Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Na risiveru jeste na poziciji 69.

    Sto se tice brzine putem wifi-ija generalno je problem u skoro svim zgradama jer su svi kanali preoptereceni. Skini wifi scaner pa pogledaj koji ti je kanal najmanje opterecen, mozda dobijes nesto malo na brzini.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  2. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    ok,hvala...koristim
    cam modul...
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Morat ces preskenirati, al opet postoji mogucnost da TV napravi neki svoj raspored kanala.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hamo molim te, iz nekog razloga mi ne radi više Fox, piše da se moram pretplatiti.. prije sve ok bilo.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Slobodan sam do ponedeljka. Vjerovatno ti samo treba refresh, mozes pozvati 1360 trebalo bi biti odmah rijeseno ili ako ti nije problem cekati javi se u ponedeljak poslije 14h.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema problema, nije o glavu. Hvala.
     
  7. rijads

    rijads Aktivista

    Zna li neko do cega bi mogao biti problem dropanih paketa (upload).
    Najvise se osjeti tokom igranja, svakih 5min na 15ak sek zastopa, ne mogu nista pritisnuti, dok vidim sta ostali rade, isto na discordu tokom tih 10-15 sekundi cujem sta pricaju dok mene niko ne cuje.

    Radio sam i ping test, dropano oko 10% paketa. Zvao sam ih, i dolazili su 3 puta, mjenjali sve kablove u kuci i po njima " nema problema u konekciji sve je testirano".

    Ne zele vise ni da dodju na adresu, niti da probaju zamjeneiti modem jer "sve funkcionise kako treba i konekcija je stabilna" (tokom dropanih paketa naravno ne retartuje se modem i ne izgubi vezu po njima). Probao sam i laptop pored pca, ima iste probleme, Takodje ako utrefim nekad u tih 10ak sekundi da loadam stranicu, ne moze.

    Logovi iz gejma: https://i.imgur.com/5S5jflv.png
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jesil pradio ping prema google.com ili slicno da vidis imal prekida?
    U CMD samo upises:

    ping google.com -t

    Onda prati ocel biti timeout ili ako ping nije stabilan 24/7. Malo naprednija alternative ti je http://winmtr.net/ koji radi slicno kao i ping ali istovremo testira sve hostove izmedju tebe i destinacije.
     
  9. rijads

    rijads Aktivista

    Radio sam, znalo se desiti po 4-5 request timed outa za redom, ali vecinom 1-2, i packet loss mi bude 0-5% u toku pola sata pinganja, u zavisnosti kad testiram, obicno ujtru nemam problema, ali vecinom sam na kompu u vecernjim satima, kad imam najvise problema. Probati cu veceras sa winmtr da vidim rezultate.

    EDIT: 2% prikazuje ovdje, ne izgleda lose koliko je ingame...
    https://i.imgur.com/phgZMwV.png

    Kako to ingame izgleda, (ovo je dosta kraci lag nego inace)
     
    Last edited: Jan 23, 2018
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hajd javi se sa brojem ugovora ili MAC adresom modema pa da pogledam.
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Pretpostavljam da ti radis u Telemachu? Ako radis...ima li sanse da privatni korisnik dobije staticnu IP adresu? Treba mi pristup kucnom serveru povremeno.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima, placa se 10 KM mjesecno (to je zadnja informacija koju sam imao, nadam se da nije bilo promjena)
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    na poslu vec mjesec dana otprilike muku mucim sa ubee ruterom i wifi mrezom na njemu, desava se jednostavno da prekine komunikaciju sa uredjajima koji su na njega spojeni i pomaze samo da ili fizicki resetujem ruter ili da otvorim podesavanja pa ugasim i upalim wifi mrezu.

    pogledao sam stanje sa kanalima i prebacio ga na onaj najmanje opterecen mada se okolo nalaze 3-4 mreze sto nebi trebalo da je previse, ugasio sam mu 5 GHz mrezu misleci da ce pomoci jer ionako se sve konektuje na 2.4 GHz

    sto se tice opterecenosti rutera ne znam moze li biti do tog, na isti su spojena 2 dvr uredjaja koji salju signal na jedan racunar lokalno na mrezi i jos 2 mobitela i jedan laptop (povremeno) putem wifi-a

    ima li neko ideju do cega moze biti jer nekad zna bas nervirati sa signalom, radi lupam pola dana bez ikakvih problema pa onda pukne wifi nekoliko puta za redom u periodu od 10-tak minuta. ruter je od mjesta gdje su racuanri udaljen 5-6 metara i izmedju su samo dvoja staklena vrata, znaci nikakvi debeli betonski zidovi niti nesto slicno
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kad zakoci wifi jel uredan protok na LAN-u ?
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Je li ko upratio koliko često se mijenja vanjska IP adresa?
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    koliko sam upratio jest, trebalo bi da stane i slika sa nadzornih kamera koja se vrti na racunaru ali to sve uredno radi samo sto wifi zakoci i diskonektuje sve uredjaje koji su spojeni na ruter
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Super, hvala ti puno!

    Nekoliko dana traje sigurno, ali ne znam tacan interval.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako ne gasis modem na duzi period zna se jedna IP adresa zadrzati i nekoliko mjeseci.

    @anel007

    To bi znacilo da je signal uredan i da nije problem sa protokom. Ocito postoji neka interferncija na wifi signalu. Al ako ti se bas cesto desava otvori reklamaciju i trazi zamjenu opreme, cisto da otklonis sumnju na modem.
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    Izgleda da cu na kraku to i uraditi, stvarno nervira a sta god sam pokusao da bih stabilizovao signal nije urodilo plodom

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako imas kakav stari router mozes i testirati wifi na njemu, ako imas isti problem onda nije do modema.