Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Bilo je u medijima danas..
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Istina je, u biti prodana je United grupa kao i prošli put prije 5 godina. Sad je pitanje da li novi vlasnik ima planove da investira u razvoj ili samo da izvlači dobit trenutnog stanja jer ovi do sad su fino unaprijedili ponudu...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa ne znam bas da su unaprijedili nesto. Ja sam na Duo Net i ne planiram na EON, koji ti namecu a nije certificiran uredjaj recimo za netflix i slicno:)

    Uglavnom, digli cijene za 12 KM ako se ne varam, a isto imam :)

    ubishe brasno
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ne bih o cijeni, ali vrati se 5 godina unazad pa vidi kakva je usluga bila, a kakva je sad. Netflix nemaš ni sad pa nisi na gubitku. Radi zato Kodi, YouTube... Vraćanje 7 dana unazad na svim programima je veliki napredak. E sad možda ti nisi fan TV-a, imaš duo paket samo zato što ne može Internet solo i djeluje ti da je to sve što plaćaš...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Meni je EON paket jeftiniji od Trio Grande koji sam dosad imao, 98KM sam placao, sad bi trebao da placam 80KM.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imam netflix :) ma je al meni licno nije neki upgrade.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    A vidi sad, meni Trio Grande paket, ugovor ističe za mjesec, i necu imati mogućnost produženja istog paketa. Ostaje mi da koristim bez ugovora ali onda gubim sport klubove, arene i cinestare, ili da prednjem na eon koji mi ne treba uopste.

    Vec imam instaliranu aplikaciju na android tvu, a ovo vracanje unazad sam u godinu dana 3 puts koristio.

    Znaci morat cu produziti i placati skuplje.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    To je bilo u samom pocetku kad su krenuli sa EON paketima, tada je prica bila "ne moze se obnoviti ugovor za stare Duo/Trio pakete, nego iskljucivo prelazak na neki od novih EON paketa", ta prica se vrtila otprilike 2 mjeseca da bi se jedan dan Telemach na klix forumu oglasio da se ipak mogu obnoviti ugovori za stare Duo/Trio pakete, ili preci na novu ponudu, a to sve vjerovatno zbog pritiska forumasa i ostalih korisnika koji se nisu "pronasli" u EON paketima.

    Da ti skratim pricu, moze se obnoviti ugovor za paket koji trenutno koristis, a ako zelis manji ili veci paket, u tom slucaju bi se morao odluciti na jedan od EON paketa.

    Sto se mene tice, napravili su dobar posao sa eon paketima. Koristio sam Trio Grande Extra koji je bio 75,90KM (internet 120/10, vracanje unazad na 50 kanala), presao sam na EON Premium koji je skuplji 4KM ali zato sam dobio internet 200/12, vracanje unazad na svim kanalima.
     
    dams82 and heroic like this.
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Nisam znao za to, kao sto kazes i meni su rekli da necu moci obnoviti. Super.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Upravo sam nasao taj odgovor Telemach-a:

    [​IMG]
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako si placao 98KM? Ja imam trio grande extra i placma ga 63KM, biti ce 70KM kada mi istekne godinu dana promo. A u toj cijeni su dva risivera, prosireni paketi za dugi risiver itd itd. Evo lista:
    [​IMG]

    [​IMG]

    Ovo je paket sa 120/10 internetom, free 30min pozivi prema svim mobilnim mrezama sa kucnog itd.
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    @NAILS , redovna cijena Trio Grande Extra paketa je 75,90KM, i u sklopu tog paketa je samo jedan digitalni prijemnik, svi dodatni se placaju po cjenovniku. Ti placas 63KM jer si vjerovatno presao sa nekog slabijeg paketa pa ti je po akciji ostala njegova cijena 6-12 mjeseci nakon cega ces placati punu cijenu Extra paketa. Taj dodatni resiver nije u toj cijeni (bar ne oficijelno po cjenovniku), nego si ga (vjerovatno) dobio u sklopu benefita.

    Heroic je placao 98KM vjerovatno jer je bio korisnik Trio Grande Premium paketa, a taj paket je bio 92,90KM, i jos kad se uzme u obzir utroseni telefon i/ili treci resiver, dodjes na tu cijenu. Kad su izasli EON paketi, EON Premium paket je jeftiniji od starog Premium paketa, cijena mu je 79,90KM, samim tim je ostvario ustedu od 13KM.
     
    Last edited: Mar 5, 2019
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ima poklon stvari u mom paketu, moze se sve izganjati. A mislio sam da je Extra bio najskuplji. Zaboravio sma na premium, pa kontam kako 100km. Mada vjerujem da je i Premium-u imao free prema svim fiksnim, free minute prema inostranstvu i 30min free prema mobitelima.

    Sjecas li se koja je brzina neta bila na premiumu ?
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    To je zato što je teško dobiti Eon box zbog nedostatka istih pa vjerojatno obnavljaju i stare pakete samo da sačuvaju korisnike.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Benq likes this.
  15. Benq

    Benq Komšija

    Stari paketi su bili Trio Grande, Trio Grande Family, Trio Grande Extra i Trio Grande Premium, tako isto i sa Duo paketima.

    U Trio Grande Extra paketu imas 1500 min free prema svim fiksnim mrezama, 100min prema inostranstvu i 30min prema mobitelima, dok je u Premium paketu bilo isto to samo sa 50min prema mobitelima. To se malo promijenilo u EON Premium paketu (vjerovatno je to i uticalo da se smanji cijena), sa 50min smanjeno je na 30min prema mobitelima, i umjesto 2 resivera koja su bila uracunata u stari Premium paket, sad se dobije samo jedan, mada kao sto si i sam rekao, sve se moze izganjat u sklopu benefita, zavisi kome sta treba..

    Brzina u Trio Grande Premium paketu je bila 150/12.

    EDIT: @dams82 , pretpostavljam da je tako, jer se nisu nadali ovolikoj navali na eon box.
     
    dams82 and NAILS like this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledajuci tako kroz Premium, EON jeste jeftiniji. Brzina jeste fina ali je meni recimo sa trenutnog paketa EON ipak skuplji.
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    @NAILS , Razmisli o tome kad budes placao punu cijenu Extra paketa, jer sad placas akcijsku cijenu pa ti je skuplji eon premium. Od 1.4. tvoj Extra paket nece vise biti 75,90KM nego 77,5KM. Prelaskom sa Extra paketa na EON Premium paket i potpisom ugovora na 24mj, placat ces 12mj cijenu Extra paketa, i jos se dogovoris za benefite, npr da ti ostave taj dodatni resiver bez rente, a nakon tih 12mj placat ces punu cijenu eon premium paketa 81,5KM, sto se sigurno isplati kad skontas da ces imati vracanje unazad na svim kanalima putem eon box-a i net 200/12, za razliku od 4KM.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kako se isplati nesto sto placas skuplje, a koristis isto i manje.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Benq
    Meni je receno 73KM nakon promo perioda ali mozda bude 77KM kako kazes. A prelaskom na EON bih u startu placao punu cijenu, 81KM, a ne Extra cijenu. Tako su mi rekli.
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    @bhd , meni licno se isplati, jer sam umjesto 120/10 dobio 200/12, a placam istu cijenu kao i za Extra paket jer koristim trenutnu akciju, a vracanje sadrzaja unazad na svim kanalima je korisno, slabo sta gledam "Live", zato svako sebi treba da "izvaga" sta mu odgovara :)

    @NAILS , ne znam sta su ti rekli, ali cjenovnik kaze malo drugacije. Cijena Extra paketa od 1.4. ce biti 77,5KM ( https://telemach.ba/Binary/10690/Cjenovnik-Telemach-usluga-1.4.2019.pdf , str 55)

    Sto se tice prelaska sa Extra na eon premium, ne bi placao u startu 81,5KM, nego 12mj staru cijenu paketa:

    12 MJESECI CIJENA POSTOJEĆE USLUGE Navedena ponuda se odnosi na sve postojeće Telemach pretplatnike nekog od Extra ( Duo tel Grande Extra, Duo Net Grande Extra i Trio Grande Extra) paketa koji se odluče za prelazak na veći paket, u odnosu na paket kojeg trenutno koriste, i to prelaskom na EON PREMIUM paket, uz minimalni period korištenja paketa u trajanju od 24 mjeseca, prvih 12 mjeseci plaćaju cijenu postojeće usluge. Link: https://telemach.ba/Binary/10645/USLOVI-KORISTENJA-AKCIJE-ZA-POSTOJECE-PRETPLATNIKE.pdf

    Ja sam presao sa Extra na Premium paket, placam 12mj staru cijenu.