1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Ma to free sam pitao usput, a treba mi za ostale tve neko rjesenje tipa za 20KM 3 tva :)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Pa imas TXTV 14-15KM, koliko je vec, nakacis 5 televizora. A prikljucak placas zavisno hoces li potpisat ugovor na 2 godine, jesi li u zgradi, kuci itd. Imas cjenovnik na sajtu negdje. Najjeftinija ti je to opcija.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Gledo sam njihov cjenovnik i pise mjesecna pretplata za prvi tv je 14 KM, mjesecna pretplata za drugi i svaki naredni tv 8KM. Je li ovo znaci za 4 tv-a 14KM+8x3=38KM? A na onoj reklami kazu besplatno prikljucenje do 5 tva. Sta je sad istina :) Haman valja zvat pa pitat.

    EDIT: Evo sad zvao i valko veli, ukoliko ima kabl sproveden u mojoj ulici onda je cijena samo 14KM za 5 tva, a ukoliko nema onda ide bezicno i placa se svaki risiver dodatno po 8KM. Tip ne zna da li kod mene u ulici ima kabl vec pita ima li neko od komsija kablovsku :) Elem haman ce to biti izbor kad dodje vrijeme, hvala svima.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Ako imas kabal u ulici prikljuci i lahko ti je sebi razvesti instalaciju, u zavisnosti koliki je objekat treba ti materijala 20 do 50 KM i miran si.

    Ovo bezicnu opciju bih izbjegavao.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    ja ali samo 1 tv ima digitalni risiver, hoce li mi oni dat 3 digitalna risivera?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Nece, za to moras platit.

    I to da spojis nekoliko televizora zaboravi, ne bez pojacala signala. Signal im je preslab za spajanje vise televizora, neki programi ce raditi ali neki ne.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    koliko i je li jednokratno? Pitao sam ovog kad sam zvao al zvuci totalno neprofesionalno i ko da ne zna detalje, kaze ma sve cemo to mi prikljucit.
     
  8. black

    black Komšija

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Ima na piku od motorole pojacalo za katv i internet , mogu ti link poslati. Sto se digitalne tice nisam bas upucen u tu Tuzlansku varijantu ali kod mene je ovakva situacija. Kabl mi ide direktno u TV i imam CI modul. Ako izvadim modul vecina kanala opet radi , sto znaci da FTA kanale ne kodiraju. Pokusaj kod nekog ko ima tu kablovsku pomocu tv-a pretraziti digitalne kanale pa ces znati sta radi bez resivera i modula.

    EDIT:Motorola pojačalo za kablovsku TV (30 KM)
    http://www.olx.ba/r/17660462/53748
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Pa vjerovatno ce uhvatiti one analogne kanale, cini mi se nude 60 analognih i 150 digitalnih. Pitanje je hoce li ostati ti analogni kada se ukine analogna tv, ili kablovski operateri samo prebacuju digitalne signale u analogne pa to nema veze sa ukidanjem analogne?
     
  10. black

    black Komšija

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Analogna ce ti ostati jos u dogledno vrijeme ali ne zauvijek jer analogno je neefikasno iskoristavanje bandwidtha koji imaju. Sigurno je da ce jednog dana sve na digitalno prebaciti ali to nema veze sa digitalizacijom jer kablovske i sad dobiju digitalni signal od BHT1 i prebace ga u analogni .
    Ako ti tv ima DVB-C tjuner onda mozes i digitalne kanale bez resivera hvatati. I resiver je samo DVB-C tjuner ali je pitanje da li na svim kanalima koriste kodiranje. Skoro svaki TV u zadnjih 5 godina ima DVB-C tjuner , samo u postavkama moras izabrati digitalna i kablovska.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Pozdrav raja. Kod mene u carsiju je dosao TXTV ISP. Skoro su dovukli infrastrukturu do mog stana. Vidim na njihovom sajtu da imaju dosta primamljive cijene paketa. Za 43,9KM daju net 100/5Mbps, 150 digitalnih kanala, 60 analognih, 10HD kanala... Korisli li ovdje iko njihove usluge, da nam iz prve ruke kaze o cemu se tu radi :) kakva je kvalieta tih kanala, interneta, da li ima prekida, kakav je ping, da li su brzine priblize onim navedenim na sajtu itd itd... :)

    http://txtv.ba/tx-2-ki-kablovska-tv-internet
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    ne zalijeci se :)
    losi su
    prekida slika, internet srednja zalost, podrska vishe manje ok U CENTRU TUZLE, okolo sumnjam.

    Ta ponuda je ako potpises 24, to ti naplacuju samo 6 mj, a ostatak full price.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Gdje pise da je ta snizena cijena samo za prvih 6mj? Ispod paketa je naveden tekst (nigdje ne spominju tih 6mj, koliko ja vidim):

    "Cijene za navedene pakete vrijede uz potpisivanje ugovora o korištenju na 24 mjeseca. U slučaju prijevremenog raskida ugovora korisnik je obavezan platiti najam modema i dodatne opreme uključene u popust na trajanje ugovora.

    Cijene paketa su sa uključenim PDV-om.

    Jednostavno uzmi."
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Ja nikad nista dobro nisam cuo o toj firmi, u Tuzli barem.
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    ja u Zavidovicima kolins na sutjeskoj imam digitalnu tv cim je krenula..na Plazmi LG i na Smart TV Samsung ima 169 kanala od toga 5 radio kanala..jos uvijek se radi po gradu koliko cujem..jer u toku dana ARENE u HD, HAYAT HD, RTS HD, nemogu nikako gledati..tek kada padne noc moguce je gledati jer je jacina signala slaba jos..uglavnom gledam Cinestar i Pinkove zadovoljan sam :D kako je bilo prije dok je bilo ovo je mila majka drug. Sto se tice erotski kanala tu treba uzeti kazu modul+karticu od njih nekih 20 KM dodje po TV-u. Sto se tice Interneta mislim da cu uzeti samo kada bude optika paketi 200/100 i slicno..
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Pa preko cega ce oni sada isporucivati net i tv? Preko nekakvog koaksijalnog kabla? Do mog stana su prokopali kanal, i provukli 2 pvc crijeva. Bas me zanima sta ce ici do korisnika...
     
  17. becke

    becke Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    Televizija onako, mada je i ne gledam previse tako da mi ne smeta. Internet je OK (imam jedan od slabijih paketa), brzina je jako blizu deklarisane. Ping u WoT-u je do 50, ali opet vjerovatno kao i kod svih zavisi od lokacije i instalacija. Komsija iz susjedog ulaza se zalio da ima jako visok ping u CS-u i na kraju je otkazao internet, jer mu nisu mogli nikako rijesiti problem. Podrska je dobra, ali kao sto je neko iznad spomenuo, ne znam kako je u mjestima van Tuzle. Kad god sam imao potrebu da zovem, ekipa je bila na adresi najdalje dan poslije poziva. Ista iskustva sa podrskom imalo je jos par ljudi koje znam, ali napomijem, svi stanuju blizu centra.
    Sto se tice tih cijena, dijelili su letke po tuzli i sitnim slovima pise da su cijene samo za prvih 6 mjeseci na akciji, a nakon tog perioda placas punu cijenu. Ako se odlucis, svejedno se dobro raspitaj prije potpisivanja ugovora.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: digitalna tv u Tuzli


    Na letku ,citao sam ga ja, malim slovima skroz na dnu.-
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    Re: digitalna tv u Tuzli

    na Sutjeskoj su kolins postavili nove kablove i nova pojacala koliko sam primjetio bilo je radova valjda zbog ove slabe slike na analognoj tv..i kazu da ce biti sredjen problem sa HD kanalima da se moze sve pratiti i sredit ce se problem na analognoj tv gdje 25 kanala lose radi a 25 dobro.