Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Neće HD,SD radi bez beda.
     
  2. black

    black Komšija

    Imam OpenVPN server kod kuće, nije teško ni konfigurisat. Moze na Raspberry Pi on je oko 40-50 KM na piku, ima gotova skripta pivpn koja konfigurise sve.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Kod tebe je veći paket pa možda može, kod mene na duo net grande ne može.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo upravo probao. Nece ni kod mene. A gledao sam skoro motogp preko negdje van kuce preko 3g.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82 likes this.
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mozda samo kod novih EON paketa je otkljucan SK na svim mrezama.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Teraflops

    Teraflops Guest

    Zna li neko kuda prolazi Telemach optika kojom je Lukavac povezan sa ostatkom mreže?

    Kod nas nigdje nema javnih podataka o trasama kablova...
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Možda drug Hamo zna, slabo mi korisnici imamo takve informacije. Ja znam da je Lukavac spojen sa Doboj Istok preko Gračanice i da mreža ide magistralom.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cini mi se da je bilo price da koriste preuzetu infrastrukturu prijasnjih operatera. Sigurno trasa Doboj Gracanica Lukavac :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Koriste od BHB-a valjda?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Teraflops

    Teraflops Guest

    Ima smisla, pošto su nedugo nakon akvizicije BHB-a, počeli nuditi internet u Lukavcu a do tada je BHB internet nudio isključivo po okolnim selima...

    Zna li ko dokle su izrudarili tu optičku trasu od Zenice ka TZ?
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Pa logično da je BHB, kod nas prvo bila ktv Amna i ktv EGE, BHB je to preuzeo i fino su radili par godina prije dolaska Telemacha, bio je i Internet naravno, i sad postoje ti paketi aktivni kao što neki dan spomenuh. I u Tz je telemach tamo gdje je bio BHB, e sad ne znam da li su se širili zadnje dvije godine... Brčko takođe...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. meskalin

    meskalin Guest

    Pozdrav, moze li mi neko pomoci pokusavam da nadjem gdje da unesem aktivacijski kod za Smart tv, ali jednostavno nema teroije da ga nadjem na portalu, pa ako bi neko mogao da mi kaze bio bih mu zahvalan ! :)
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Esh provjeri ovog frajera, msm da je isti lik
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ima neka info sta bi za EON pakete na drugim mrezama?
    Jesu li dostupni svi kanali ili kao na pocetku pola radi a pola ne radi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Benq

    Benq Komšija

  16. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Ja sam zainteresovan za ovaj paket Eon Full TV 9,90 prvih 6 mjeseci a onda 29,90 na dvije godine bih ugovor uzeo s tim da mi daju onaj probni period od 15 dana da vidim kako to sve fercera.
    Eon aplikacija je vec instalirana na moj XF559005 TV :)
    https://telemach.ba/eon-tv/tv-paketi
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zna li neko koliko su u Telemachu susretljivi po pitanju zamjene modema, tj. želio bih zamjeniti wifi/router kombo običnim modemom.
     
  18. Teraflops

    Teraflops Guest

    Razlog? A da jednostavno ugasiš Wi-Fi radio u postavkama?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Razlog je taj što se WiFi/Unifi nakon određenog vremena spontano uključe čak i kad se izričito isključe u postavkama.
     
  20. Teraflops

    Teraflops Guest

    To je moguće da su tako napravili ukoliko ti je aktivirana UNIFI opcija jer je uslov da možeš pristupiti UniFi mreži samo ako si i sam podešen kao pristupna tačka...

    Ako ne koristiš UniFi, isključi ga u mojtelemach.ba postavkama i onda probaj isključiti Wi-Fi na modemu.

    Nemam sad pri ruci modem da vidim ima li gdje opcija za isključivanje remote pristupa za operatera (što efektivno sprječava i povlačenje opcija i firmwarea)...