The Witcher 2: Assassins of Kings

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Feb 27, 2011.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Citam da je vecini ljudi kraj igre mlak, ali meni nije jer taman dobijes odgovore na pitanja ko je i zasto orkestrirao ubistva, a Poljaci su ovakvim epilogom pametno ostavili mjesta za ekspanzije. Mislim da ce izbaciti jednu-dvije ekspanzije, a da ce punokrvni nastavak, trojka je li, imati zasebnu radnju.
    Dvojka mi je bolja od jedinice u svakom pogledu osim po pitanju price jer mi je bilo zanimljivije ganjati se sa Salamandrom i Flaming Roseom.
    Nakon sto su Poljaci promptno zakrpili igru, mogu reci da sam odusevljen. Prica je veoma intrigrantna, nije ovo genericni "pobij-sve-i-vrati-se-sam-te-uz-to-spasi-svijet-i-postani-junak" tip price, vec politicki triler/drama u dark fantasy settingu s odlicnim, pametnim i na momente duhovitim dijalozima. Igru sam presao jednom, ali obzirom na broj odluka koje igrac moze/mora da donese u toku igre, dva prelaska su imperativ ako zelite a vidite sva poglavlja i rijesite sve questove.
    Borba je, takodje nakon patchovanja, odlicna, u kojoj se moze koristiti vise pristupa i taktiziranja (lahki udarac, teski udarac macem, magije, alhemija, zamke, bombe, nozevi, blokiranje, kotrljanje). I ovdje, da biste iskusili sve cari, morate igru preci bar dva puta, jer necete biti u stanju razviti sve magijske i macevaoske vjestine. Zamjerka ide na lahocu borbe nakon sto se razvije znak Quen, mada sam ja igrao na normal, pa je vjerovatno na hardu izazovnije.
    Grafika i zvuk su u samom vrhu ponude i o njima ne bih trosio rijeci jer se na trailerima moze jasno vidjeti.
    Cut scene su prilicno dobro izrezirane i glasovna gluma je iznenadjujuce dobra.
    Da ne duzim vise, The Witcher 2 je vrhunska igra, kojoj, nakon patchovanja, dajem 9.5/10 i preporucujem svakom ljubitelju RPG-a.
    A narednih dana krecem s drugim prelaskom, sad, Rocheovim putem.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jesu li napravili podrsku za 5:4 monitore? Crne linije su mi preko pola ekrana, a ipak se radi o samo 17". Ako toga ne bude, nikad ja nju necu zavrsiti.
     
  3. senad_986

    senad_986 Komšija

    Mislim da nisu, i kod mene su crne linije po ivicama ekrana. 1680x1050
    Vjerovatno to rijese narednim zakrpama jer na 16:10 monitorima se moze podnijeti, ali na 5:4 je pretpostavljam, poprilicno iritantno.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo će najbolje bit odigrat na konzoli kao čovjek.
     
  5. chenta

    chenta Aktivista

    šta od efekata treba najprije isključiti za više fps-a, već su mi isključeni uber sampling i anti alaising, instalirao sam oba patcha ali izgleda da nema promjena što se tiče performansi
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    "Game now supports 4:3, 5:4, 16:10 aspect ratio"

    Eh, sad da je i ja odigram :D
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

  9. Esh

    Esh HWB

    Ili drugim rijecima patch 1.35: http://www.thewitcher.com/patch1-35/
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Uprati li iko ovu konferenciju, jel bilo šta neočekivano?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Glavna stvar je ispravka bugova i novi tutorijal za pocetnike, tj. namijenjen svima koji ne shvacaju bas najbolje nacin borbe u Witcheru, koristenja oruzja i sl. Ostatak vremena je potrosen na GOG.com prezentaciju i dealove.
     
  13. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ma hej, ništa k'o vatreno krštenje na prvi dan kad je izašla igra - prva borba, ti nemaš pojma šta da radiš, kratke tutorial poruke, a grupa od 5-6 protivnika, uz nekoliko njih sa ultra oklopima, navale odjednom :D

    Kasnije, nakon patcheva, sve je postalo (pre)lagano, komplet igru je bez problema moguće završiti na hardu. Ako ništa, ova nova težina između hard i insane zvuči zanimljivo, a i novi armori, wooo RPG barbike!
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad je tek izašla igra, ja prešao taj Prolog, uz dosta muke, ali se kasnije pokvari PC i nisam igrao sve do jučer. Reinstallirao igru, nabacio patcheve, kad imam šta vidjet- haman prologa više i nema :S I stvarno je dosta lakše :D
     
  15. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Moja preporuka ti je da igraš na hardu odmah, ili čak da sačekaš 2.0 patch ove hefte pa da ga igraš na toj novoj hard težini (ne znam sad kako se tačno zove), ukoliko hoćeš imalo izazova. I da, Quen glavu čuva na svim težinama, valjda ga nisu puno nerfali u novijim patchevima :)
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Nista, u aprilu mi slijedi drugi prelazak, ovaj put na Rocheovoj strani, a ko nije jos uvijek igrao, a planira, bolje nek se strpi do EE verzije. Dokle vise, CDProjektRed, dokle!? :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hoće taj EE biti i na PCu, nisam upratio? Znam da ga reklamiraju za 360tku, ne vidjeh da su spominjali PC :S
     
  18. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Biće kao besplatan patch/DLC, na isti dan kad krene prodaja za X360 - 17. april :D
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hajd taman ga nisam prešao. Kad je igra izašla, krenuo igrat, onda se pokvari PC, ja dok sam to popravio oni izbacili one patcheve, skroz promjenuli početak igre i meni onda više nije ni bilo zanimljivo :D
     
  20. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Joj kako igra owna, meni je ovo najdraži RPG :)