Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa ja, kod mene pise bez ugovorne obaveze...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Čim piše bez ugovorne obaveze znači i da si potpisao isto bi bilo. Kod mene tu piše 24 mjeseca, ali to je zato što imam takvu ugovornu obavezu... Ustalom iako su mi rekli da mi važi ugovor do 18.02.2021 Zippoo tvrdi da sam potpisom aneksa produžio ugovor na još 24 mjeseca bez svog znanja. Javim se u martu da razjasnimo još jednom. Obzirom da svakom daju da potpiše kad zamjene modem ne mogu da vjerujem da je prevara u pitanju, pa o tome bi brujali mediji, ionako je telemach trn u oku konkurenciji i vazda se nešto piše protiv njih...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne tvrdim ja nista Dame...samo logika tako nalaze :D
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Po po logici bi drugu bhd stavili neku ugovornu obavezu u taj aneks da su ga htjeli navuć da produži ugovor, a ne bi pisalo to što piše... Uostalom rekao sam ti već meni ne bi bio problem ni još dvije godine obaveze jer mi sve ovo odgovara i ovako... Mada je bolje bit slobodan pa kad nazovu možeš možda isposlovat neki popust ili benefit koji nisi imao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma uglavnom,nisu me prevarili :D
    10 godina kod Telemacha, sve pet, tu i tamo neki ispadi, ali za razliku od konkurecije.....
     
    dams82 likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa eto ima gore slike aneksa kojeg su meni donijeli.
    Da su tebi donijeli i poturili sa drugim papirima,kako bi se ti ponasao i kako bi okarakterisao taj potez?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Haha, kakvo je to pitanje, ja sam potpisao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ok ali bez obzira na to jesi li potpisao ili nisi,zar ovakvu praksu ne smatras u najmanju ruku neposlovnom,da ne kazem neku tezu rijec?

    Btw.ja sam nakon svega ovog i nakon izvinjenja iz Telemacha i ponudjenih nekih benefita,produzio ugovor...tacnije opet sam potpisao isti ovakav aneks ugovora samo sa drugim datumom.
    Tako da, aneks je novi ugovor a ko ne vjeruje,nije ni bitno a mogu opet postaviti slike i tog aneksa.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Pa normalno da smatram da nije ok ako stvarno potpišem ugovor bez znanja, ali treći put ti govorim da sam provjerio i da nisam produžio ugovor aneksom. A tebi su se izvinili jer si pisao okolo da su ti podmetnuli pa su te morali "ugasiti" izvinjenjem i novom ponudom pa si tek onda potpisao produženje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Majesco

    Majesco Aktivista

    Kako od njih trazite novi modem, ako vam postojeci radi.
    Trenutno imam EPC3928S i ne mogu vise od 50Mbps na mobitelu da iskoristim, a konekcija je 150.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Koji je mobitel u pitanju i jesi li nakacen na 5 GHz WiFi?

    Evo sad testirao na 5GHz, moj S10E ide 107 Mbps, P20 Pro ide 140 Mbps.

    Paket je 400 Mbps.


    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  12. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ovaj radi na 2.4GHz i zato ne moze veca brzina.
    Interesuje me kako zahtijevat od njih da se uredaj zamjeni za 5GHz model, ako je sam uredaj ispravan.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa nazovi ih i pitaj da li mozes dobiti,pokusaj na lijep nqcin,nemas sta izgubiti.Ako ne moze,kupis 5ghz router sam sebi i eto ti vece brzine.Mada ne znam sto ce ti na mobitelu veca brzina kada i na toj sve radi super a upload je isti i na 2,4 i 5 ghz

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ne radi se samo o mobitelu.
    Imam jeda cudan problem i ne znam jeli vezan za modem, ima vec oko 5 dana se desava kad otvorim recimo 5 ili vise tabova stoje tako po 10 sekundi ne otvara stranicu, a onda krene ucitavat, baja nikakvih nema na racunaru, a zna se desit i kad otvorim samo jedan tab, a nekad ucita odmah stranicu.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Tqkve probleme sam imao i ja do unazad 15 dana,kada su mi po treci puta zamijenili modem i onda je to rijesilo problem.Na kraju sam dobio ubee modem sa 5GHz i imam i na mobitelu 98/100 Mbps sada ,mada meni brzina wifija nije toliko bitna,imao sam probleme kqo i ti sada...loading stranica dugo traje,ne ucitava slike,steka i tako.
    Prijavi probleme telemachu,prvo ce ti daljinski ponovo rekonfigurisati modem pa ako ne pomogne,dati drugi isti pa ako ni to ne pomogne,donijeti ubee...ovako su meni barem a ti pokusaj odmah traziti neki sa 5ghz

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Majesco likes this.
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nazovi ih i reci da nemas deklarisanu brzinu. Prvo ce te pitati cime mjeris. Mobitel ne spominji,reci kompom preko kabla. I eto ih sutra s novim modemom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Majesco likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Meni su rekli kad sam prijavio kvar da me za moj paket(eon full) slijeduje napredniji modem i da će otvorit nalog za zamjenu. Tako da su sami predložili zamjenu, nisam morao nikog moliti...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Majesco likes this.
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Prijavit pa da vidim sta ce biti, ako nista neka bar rijese ovo sporo ucitavanje stranica to me nervira najvise.
     
    dams82 likes this.
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vidim sad reklamu za eon pakete i piše eon light 150 Mb/s pa da vidim je li to za nove ili za sve korisnike? Kod mene je 100 Mb/s.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Za nove clanove su druge cijene. A birzina je konzistentna: 150, 200, 400 za: LIGHT, FULL i PREMIUM.

    Cijena za nove je marka prvih 6m, ili tako nesto.
     
    zoi likes this.