Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    The Conjuring prekinuo nakon nekih pola sata,tako je to kada se gleda na filmoviziji a internet loš..

    Skinuo Hansel & Gretel: Witch Hunters

    Veoma solidan film,ali kako to samo debilno zvuči sa prijevodom Ivica i Marica : Lovci na vještice,pa onda Ivica i Marica 20-30 im godina,onako kao opasni,a zovu se Ivica i Marica :lol:
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Now you see me (2013)
    Maksimalna preporuka, odlican film!
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Potpis, meni film pravo legao, da ne spoilam, ali nisam se onom kraju nadao!
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ovih nekoliko novijih sto sam pogledao:
    Pain & Gain - na osnovu trailera sam imao krivu predstavu o filmu, ali opet mi se ne svidja. Mislio sam da trollaju da je temeljen na istinitim dogadjajima, kad, ono, fakat jeste :D ;
    Star Trek novi - prvi JJ-ov mi je bolji, ali i ovaj je dobar. Sherlock je odradio odlican posao;
    Furious 6 - kao i prethodna 4, nije cemu, ali moze za "mozak na pasu".
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne podnosim kad se za Cumberbatcha kaze 'Sherlock'. Sherlock je jedino Jeremy Brett.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Meni su kraj zapravo usrali. Film je interesantan i vrijedan da se odgleda, ali kraj iako je neocekivan mi je srusio ukupan dojam o filmu. Imam osjecaj da su onaj zadnji dio nekako zbrzali, moglo se to i mastovitije odraditi, kad su vec uspjeli da naprave mastovit zaplet.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tesko je sad napraviti neku procjenu, ali meni je The Prestige 17 puta bolji film sa slicnom temom, dok je Now you see me 17 puta bolji od nekih drugih :D
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Na prestige se moram vratiti, i meni se cini a i cuo sam da je odlican film. Nekad davno poceo gledati sa dragom... i nisam dovrsio. :smt003
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Do Cumberbatcha je i bio jedini pravi, sad su dvojica.

    Gdje cete Now you see me porediti s Prestigeom!? Ne ide, realno.

    Iron Man 3 - raja pricala da nije cemu, meni se svidio. Slabiji od prvog, bolji od drugog dijela.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam sta vidite u ovom Now you see me... Za pocetak koristiti trikove koji su inace izvodivi. Rupa u prici je mali milion.

    Zanimljiv film za gledati, ali uopste nije kvalitetno uradjen.
     
  12. xman

    xman Komšija

    Zavisi sta podrazumijevas pod "kvalitetno" uradjen. Jer da nije kvalitetno uradjen sa namjerom da bude zanimljiv ne bi bio zanimljiv :D
    Mislim da mu je to bila jedina namjera jer ako trazis neku logiku u vidjenome,a kada su trikovi u pitanju film je naivan naravno.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije to samo trikovi (citav film se vrti oko CGI holograma, ali hajde...). Motivacija iza svega uradjenog je blago receno smijesna, jos prikazano kao dobra stvar. "Oko" i sami kraj su totalno nepotrebni i lose uradjeni. Svi likovi vide samo ono sto vidi kamera (mijenjanje auta, mijenjanje kuglica). Onaj okrsaj hulka i dzeparosa je skroz nepotreban za pricu, ali je uradjen da zavara gledaoca. A to sto je film prikazan kao da je iza svega neki super pametni scenario, a ono sve sto nisu mogli objasniti popunjeno bullshitom... lol. I za kraj, tajno drustvo madzionicara haha Bolje da vise ne razmisljam, sve mi je gluplji film. Batmani imaju rupa, ali ovaj citav film je jedna velika rupa.

    edit, zaboravih twist spomenuti... Jedan od najlosije uradjenih twistova ikad. Znaci, da bi bio dobar twist, sve sto se desilo u filmu prije twista se treba poklopiti (kao u Šestom čulu gdje mozes ponovo film pogledati i vidjeti da se vodilo racuna o detaljima). Pored onoga sto ga covjek izudara bez razloga (nije niko osim njih dvojice bio tu, a na kraju se ispostavi da su zajedno, cemu onda udaranje?), zasto se izderao na plavusu? Apsolutno nista ne bi promijenilo...
     
  14. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

  15. Piroman

    Piroman Komšija

    ODmah mi ovaj luđak pade na um:

    [​IMG]

    ...i ugasi film! :mrgreen:
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije los Pain & Gain, vecim dijelom komedija. Samo sam se iznenadio da je po istinitoj prici :mrgreen:
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najjace mi je bilo kad u jednom djelu filma izadje napomena "this is still a true story"
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad roštilja ruke od ono dvoje ispred kuce i nabacuje se komsinici :lol:
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: to je to
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    The Hunt (2012)
    "Jagten" (original title)

    Dobar.