Top Gear - oficijelni thread

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Zeleni, Nov 5, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Niko ne komentaride Hajru i rusenje vremena za gotovo dvije sec, na hladnoj stazi.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ko je bio gost?
     
  3. Juka

    Juka Komšija

  4. nFare

    nFare Komšija

    Sa Hajrom sam sam sebi vise dosadan, najbolji supercar danasnjice, daleko najbolji..

    I Bentley na rally stazi je nesto preludo I Mekke-a treba proglasiti ludjakom, hladno :D

    Lewis je isto bio na limitu, bojim se da su puno dobrih stvari skrsili samo u jednoj epizodi.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nigdje nisam vidio cokoladu.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  6. nFare

    nFare Komšija

     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lol. Bio je cokolada u highlight filmicu sa pocetka pa me zbunilo. Hajra jest dobra, ali Porsche, Ferrari, McLaren izbacuju svoja super auta ove godine i bice svi brzi od Hajre.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Kad dodju dobro dosli, zasad je kraljica na tronu :D, oni ce biti i hibridi tako da ce to biti i teska auta sto je na onoj stazi veliki manjak, Bugatti je imao 1.17 cini mi se, sto je ravno 4 sec. iznad
    Porsche nece sigurno biti brzi, a sumnjam i Ferrari.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce P1 brzi.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato Porsche ima preko 500ks i u el motorima preko 200, a težak je oko 1600kg Hajra je 1400kg Mislim da će Porsche biti daleko najkompleksnije auto od svih.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I P1 ima KERS. :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima, ali Porsche se baš oslanja na el motore.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Jesu sva trojica ostarili. :D
    BTW, Hajra sva otvorena u sedmoj minuti :smt007
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    1:13,8 je bas brutalno vrijeme, necu tu lako biti popravka za road-legal auta.

    Kad spomenuste Veyron-a SS procitah danas da od 0 do 320 ide za 13,7 sekundi :shock:
    Ne volim ga i mislim da je totalno preseravanje sa napucavanjem snage ali brate vrijedilo bi osjetiti to ubrzanje :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neki dan je Venom GT potukao taj rekord.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Oficijelno da, ali prakticno ne.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odgledah i ja novu epizodu i sta reci,nego genijalno
    nisu dzabe najbolja emisija a dzeremi u ovoj epizodi je bio daleko najbolji sa onim svojim P45 hahahah
    kad u biblioteci upali dvotaktni motoric i prozuja kroz nju ...ludilo

    a i onaj reli sa bently-jem,ludilo,jos on ne zna znakove citati haha
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja mislim da će jedino P1 možda ugroziti Hajru :)
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bit ce zanimljivo vidjeti sta ce P1, Porsche i F70 napraviti.
    Ali opet je to vrijeme kruga dosta relativno, mnogo promjenljivih faktora a i sama staza nije bas mjerodavna, sto je kratka sto su ivice "kako-kad".

    Recimo 12C ima tri sekunde brze vrijeme od 458-ice sto je smijesno velika razlika kad su na mjerodavnijim stazama i u istim uslovima pravili vrlo bliska vremena, i to cesce je 458-ica bila ispred za pola sekunde ili sekundu.

    Negdje sam isto procitao da je Prost svojim Veyron-om odradio 1:11 krug ali ne znam koliko tu ima istine.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa sama temperatura može sekundu značit, a ne ovako kad je hladno i gotovo vlažna staza. Samim time je vrijeme hajre još impresivnije, ali da, ova staza nije toliko mjerodavna.