1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Lose je to, taj download je neiskoristiv uz tako spor upload. Znas jednacinu. Ma govorim ti kakav loj pod bubrege prodaju uz mojatv full paket. Dok sam imao telekom, zena uploaduje jebenu sliku na fb, meni ping u igri skoci na 500 ms. Bacio bi raxunar kroz prozr. Na ovoj optici, torrent rsdi, buraz gleda full hd youtbe, curica na smartu isto, zena uploaduje sta hoce a meni ping isti.
     
    Last edited: May 4, 2018
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Opet ne kontam. Loše u odnosu na šta? U odnosu na NEPOSTOJEĆU optiku TXTV-a u Zavidovićima ili? Ne kontam ni ovaj dio rečenice "taj download je neiskorisitv uz tako spor upoload"???? Imam download od 2,2MBps. Kako je to neiskoristivo? MojaTV full treba da ima brzinu od 10+Mbps (koliko parica moze izgurati). Ti si se nakacio na nekakav WiFi i dobio 6Mbps, tako da te opet ne kontam (koliko korisnika ima na tom WiFi, sta rade...). Pa zar u par mojih postova nisi skontao da mi TXTV u Zavidovićima nema šta ponuditi ba. Šta mi znači to što TI imaš jbenu optiku??????

    https://www.dropbox.com/s/9m60ingvbq9fodj/NeiskoristivDownload.png?dl=0
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Obiđe li malo i šefica haahhahaah
    Kada sam god imao problem sa telecomom serviser je zvao unutar 24h ne znam zašto lažeš i čuj neiskorisriv download hahahahha majko psihopate
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Fakat ga ne kontam. Ja pričam o realnom stanju u Zavidovićima, a on meni priča o bajkama (kablovski net preko 50Mbps i optika u Zavidovićima su bajke). Naravno da nisam zadovoljan s ovom ponudom BHtelecoma i da drugi nude više (tamo gdje je Tale, ali ne i gdje sam ja). Drugo, Tale vjerovatno ima paket 80/40 na optici. Da je ovaj paket moguć u Zavidovićima na kablu, ja bih imao 80/4. Ne možeš me ubjediti da je to fer ba, jer plaćamo istu cijenu a nemamo iste brzine, niti istu stabilnost mreze. Drugim riječima, tamo gdje nisu mogli ponuditi optiku i usluge isporučuju preko kablovskog modema, usluga je trebala biti jeftinija, jer korisnik nije u mogućnosti da bira, nego mu medij bira sam provider tako što je negdje doveo optiku a negdje nije (pokaži mi tu jebenu budalu koja ce za istu cijenu odabrati kabal umjesto optike, tamo gdje je moguće oboje).

    EDIT: Ja znam najmanje 10 korisnika koji su odjavili kablovsku u potpunosti. Danas bas pricam s radnom kolegicom, prije par mjeseci nasla reklamni letak TXTV-a pred vratima i otišla u poslovnicu da se raspita šta i kako oko neta. Rekli joj da to vrijedi samo za Zenicu, ona ih poslala u pm, odjavila kablovsku i prešla na BHTelecom. Nedavno sam poznaniku u frizerski salon ugradio android box, uzeo kod BHTelecoma za 20KM net za klijente. Na box instalirali moja web tv (dodatna 1,17KM) i za 21,17 ima 5Mbps i 70tak kanala. 16KM mjesecno je placao samo kablovsku TV kod TXTV-a s kojom nije bio nimalo zadovoljan, a broj i izbor kanala skoro pa isti kao na moja web tv (njemu i ne treba vise, pusti arenu i to je to).
    Kad su prije 2 godine kopali po gradu i polagali PVC kablove, ja sam mislio da ce to biti boom. To je prakticno nova infrastruktura, jer su staru preko bandera i krovova uklonili. I pored toga nisu u stanju ponuditi ništa konkretno i da valja. Šta da očekujem? Očito nemaju istu politiku u svim gradovima. Kao da se radi o 10 firmi u 10 razlicitih gradova jbt.
     
    Last edited: May 4, 2018
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Poenta moja je da bi ja sutra radije uzeo 10/10 nego 40/3. Niste svjesni kolilo je bitan upload, posebno ako je opterecena linija, meni nije bitno da li neko koristi 95 % bandwitha ili 10% jer je sve normalno, a sa 0.8 uploada u telecomu mi je sve stekalo, kao da sam na jebenom isdn-u. Zeno ne surfaj, gasi wifi, da odigras partiju quakea online.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    To jednostavno nije istina. Šta imaš od toga što lažeš i opsesivno braniš stvari koje su tvoje, ne brini neće šefica dati :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo ti stavi da nesto skidas na toreentu, pa baci onda ping test, pa na nam baci screen shoot, haha, ja cu kad dodjem kuci odraditi to.
     
  8. black

    black Komšija

    To je stvar QoS-a, naravno ako popunis cijeli upload da neces moci normalno surfati, ogranicis upload na 80% i nema problema.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je OK drug, iz tvoje perspektive. Ja imam takav router, gdje to sve mogu ograniciti :) tako da oni koji su na mojoj WiFi mrezi, meni ne smetaju. Kvaka je u tome, da ti porediš tri različite tehnologije. ADSL/VDSL s jedne strane, i cable/optiku s druge strane. Babe su babe, a žabe su žabe. Što jedni forsiraju telefonske parice, a drugi koaxial i optiku je druga stvar. Sa stanovišta tehnologije, BHTelecom ne može ponuditi više (bar kad je u pitanju upload) i to će im se možda odbiti od glavu a možda i neće (95% korisnika niti zna šta je upload niti koliko je bitan). Nas nekolicina koji ovdje nešto trabunjamo smo nebitni i TXTV-u i BHTelecomu i u tome je poneta. Sve smo mi u pravu, ali njima je bitna lova i način kako će privući više korisnika. BHTelecom ima iste uslove i istu mrezu u svim gradovima. Telemach takodjer. TXTV je tebi ponudio optiku i jos nekolicini korisnika, dok nas u Zavidovićima nema nigdje (samo TXTV ima reklami letak različit za svaki grad). Nešto tu ne štima drug. Ovdje su razrovali kompletan grad, polagali PVC kablove kako im je palo na pamet (ispod mene su kopali dijagonalno preko jedne livade umjesto po ivicama, kao da se tu nikad ništa neće graditi, poprilično amaterski). Znači od nule su napravili mrežu (jer su u Zavidovićima kupili jedinog kablovskog operatera čije su koaxial kablove po banderama i krovovima posjekli i sve to nanovo pustili kroz pvc crijeva pod zemljom) i kilometar od sjedišta firme jedva mogu isporučiti 50/3 (i to ne znaju da li će biti 50/3 ili lupam 32/1,8). Za druge gradove ne znam, niti me zanima.

    EDIT: Stavi ti da ti se uploaduje 5GB na net, pa idi igrati, da te vidmo! Kad i ti zauzmes kompletan upload bandwith imat ćeš karinu od pinga kao i ja haha. BTW jesi li primjetio da si ti jedini ovdje koji ima optiku kod TXTV-a? Statistički, nebitan si :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    hebala vas optika i upload :D Koliko kosta na BH telecomu 50 Mbitni download, ako je uopste moguc?
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    NetFlat 50 s brzinom 50/4 je 60KM, a kod TXTV-a je:
    Cable
    Fast net 30* 30/3 Mpbs 50,00 KM
    Fast net 60* 60/3 Mpbs 80,00 KM
    Optika
    Super Net S 50/30 Mbps 31,90 KM
    Super Net M 80/40 Mbps 42,90 KM

    U zavidovićima TXTV neda samo net, mora net+tv. Ko kurca su ga stavili na svoj sajt? Nervira me što na sajtu imaju jedne informacije, a od grada do grada druge.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    i sta onda spominjes optiku? Biras izmedju BH telecoma 60KM ili TXTV 40KM :D
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne seri, sta ogrsniciti na 0.8 mbit uploada, pa sam download da bi funkcionisao mora imati potporu u uploadu i tih 0.8 ti pojede kad skidas sa torenta, dzaba ti qos.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne jaro, biram izmedju moja tv net sa dodatnim paketom 30+ Mbps (gdje bih mogao dobiti i 50/2 jer imam dobru paricu) za 36+11,7KM i tog txtv duo gdje bi navodno trebalo biti 50/3 uz obavezan ugovor od bar godinu i moguce troskove prikljucka... Usto, nemam problema sa stabilnosti kod bitchneta dok je kod txtv sve kocka. Kad potpisem ugovor mogu se jbat. Tale se uhvatio torrenta (koji je specifican zbog vise izvora a i ako ogranicis upl kaznjavaju te manjim down) ko pijan plota i prica ono sto svi znaju. Pokazi nam ping pri uploadu sa maximalnom brzinom.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
    Last edited: May 5, 2018
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kao prvo, Zdici su rupetina, ne treba vam ni optika, niti provajderi, niti upload.
    Drugo, uploadovao sam i 10 gb, meni za to treba manje od 1h a tebi treba vise od 10 dana. I ne steka, jer uvijek u najvecem opterecenju pri uploadu imam do 5 mbita uploada viska.

    Sto se tice telekoma i stabilnosti, pa koristio sam ga 10 godina, nista nije bolji od txtv-a, imali su probleme pucanje kablova, probleme sa natprovajderima i dns serverima, jednom su bili na svim servrrima blaclistane ip adrese, pa nisi mogao otvoriti mnoge stvari. Ali hajd to sve, nikad nisam dobio deklarisanu brzinu, sto uz ostale provajdere jesam.
     
    Last edited: May 5, 2018
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda idi na BH telecom i budi sigurniji, zasto uopste razmisljas o txtv? Znaci BH tel ces placati 48KM a txtv bi placo 42KM za istu brzinu neta od 50Mb?
     
  17. black

    black Komšija

    Pazi malo rječnik, pa kako smo prije skidali sa 0.5Mbita upload. Pricas o optici isto da je svemirska tehnika a svi je danas koristimo i na koaksijalnoj kablovskoj, go se zove HFC (Hybrib Fiber Coax). Jesi li malo pratio novosti? Jesi cuo za DOCSIS 3.1? Pa i danasnji DOCSIS 3.0 moze isporuciti download preko 1Gbit-a i upload preko 100 Mbit-a, a novi 3.1 nudi daleko veci download i upload. Da se isplati provideru svi bi bili na optici ali to ociti nije slucaj. Ja

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Optika je buducnost, kakav koaksijal, preskupo je to. Znas li ti koliko kosta opticka parica a koliko koaksijalni kabal optika se daleko svima isplati, onda na optiku ne utjecu ostale interferencije, magnetna polja, ne prenosi elektricitet.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Yep. Dugo kalkulišem i dvoumim se. Kod TXTV-a ću biti vezan ugovorom, kod bhtelecoma neću. Kod TXTV-a je veća vjerovatnoća da ću imati probleme (s obzirom na iskustva poznanika i na ono što sam do sad vidio svojim očima). Tebe su trškovi priključka koštali 50tak KM, očekujem isto tako, što nije malo (toliko ću platiti za 4 mjeseca korištenja dodatnog paketa). BTW, mozda ni kod telecoma necu imati tih 50M, a mozda ni kod TXTV-a. Najviše se bojim češćeg pucanja konekcije (kod telecoma s tim nemam problema), a koliko sam vidio, to baš i ne može biti razlog da se jednostrano raskine ugovor, što znači da ih moram trpiti i nervirati se bar godinu.
    @Tale optika možda jeste budućnost ali što je onda TXTV ima samo kod tebe? Spominješ samo cijenu jbenog kabla, šta je sa ostalom opremom, koja je za optiku mnogo skuplja (što će reći da je upravo optika preskupa a ne koaksijal). Optiku privatnim korisnicima nudi Logosoft u pojedinim dijelovima Sarajeva i TXTV kod tebe, i niko više u BiH. Lupaš ko maksim po diviziji :)
     
  20. black

    black Komšija

    A sto onda koriste koaks? Zasto u Australiji gdje grade nacionalnu broadband mrezu ne koriste FTTH? Pa jer je preskupo ti pricaj sta hoces, eto u AU konkretno najvise ulazu u DSL ondnosno FTTC (fiber to the cabinet) a dalje VDSL2.

    Najavljen je i simertricni kab net update-om DOCSIS 3.1 specifikacije https://arstechnica.com/information...ploads-and-downloads-coming-in-docsis-update/

    A na trzistu su vec DOCSIS 3.1 modemi i koriste se kod Amera.

    https://www.amazon.com/NETGEAR-download-Compatible-Gig-Speed-CM1000-1AZNAS/dp/B0781VN7W5



    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Sena likes this.