Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa aneks ustvari znaci izmjena ili dopuna na originalni ugovor i obzirom da ugovor jos nije istekao,pravi se aneks ugovora a u aneksu ugovora stoji OBAVEZNO TRAJANJE od 24 mjeseca,od dana potpisivanja...ovo je ustvari produzenje ugovora na 24 mjeseca i to je pravno valjano.

    Ne znam sta ti kod ovog ne razumijes...ako si i ti produzio,ne istice ti ugovor 2021.,nego 2 godine od dana potpisivanja aneksa ugovora a ne do kraja prvog ugovora.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja pitao, ljudi mi odgovorili:

    Poštovani,



    Na broju Ugovora xxxxxxxxx je validna Ugovorna obaveza u trajanju od 19.02.2019. do 18.02.2021. godine.

    Za dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.



    Srdačan pozdrav,

    Ja znam da si ti sretan što nisi potpisao, ali ja jesam i nije to to što si pisao...
    Uostalom čim istekne ja ću obnovit, tako da ne bi bio problem... Samo pravim osvrt na tvoj post...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa koji je K onda ovaj aneks ?
    evo ja sam isto ponovo potpisao ugovor,tj. taj aneks...nakon ove scene i nakon sto su mi se izvinuli i dali neke benefite,pristao sam obnoviti ugovor tim aneksom,opet na 2 godine
    sta ovo sada znaci...da sam ja potpisao ovo na 2 godine ali ustvari ovo ne vazi 2 godine,nego mi vazi do aprila 2021. ?

    ovako ja tebe razumijem
    Ja mislim da oni tebe nisu skontali u tvom upitu ili nisi napravio dobar upit.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ti si dobio benefite kad si obnovio ugovor, a ja dobio novi modem, nema logike... Čuj nisam dobro postavio pitanje, možda sam pitao za komšiju
    Lijepo objasnio da sam potpisao taj aneks i da ne znam zašto mi je to dato da potpišem, i tražio potvrdu da mi ugovor važi do februara 2021. Odgovor sam stavio u prethodni post.
    Nekad davno sam preselio priključak u novu kuću i taksa košta 80KM, lijepo zamolim da mi to ne fakturišu jer u kući postoji instalacija (ja zašarafio kabal na modem i sve radi) i ponudim da obnovim ugovor na dvije godine, a da me oslobode takse, oni pristanu i tad mi je važio do aprila 2019 jer su me upozorili kad sam mjenjao paket na EON da ne mogu uzet paket manje vrijednosti zbog ugovora, a veće može naravno... Vjerujem ja da postoje smicalice tog kalibra, ali eto haman je mene obišlo ovaj put...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobio sam ja i novi modem...tek sa trecim modemom su mi nestali problemi koje sam imao...to je ovaj ubee
    sto se tice ovog aneksa i ugovora...meni to nista nije jasno...bilo bi dobro da ima neki pravnik ovdje da to malo rastumaci
    meni nije jasno sto si ti onda uopste potpisivao aneks ugovora na dodatno 2 godine,ako ti ugovor vazi do februara 2021. ...pa dodje da je ugovor stariji od aneksa i da onda aneks ne vrijedi a u aneksu pise da je OBAVEZNO trajanje 24 mjeseca
    meni to nema nikakve logike,zato sam napisao da ti mozda nisi dobro formulisao pitanje ili oni ti nisu dali pravi odgovor,nego neki reda radi
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Pa nije ni meni jasno zašto sam to potpisao. Jer mi ništa nije ponuđeno... Zato sam i tražio potvrdu da vidim jesu li me preveslali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ako ti i nakon isteka ugovora ne budu nudili novi ugovor i benefite,onda su te preveslali ovim aneksom...jer si dobio samo ono sto si i imao bez benefita a oni dobili korisnika na jos 2 godine :D
    ali to ces saznati za 4 mjeseca,kada istekne ugovor :D

    evo sta su meni rekli kada sam ja pitao sta im znaci aneks,sto ne salju pravi ugovor...kazu zato sto ti nije jos istekao ugovor i onda se pravi aneks ugovora (izmjena ugovora) gdje oni produze tim aneksom jos 2 godine obaveznog trajanja i da zato mogu "mijenjati" ugovor...jer bez aneksa vazi stari ugovor do datuma do kojeg vazi kao i benefiti a aneks ugovora vazi 2 godine od dana potpisivanja
     
  8. defender46

    defender46 Novi član

    Sta je najbolje sto Telemach trenutno nudi svojim korisnicima od gateway uređaja?
    Sta bi mogao traziti kao zamjenu za EPC3925 ? Citam o Ubee i Technicolor. Koji je po iskustvu bolji, ima li nesto trece itd? :)
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Cga2121 ukoliko možeš birati. Meni su donijeli ubee, nije neka sreća...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kakavje to model?ni google ga ne zna :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Probaj ponovo, možda si prerano reagovao

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. defender46

    defender46 Novi član

    Last edited: Nov 6, 2020
    dams82 likes this.
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Dosli donijeli ovaj.[​IMG]

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  14. DSA

    DSA Aktivista

    Ok je ovaj. Ja ga imam skoro 2 godine, nemam nekih zamjerki. Ima cak i bridge mode koji mu “ubiju” kroz update nazalost
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    dade mi momak neki anex,ali nisam potpisao,reko ne znam o cemu se radi, u biti samo da imas ugovor na neodredjeno, jer mi je istekao onaj "ugovor".

    ne potpisah da ne ukinu benefite :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa to je to sto podmecu svima,samo neko nasjedne i potpise,neko ne potpise...to je produzenje obaveznog trajanja na 24 mjeseca,pise ti u aneksu sve na drugoj stranici,gdje pisu i benefiti i koji paket

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne pise, uslikat cu ti ostavio mi je ja trazio on smoto ostale primjerke :)

    Evo ostalo sam cut jer su koji podaci

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    [​IMG][​IMG]
     
    Last edited: Nov 7, 2020
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene je sve pisalo,ukljucujuci i moje licne podatke i trajanje obaveznog trajanja...uslikaj bas,da vidim je li isto sve

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne ovaj clan to je sto se tice ugovora ostalo su moji podaci u slucaju da saljem postom. Nema ba pregledao sve. Koji clan je tvoj gdje ti to pise?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk