.
    Hvala.

    [​IMG]
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koji modem imas?
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Cisco EPC3208

    Ovo je stanje u modemu
    [​IMG]
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nije ti imala kakve postavke slati za modem. Mogla je odraditi reset i sinhronizaciju.

    Na kraju krajeva pristupi sam modemu na adresu 192.168.100.1 pa ces i sam viditi da nema nekih posebnih postavki :D

    Ako si racunarom povezan direktno na modem bez routera ili nekog switch-a trebalo bi pregledati kakvo je stanje sa signalom. Ako hoces posalji mi mac modema u pp pa cu pogledati stanje.

    Edit: Koliko vidim po ovome signali su ti odlicni, trebalo bi pogledati "online time" ali kako rekoh treba mi mac modema da bih vidio.
     
  20. Majesco

    Majesco Aktivista

    Editovo sam gornji post i ubacio stanje u modemu, ženska kaže da je linija super i da ne vidi nikakvo gubljenje.
    Racunar je direktno povezan kablom na modem.
    Ima li način da se ovo lease expires vrijeme produži?