Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Ako ti je EPC3928S otvoris ga i iskopcas antene Radi i kad se izvadi WiFi kartica ali cini mi se kao da sam tad imao problema povremeno sa netom.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kad ce telemach imati TV u ponudi ? :)
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko DNS za Sport klubove preko EON smart tv app?



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi imam čudan problem kontam da je možda nekako povezan sa wifi.
    Prvo mi 20% drain na mom telefonu, hajde kontam tom, neka aplikacija ebat ga, da bi mi ukućan krenuo žaliti da Nexus 5 ne može noć izdržati, hajde kontam crkla mu baterija. Primjećujem kući mi telefon konektovan ali aplikacije ništa ne otvaraju, pokrene je i samo se loaduje video ili slika ili Tapatalk ne pomaže ni kada ubijem u manageru i opet pokrenem. I evo sad na drugoj mreži par sata baterija napunjena isto sve živo otvara. Kući isto laptop moram konektovan svaki put kad upalim i primijetio sam da se telefon svako malo konektuje. Dakle problem je vjerovatno kod mene [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    A na telemach stranici pise da jesu
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne rade na bht mrezi provjereno, radi ako promjenim DNS adresu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Teraflops

    Teraflops Guest

    Kakvu, bolan, DNS adresu?
    Vjerovatno misliš na VPN :)
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad na TV-u promjenim DNS rade mi SK kanali.
    Eh fazon sto se placa pravi DNS.

    Probni DNS dobio i preko EON smart tv app radilo sve fino, cim je istekao probni period to i bi.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vjerovatno na VPN misli, dobije ip od nekog isp-a iz telemach grupacije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neka caka da se docepam free toga?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Pa sad ako ja potpisem ugovor s telemachom na dvije godine hoculi imati sve kanale ili ne
     
  13. Teraflops

    Teraflops Guest

    Ako misliš na neki od onih paketa namijenjenim korisnicima koji nisu na Telemachu, to je odlično pitanje za Telemach podršku, budući da bi se lahko moglo desiti da pazariš paket pa skontaš da pola kanala ne možeš gledati :)

    Nije loše ni testiranje da zatražiš...
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @Elva
    Pa citas li gore moje postove.
    Bhtelekom mreza imam EON smart tv app i ne rade kanali Union grupacije N1, SK 1 2 3 i jos neki.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Teraflops

    Teraflops Guest

    Čitamo svi. Da skratimo priču:

    Telemach trenutno ima ograničenje u prikazu kanala na EON platformi i to namješteno tako da ne možeš gledati kanale koje tvoj ISP/operater nema u vlastitoj ponudi. To znači ako u tvom slučaju BH Telecom nema neke kanale u svojoj ponudi, ne možeš ih gledati na EON-u.

    Ja koristim EON od kako ta usluga postoji (preko mobitela i browsera) i kad god sam u nekoj drugoj mreži, ne mogu gledati kanale koji nisu dostupni u njoj.

    Da bi gledao to što hoćeš (ako namjeravaš biti pretplatnik), raspitaj se da li ta ograničenja važe u slučaju da uzmeš neki od tih paketa za korisnike drugog ISP operatera.

    Druga varijanta je da ti neki prijatelj/rođak/... koji ima Telemachove usluge dopusti da kod njega postaviš npr neki router sa DD-WRT-om i podesiš VPN server na njemu...
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne rade ni arene, evo sad testirao o_O
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Arene nisu problem jer ima ih na svakom operateru.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Citiram @Eldorado Probni DNS dobio i preko EON smart tv app radilo sve fino, cim je istekao probni period to i bi.
    Znaci da bi imao sve kanale moras biti preplatnik Telemacha sto ja i namjeravamj ali prvo hocu taj probni period od 15 dana da isprobam tj. kasnije ti dodjele taj dns sto ti kazes ako ces biti njihov korisnik.
    Ja znam da preko VPN-a mozda bi moglo ali preko DNS-a nevjerujem
     
    Last edited: Dec 27, 2018
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koja je adresa tog "probnog DNS"? Pošto ovdje očito niko ne konta šta pod tim pojom podrazumjevaš.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mojatv full paket imam.
    EON rentam za Samsung TV MU 6172.
    Ip adresa bhtelekoma
    DNS telekoma ne radi SK nece da ucita.

    Dobijem od lika njegove brojeve i njih ubacim u DNS TV-a kad ono SK pici kao da sam na telemach mrezi.

    To je radilo 24 sata i više ne, vratim na DNS automatski od bhtelekoma i ne mogu ucitati SK.

    Nikakav VPN ovo ono, znaci na TV-u promjenio samo DNS brojeve a ip adresa ista moja.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk