Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa mogu sacekati ,nije mi to sada toliko bitno...volio bi gledati utakmice ali gledati cu preko strema par dana,nije frka
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Nazovi ti njih slobodno , ako ne koristis Telemach fiksni , nazovi na besplatan broj 0800 31 111 , neka ti daju ID i registruj se. Ako bude sa EON-om problema samo sacekas par dana dok se paket aktivira i to je to ;)
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zippo, morali su ti ostaviti primjerak naloga, na njemu imas ugovor i id kupca, to su dva podatka koja ti trebaju

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Broj ugovora ima sigurno , a ID kupca nisam dobio ni ja , ni moje komsije a ni moji prijatelji. Jedino ako se sta u zadnja dva mjeseca nije promijenilo pa da i taj podatak pise na ugovoru jer ID dolazi sa prvim racunom.
     
    dams82 likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Komšija @zippoo dobrodošao u klub :)
    Ako bude kakvih pitanja i ja sam ti na raspolaganju. Mada su ti kolege s foruma sve lijepo objasnili, nisam ni ja čekao prvi račun, poslao email i iz podrške mi poslali podatke da se mogu registrovati na mojtelemach...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
    Benq likes this.
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Da bi se napravio ugovor prvo se mora otvoriti kupac ;)

    Tako da ima na nalogu oba podatka.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo gledam papire
    broj ugovora imam,pisena vrhu ugovora
    na drugom papiru koji ima naslov "izvjestaj o prikljucenju pretplatnika na osnovu naloga"....ispod pise "broj pretplatnickog ugovora" i rucno su upisani brojevi
    je li to taj ID kupca ?
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Znam da se mora otvoriti kupac, ali na primjerku ugovora koji korisnik dobije nije bio ID korisnika koji pocinje sa 5xxxx... Registrovao sam na desetine korisnika na mojtelemach portal (prijatelje , rodbinu, komsije..) i prije nego nazovem Telemach detaljno pregledam ugovor i ta stavka nije pisala ni na jednom.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Broj ugovora pocinje sa 6xxx... a id broj korisnika sa 5xxx...
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nema na ugovoru, ali ima na nalogu za prikljucenje.

    Broj ugovora ima 9 cifara i pocinje tipa 604501234
    A id kupca ima 12 cifara (pricam napamet, moguce da i nije tacno 12) i pocinje npr 501000603987

    @Zippo to ispisano rukom bi trebao biti broj ugovora, a id kupca bi trebao biti na printanom nalogu.

    Opet, moguce i da je promijenjeno, nisam vec duze vremena nikoga prikljucio :D

    Al evo poslao sam Zippu, da se ne pati ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Svaka cast dobri covjece :D

    P.S. Ne znam je li im praksa da daju kopiju naloga , ali ja i komsije smo dobijali samo ugovore.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Morali bi ostaviti i nalog, ali ljudi ko ljudi. Po pravilu ide ugovor, nalog i revers o utrosku materijala + ako korisnik zeli da mu se razvede na vise TV-ova racun za utroseni materijal.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Nema veze koliko se tv-a spaja, utrošeni materijal se plaća uz prvi račun. Kabal, konektori, spliteri itd

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo Hamo mi pomogao i sve sam rijesio za 5 minuta
    hvala vam obojici...ION je ekstra stvar,slika kao i na tvu,fluidna
    lol.ovu sam poruku davno napisao ali nije prosla sa laptopa hah
    napravio sam i ove analogne kanale na drugom TVu...dobro ih je imati ono za dnevnika ili nesto brzinski ali slika na anologiji je goFno ,posebno nakon ovih HD kanala :D

    ali uglavnom sve sto se nudi sam napravio i sve radi...za prvi dan koristenja sam zadovoljan :D
    zanima me jos jedna stvar...ima li na telemachu opcija da odaberem recimo sportski kanali i da mi izbaci samo sportske,ili filmski pa filmske...kao na moja tv sto ima ?

    i je li neko od vas pravio listu favorita...je li to komplikovano za koristiti,jer ce mati najvise gledati tv u dnevnoj sobi a njoj je sve komplikovano :D
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Ako si uzeo resiver , mozes u meniju napraviti svoju listu kanala (favorites) jer nema grupisanje, dok EON ima (kad kliknes na Kanali , sa lijeve strane pise "SVE" , kliknes na to i dobijes izbornik).

    Ono kad hejter predje sa Telecoma na Telemach , neprocjenjivo :p haha
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima i na risiverima grupisanje, potrazi tipku fav

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Damn :D , znam za tipku fav ali nisam znao da se moze grupa promijeniti pod "promjena liste kanala" :)
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Iznenađen sam da to nisi znao obzirom da odlično vladaš svime vezanim za telemach, iskreno ja tu opciju ne koristim, volim da listam sve kanale :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koji vid grupisanja ima? Ako imaju neke grupe kao na moja tv to će biti spas za roditelje :)
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pa stisni fav i idi lijevo desno, poslije ok i exit. Onda listaš samo kanale u toj kategoriji...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk