Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Prvih 6 mjeseci 21 KM onda 43 KM. Od opreme sve ti donesu , digitalna na jednom TVu i analogna na vuse televizora. Ako hoces digitalnu dodatno na jos televizora onda placas 3.5 KM dodatno po televizoru. Pitas za ovaj najjeftiniji Duo Net?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    3,5 kartica, 5km receiver, ja ima 3 kartice jedna je u ugovoru, druge dvije placam 7km.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    D3 mini resiver je 3.5KM.
     
  4. black

    black Komšija

    Jest samo sto ga nema na stanju , ali trazi resiver kao glavni uredaj i karticu dodatno. Ja sam dobio PDS2100 koji je dosta bolji od D3 Mini.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Bump.

    Ima li neko ideju kako natjerati unifi da radi? Kako rekoh prije, ne mogu se konektovati, zaglavi na obtaining ip address. Nakon duze vremna izbaci ovu poruku:

    [​IMG]
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    To neznam, izbacio sam skule iz kuce jedan dlajinski tito... :mrgreen:
     
  7. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Svaki privatni UniFi AP ima limit od 8 uredjaja. Ako Telemach postavi javni AP onda nema ogranicenja.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Nije moglo ni na jednom mjestu. Zvao sam podršku pa mi je tehničar rekao da sutra probam na nekoj od tih javnih lokacija gdje ne bi trebalo biti limita.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    U opcijama za UniFi , gdje si upisivao svoj email i password , pod opcijom "Phase 2" moras staviti MSCHAPV2, u suprotnom se neces moci spojiti.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Pokušao sam i to, i na razlicitim lokacijama ali bezuspješno. Mozda da probam neki drugi acc da vidim hoce li proci.
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Promjeni password. Odjavi se, pa s eponovo prijavi.
    Ja sam imao . (tačku) u passwordu, a oni su nešto mijenjali. Poslije promjene radi sve kako treba.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Palo mi je i to na pamet. Probao sam ali ista stvar. Nazvat cu podršku ponovo ali sumnjam da ce se nesto promjeniti. Ostaje mi jos da probam sa odjavljivanjem unifi usluge pa da je ponovo prijavim ali za novu aktivaciju treba cekati naredni mjesec.
     
  13. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Nakon što sam zvao i objasnio da me daljinski od D3Mini zeza TV(LG), rekli mi da iskljucim pa ukljucim ruter/modem dok oni nesto odrade. Pa onda da vratim TV na početne postavke. Ništa. Danas otisao po drugi daljinski, tj jedini koji su imali, jer niko do sad nije dolazio sa tim problemom, i taj daljinski isto zeza. Zovem opet 1360, isti momak se javlja, opet mu objašnjavam, on meni opet govori "taj daljinski je programiran, a i taj zamjenski je sigurno već korišten [jest,neko vratio opremu], pa vas stavljamo na listu da vam potpuno novi daljinski donesu". Eh sad, ja koliko se razumijem i taj novi će zezati jer su izgleda i TV i STB ispravni, ali inkompatibilni. Da li ja tada mogu tražiti da mi zamijene D3Mini sa CAM ili drugim STB, jer po dosadašnjem iskustvu (ne isključivo sa Telemachom) nego tako sa serviserima biće "mijenjaj TV" ili nesto slicno. :D
     
  14. black

    black Komšija

    Mozes CAM modul traziti , to ti je najbolje.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  15. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Nadam se da neće zezat :D
    Ajd dobro dođe i djedu koji i gleda TV, da malo vijuge vježba izmjenom daljinskih :lol:
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Sta se ovo desava u Mostaru sa Telemachom. Vec treci put u 10 dana nestalo i TV signala i neta? Sto je najgore 1360 samo izbaciva a kada zovem poslovnicu u Mostaru samo kaze da broj nije prikopcan.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci daljinski radi uredno sa risiverom ali ne sa TV-om ? Sta te konkretno zeza sa televizorom ?
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    TV prima komande od daljinskog od D3 mini risivera, npr kliknes da ti prebaci na 6 kanal na risiveru a na TV istovremeno izbaci meni (navodim samo kao primjer)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar ne bi te komande osim vol up-down trebale ici na risiver ? Moze se vidjeti koja se lampica pali, da li D3 ili TV.
     
  20. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Imaju komadne za Vol+/-, Ch +/-, TV input (ono da biras USB,HDMI...), TV mute. I kada se podese one rade samo sa TV. Ali kada otvoriš teletekst npr, i hoces broj 159, ta se str učita jer je STB primio komandu, ali kada pritisnes 9 ugasi se zvuk na TV... Ili tipka gore iznad OK, na televizoru aktivira da snima na USB HDD(koji nije prikopčan) pa izbacuje "Ova opcija trenutno nije dostupna" i sve te sitnice koje sa vremenom više i više zivciraju