Top lista Unigine Heaven 3.0 rezultata

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Aug 18, 2012.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ubacio danas jaranovu 7950 TwinFrozr OC 3GB, blago je oc 900/1300MHz i ostao razočaran nisam dobio ni 1100 poena wtf? Drajveri zadnji oficijelni-nisu beta.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hebes ovo,sta kaze BF3?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vjeruj htio sam i to probati ali nisam. Nije bio moj ssd unutra a mrsko mi bilo preko 20gb prebacivati sa diska na disk i zezati se sa kablovima. Vjerujem da bi dobio 60 lock bez muke na ultri i full hd mada ovaj dodatna giga nije ni potrebna u bf3 jer sam pratio nikad nije preko 1.5gb ubf3 išlo zauzeće.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Sena, imas Enisov i moj novi rezultat!
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa sta hoces, sa +100MHz OC ta HD7950 je jaca nego tvoja na 1200MHz (+400MHz)..

    Meni je to sasvim OK..
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma očekivao sam da je radi 1gb ekstra vrama i 384 vs 256 bit sabirnice i dodatnih shadera puno brža. Fol je što ta jedna košta npr. u Srbiji koliko i cf 7850 i ne opravdava tu cijenu. E sad nisam je gurao na gigaherz možda bi to išlo puno bolje.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tvoj cu sada unijeti, za Enisov cu pricekati pravi screen.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dok mi neko ne objasni kako sam dobio 1329 pts sa 1200 / 1600, nechu se igrat.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Lijepo, problem je u memoriji, nestabilna je na tom taktu i upalio se EC.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je onda neki idiotski primjerak GTX 680, cim se pali EC na 1600 MHz.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kod mene afterburner nema ovog tdp slajdera

    [​IMG]

    Mozda je do toga. Ako je na 100% normala da ce me zaustaviti.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Za clockanje power limit ti mora biti na 132% za best rezultate, tj da nema throotlanja jezgre, nema veze sa EC-om koji gore pominjemo.

    Ali ako ti se pali EC, tu nema pomoci, haj ovako stavi jezgru na stock, i clockaj samo memu i vidi dokle raste fps.

    Jer npr u mene, stock je 1200, fino se dobiva sa prelaskom na 1250, pa na 1300, pa i na 1350, ali 1400 u odnosu na 1350 nema razlike, tek na 1450 ima razlike u odnosu na 1350 i to je mizerna.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    EC je "error correction" i nema veze sa TDP i Power Limiterom.

    To je funkcija ugradjena u memorijske chipove (slicno kao na serverskim masinama sa ECC RAM -Error Correcting Code- modulima)

    Kada klokas GDDR5 memoriju na grafickoj kartici preko granica njenih mogucnosti ona naravno pravi greske i tada se ukljucuje EC koji to ispravlja ali zato dobijas pad performansi same memorije.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene cak EC ne radi na HD7850. Brzo dodje do rusenja cim stavim 1400MHz ili vise. A inace 1400MHz nije nista za ove chipove, ali kako me potrefio dobar GPU, tako sam dobio losu memoriju.

    Al' nema veze, memorijske propusnosti dosta. :D
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Koja verzija MSIAB omogucuje mjenjanje TDP limitera.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Skini zadnju verziju sa njihove stranice. Jer vidis mozda i nije EC, ako nemas ovoga TDP limitera, jezgra ti throotla.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    EnisDonKing - 1444 - Asus GTX 680 2 GB @ 1220 / 1597 MHz, zrak - Core i7 2600K @ 3400 MHz, zrak

    Juka ostaje na vrhu :)
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    nije valjda, imam jos rezultata! Sad cekam zelu!
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Skido sam i zadnju i betu, ni jedna nema.

    Na kolko si hladnjak digo ?
     
  20. Juka

    Juka Komšija