1. dmr

    dmr Veteran foruma

    gledam pakete elte u Doboju, optika 100/40 35KM :D Sta ovo txtv vise nema svoju stranicu, sad samo na facebooku? WTF?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako god najpovoljniji su cijenom u Federaciji. Da ne spominjem da su jedini u Tuzli koji nude internet brzi od 20-30Mb :D
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Licno ne znam nikog u Ze. da koristi njihove usluge. Naravno to ne znaci da ljudi ne koriste. Samo ja jos nisam sreo takvu osobu.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima jos jedan covjek sa foruma, sumnjam da na forumu ima bar 5 ljudi sa svih providera na optici. Kako znam, trenutno TXTV radi optiku do doma tj FTTH. Kad ce ko doci na red, ne znam. Ali ce da rade. Ja evo u tri godine nisam imao problema sa netom, mnogo vise ih je bilo na bakarnoj parici BHT-a. Bilo je par puta problema sa DNS-om i natprovajderom, a sjecam se jednom u telekomu mjesec dana stekao net svima u kantonu.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kad ce krenuti da rade? Za 5 god kad i bhtelecom? Svi samo obecavaju. Ovdje su 2 godine, jedva mogu ponuditi 50/3. Ti mi optici pricas jbt. Idi im reci da je optika jeftinija od koaxiala da to batale i daju nam dobar net :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Daju li u Telemachu još one Ubee modeme sa .ac WiFi-jem?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sad dobio ubee, jutros mi monter donio.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moram ih i ja zvati, na onom Technicolor đubretu ne mogu dobiti više od 42Mbps.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam cisca imao i neki socijalu od asis routera. Sad je u ovome sve.
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Mislim da mi je jasno zasto TXTV nemoze ponuditi vise od 50 ili 80 Mbit/s u Zavidovicima. Gledajuci u postavke modema u downstream je pusteno svega 4 kanala i u upstream 1 kanal to sve ide preko TXtv centrale Maglaj. A skoro su mi govorili sada rade na tome da se spoje optikom na TXtv opticke kablove Banovići (TK Kanton) vjerovatno kako bi dobili jos 4x downstream kanala i 1x upstream kanal. Mislim da to ima veze za OGRANICENJEM brzine odnosno trenutnim LIMITOM..ako grijesim neka me neko ispravi.
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    U zivinicama txtv postavili optiku po ulicnoj rasvjeti, znam jednu firmu koja je 300m od mene da imaju optiku pa sam ih radi toga i zvao.
    Jos sam im rekao da cu platit sve troskove kablova i infrastrukture da mi dovuku optiku ako ne moze i opet nista mi ne javljaju.
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Internet, TV nista ne radi od jutros. Nevrijeme pogodilo Maglaj i sve u prekidu :( sinoc dok je padala kisa grmilo i led padao u 01h ujutro uredno sve radilo. Vjerovatno optika prekinuta izmedju Doboja i Maglaja.
     
    dmr likes this.
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Već sam jednoom pisao o optici TXTVa. Ja živim u zgradi koja je od centrale udaljena zračne linije nekih 150m i nema mogućnosti da mi uvedu optički internet (TX Duo M paket) tako da imam 50/3 (brat je u kući koja je 1 km od centrale i ima optički internet kojim je zadovoljan).
    Što se tiče same brzine ona je u nekih 75% slučajeva (a možda i manje) deklarisana a ostatak je jako loša. Dok sam imao ADSL brzina je uvijek bila deklarisana osim kada imaju veće probleme na kompletnoj mreži, dok kod TXTVa to svaki dan varira. Čak i supruga, koja nije neki korisnik interneta, nije zadovoljna ovim internetom jer dok smo imali ADSL sa 10 Mbit nikada nije bilo prekida. Često zna skroz usporiti internet ili ga nestane, pa moram resetovati modem da bi proradilo kako treba, dok na ADSLu nisam nikada to radio. Nekad se i sam modem resetuje.
    Sve u svemu ja sam djelimično zadovoljan dok se supruga često žali na internet.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam sto ste zapeli toliko za ove dosadne diskusije i na ovoj i na Telemach temi. Pogotovo za optiku za TXTV, naravno da nije pokrivenost 100% nit to igdje pise. Ako nema tehnicke mogucnosti, halali se, ne morate plakat po forumu 10 dana, nece se kablovi sami polozit. Kad bude bice kao i kod svih ostalih. Ali barem ljudi imaju pokrivenost optikom vise nego ostali. BHTelecom u Tuzli ima optiku na jedno 5 lokacija max, srecom pa sam ja na toj jednoj lokaciji, inace bih i ja bio kod TXTV-a. Barem gdje ima mogucnosti daju max upload, a ne stede ko da od usta odvajaju. Evo ja cu zamijenit Taleta, jer ste nasjeli na provokacije koje su argumentovane, a to je da "u po centra" nemate optiku sto on ima "u sumi" i lik vas sa razlogom prca.

    @apokalipso Sta ima veze sto je neko 150m od centrale, moze bit i 5m i da nema optiku, kakva je to logika sa blizinom centrale?

    @kolinsb Da su tako mali provider sa 3.5 sokaka, ne bi imali 200 hiljada prikljucaka u BiH.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod nas je upravo obrnuto. Dalja sela imaju potpuno novu infrastrukturu bhtelecoma (opet su to bakarne parice, ali nove), jer i bhtelecom zna da tu nema konkurencije, a preko starih prijeratnih parica ne može dilati mojaTV te je stoga bio primoran da pruži nove parice i to je rađeno 2014/15. Osim toga, bitno je da su iskopani kanali i pruženi PVC kablovi i odrađeni su šahtovi jer je to i najveći dio posla (ko kod dalje bude kopao, morati će dalje od bhtelecomove infrastrukture jer je valjda takav zakon ili šta, i ovdje je TXTV imao probleme s tim, a bhtelecom došao prvi i zauzeo najbolje putanje za pružanje kablova). Dalje se kroz tu pvc infrastrukturu može gurati šta god provider odluči. Trenutno je to bakar, sutra će možda biti optika. Pojedina sela ovdje, pored bhtelecoma, pokrivaju samo WiFi ISP-ovi, TXTV tamo neće doći za narednih 10 god ili nikad.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Mudrost sa Telemach threada važi i ovdje.
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zašto mi obrisa post, znači stvarno sam stavio screen da može Telecom furati brzine.

    Dakle ovo je kod druga nakon što su kopali ispred zgrade čovjek dobio ove brzine :D [​IMG]
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    10 Mb download lol :D
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Last edited: May 8, 2018
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Prokleta gamad :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Alibegovic likes this.