Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    The Great Gatsby
    Kako mi je zao sto ga nisam gledao u kinu - scenografija i specijalni efekti su divni.
    Luhrmann mozda i ne pravi vrhunske filmove, ali ima svoj prepoznatljiv stil. Vjerno prati roman, samo sto sam ja film dozivio kao ljubavnu pricu, a roman kao kritiku drustva.
    Ima mana, ali filmofili ovo obavezno trebaju pogledati. Glavna zamjerka je, bar po meni, izbor T. Maguirea za ulogu Nicka (naratora) je promasaj jer nije pridonio gradjenju i dizanju atmosfere, naprotiv, onda je tu i malo cudan izbor pjesama (mislim nda rap, dobro, mozda vide rap kao jazz modernog doba).
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pogledao domaci film, a koji nisam ranije gledao, pa ko nije uopste ili nije odavno gledao, preporuka :D.

    Film se zove (tablice automobila) SA 204-272
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Now you see me, dobar
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    ^ da potvrdim i od mene
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Smeće od filma. Sama akcija i efekti, šteta onakvih glumaca da se brukaju.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    The Great Gatsby odlican, mada je malo razvucen na kraju.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    I taj počeo gledat i ugasio nakon 20min. Nije mi se ni knjiga dopala, ali film je odron. Rap i tehno mjuza u filmu gdje je radnja u dvadesetim?? WTF
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da mi je da vidim da se tebi nesto svidja, ne samo film, bilo sta :)
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Pogledao Pain & Gain, daleko od komedije, ali zanimljiv film posebno jer je radjen po istinitom.
    Dalje, pogledao Fast and Furious 4,5,6 u komadu.. Smijesno sta su uradili od solidnog naslova (mislim na 2fast2furious i tokyo drift).
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja pogledao iron man 3 i solidan film,pustis mozak na ispasu i uzivas u efektima i glumi downey jr.-a :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i ja bas upravo zavrsih P&G i dobar je,tacno daleko je od komedije ali je izuzetno interesantan za istiniti dogadjaj.

    Neki dan odgledah i Trance http://www.imdb.com/title/tt1924429/?ref_=fn_al_tt_1

    Jedan od boljih filmova u zadnje vrijeme.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    poslije tokio drift je postalo bezveze

    samo ja ne mogu ovih filmova sto traju po dva sata, iako je dobar dosadi gledati, cast izuzetcima
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Now u see me.. tinejdžerski film. Ako imas vise od 15 moja preporuka za zaobici. Sreca pa nisam skinuo 1080p od 15GB mada da sam bar pogledao trailer, preskocio bih ga svejedno.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odgledah "now you see me" i meni se pravo svidio,jedan od najboljih u ovoj godini
    opusten film a totalno nepredvidiv,bas sam uzivao gledajuci
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni slab bas.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Evo gledam The Conjuring,skida se Hansel & Gretel pa javim utiske :)
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    R.I.P.D takodjer dobar film takodjer, sad ga odgledao

    ima li kakvih dobrih komedija u ovoj 2013. ?
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da sam nešto dobro od komedija pogledao i ne sjećam se, ali možeš pogledati "We're the Millers". Po meni su mogli i bolje nastaviti od pola filma, ali za opuštanje je sasvim uredu.