The Witcher 2: Assassins of Kings

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Feb 27, 2011.

  1. vutra

    vutra Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Novi trailer za EE, poznatiji i kao "kome treba DX11 :smt003 " (inače, nije riječ o nekom in-game sadržaju, samo zanimljiva mini-priča/animacija u Witcher svijetu)

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BMc1ySC6Qao&feature=youtu.be&hd=1[/youtube]

    I još dobrih vijesti - svi vlasnici Witchera 2 na PC-u će dobiti i besplatnu backup GOG verziju (DRM-free), a od 10. aprila će se moći i pre-loadovati EE patch (neko negdje spomenu 10GB, pa da znate), a tek 17. će se moći zaigrati. Drugo odigravanje, here I come :D
     
  3. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Joj kako je igra odlicna. Nju bih mogo po 100 puta prekucati :)
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Za devet dana izlazi i za X360.

    Evo nekih poređenja ;


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ma izgleda predivno neovisno od nivoa detalja - art dizajn je fantastičan :D Meni je i kec izgledao odlično (izgleda i dan danas, uprkos engineu iz Neverwinter Nightsa, istina, debelo modificiranom), pa mi je napredak u izgledu dvice bio itekako veliko pozitivno iznenađenje.

    Btw, predownload EE patcha je dostupan PC igračima - spremite se za 10GB downloada (neophodno je imati instaliranu igru), a nekoliko finalnih fajlova će pustiti "u promet" 17. aprila.

    Edit: bravo ja, zaboravio sam ubaciti link: http://en.thewitcher.com/community/entry/178
     
  6. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Launch trailer:


    Xboxaši i svi koji je još nisu odigrali - nabavljajte obavezno :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Isplatnije nabavit XBOX360 i odigrat, nego sklapat odgovarajuću konfu :D
     
  8. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ma može se to fino odigrati i na slabijim, ja sam ga prvi put završio na C2D 3GHz, 4GB RAM i GTX 275, EE ću sad igrati na istoj konfi sa novom grafičkom (GTX 560 Ti). Nego, ove promjene u osvjetljenju izgledaju super, jedva čekam da ih vidim iz prve ruke :D

    http://www.eurogamer.net/articles/digit ... h-analysis
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zavrsio witchera danas, poceo igrati kako je EE izasao, 30 i kusur sati. Nekako mi se prebrzo zavrsi, act 2 i act 3, act 3 sam za 4 sata prosho.
     
  10. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Zar? Meni je Act 2 potrajao baš fino, a Act 3 je bio pokratak kad je tek izašla igra, ali ga nisam još stigao odigrati u EE izdanju; kažu da su ga prilično dotjerali i ubacili novih questova :? Ali vjerujem da ih je većina sporednih, sumnjam da su glavni quest line nešto posebno produžili.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Samo sto sam dobio one dobre maceve i armor, igra se zavrsi.
     
  12. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Trebalo je bar 5-6 chaptera biti, ali ko nas pita :D . Ne znam ima li razlike u broju questova kad se uzme Roche ili Iorveth path (ja sam picio Roche), ali deifnitivno steta ovako skratiti naslov kakav je Witcher. Btw, trica bi mogla u 2014 izaci, taman kad Diablo dojadi.
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Drugo poglavlje je drugacije zavisno igrate li na strani Iorvetha ili Rochea. Dva preaska su obavezna ukoliko zelite sve da vidite.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moracu naci onaj save kad biras hoces li roche ili iorveth.
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Je li ovaj EE vrijedan novog igranja s obzirom da sam se prosetao kroz prvobitnu verziju bez nekakvog pretjeranog obracanja paznje na pricu.. I da li je ista laksi ? Ona obicna verzija je bila poteska ali pravo...
     
  16. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Dodao je tonu stvari, pogotovo u zadnjem Actu. A i ne znam koju si verziju igrao, ako je baš prva prva, 1.0, onda će ti ovo biti puno lakše, pogotovo na početku. A i igra je svakako vrijedna više odigravanja zbog toliko opcija i sitnica u priči koje se razlikuju zbog odluka (npr. komplet drugi Act je drugačiji zavisno od odluke na kraju prvog Acta). Ukratko - igraj :D
     
  17. vutra

    vutra Komšija

    Ima li neko problema s pokretanjem igre na Steam-u?
    Uradio verifikaciju fajlova bar 5 puta, pokrenuo steam kao administrator, pokušao pokrenuti igru direktno preko exe fajla....ništa ne radi. :evil: