Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    jedan je vlasnik :D
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze i bez resivera. Svaki TV ce imati analogni signal, i mozes nakaciti TVova koliko hoces (i svaki moze gledati svoje kanale zasebno).

    A stavis reciver za TV na kojem zelis digitalu / HD.
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kazu definitivno telemach kupio hs.
     
  4. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    a posto su ti resiveri? ja bih uzeo 3 komada za sada. moze li mi telemach praviti ikakve probleme mada ne vidim kako ali eto?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Nazoves ih i pitas
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Moze Vedo bez resivera ali vidis da hoce digitalnu i HD kanale. Resiveri se rentaju, moras od njih uzeti jer se kroz njih "filtriraju" placeni kanali. U suprotnom ne bi niko koristio resiver vec DVB-c/t tjunere na tv-ovima.
     
  7. black

    black Komšija

    Neka me neko ispravi ali mislim da se FTA kanali ne kodiraju barem tako je kod mog operatera.
    Moze biti da je propust operatera jer veliki broj pay TV kanala nije kodiran osim sportskih.
     
  8. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ovaj njihov resiver D3 v2.0 podrzava 576i, 576p, 720p i 1080i, a nema 1080p? 1080i je 1920x1080 na 30 hz?

    Kod nas dzaba ti i dobar televizor kad ga ne mozes ni iskoristiti osim ako ne skidas filmove sa interneta
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zato i jest glupo kupovati 4k tv u bih, pogotovo ako ćeš ga na analogiju spajati.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    4K je BS za sebe. Niti imas dostupnih filmova u 4K niti imas dostupnih kanal u 4K. I da mi je naci osobu koja vidi piksele sa 4m na 42-50" 1080p tv-u.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    ...jesu li i Velnet? :D
     
  12. black

    black Komšija

    Kazu?
    Ja ne vidim ni jednu vijest sve su neke glasine.
     
  13. metallac

    metallac Aktivista

    Tako je. U medijima se najavljuje od oktobra prosle godine, pa ni ono konkurencijsko vijece da nesto kaze, zar im je malo evo vec sest mjeseci da se izjasne?
     
  14. black

    black Komšija

    Problem je sto nije samo jedan vlasnik ali ako budu pare odgovarale onda ce vjerovatno prodati.
     
  15. Tyger

    Tyger Aktivista

  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    HS mi je do sad bio odlican, iskreno se nadam da nece nista sjebati.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam ovaj trio paket sa telefonom i 20Mbit brzinom neta pa me danas zvali da me prebace na neki kelly family paket. 2KM skuplje ali je prva godina 10KM manje (46KM), svi HD kanali, 100min prema inostranstvu i nekih 30 novih kanala a druga je godina samo bez tih HD kanala. 40Mbit brzina. Nije loše.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas zvao da pitam ima li hajra od te brzine. Kad' meni teta veli da su me prebacili sa TRIO GRANDE paketa na TRIO GRANDE.
    [​IMG]
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci "sjah'o si s Kurta,da bi uzjah'o na Kurta " :D
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep.. danas zvao opet, tri puta službenici proslijedili slucaj i niko ne haje. Pitam preko koga još mogu intervenisati, kaze samo ovako preko njih telefonom. A radi služba zaduzena za tja dio i subotom. Ovo par dana sto sam zvao i pitao dokle je stiglo, svaki se put cude "kako do sada nije niko reagovao, kako ovo nije zavrseno". Za sada stoji TRIO GRANDE paket aktiviran prvog sedmog i to je to.

    Sreca da je na ugovoru sve ispravno inace bih na kraju ja bio kriv.