Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. pac

    pac Komšija

    Meni se Wall-E nesto nije svidio, po meni Madagaskar ima dosta bolju pricu, a kod Wall-E-a nisam vidio nijednog Pingvina :wink:
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni je kod Wall-E-ja bolja prica, dok sam se kod Madagascara vishe ismijo :D
     
  3. FearLess

    FearLess Aktivista

    Wall-E je najbolji animirani film prosle godine definitivno
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Dakle radi se o dvije ratne drame

    Battle for Haditha

    An investigation of the massacre of 24 men, women and children in Haditha, Iraq allegedly shot by 4 U.S. Marines in retaliation for the death of a U.S. Marine killed by a roadside bomb. The movie follows the story of the Marines of Kilo Company, an Iraqi family, and the insurgents who plant the roadside bomb.

    Težak film ali preporuka




    Under the Bombs

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YbabkJPcTts&feature=related[/youtube]

    In the wake of Israel's 2006 bombardment of Lebanon, a determined woman finds her way into the country convincing a taxi cab driver to take a risky journey around the scarred region in search of her sister and her son.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Sinoć reda radi odgledao ovaj naš film ''Armin'', kad je već besplatno na TV-u i fakat kao i 99% bosanskih filmova, tužna radnja i tužan kraj. Uvijek se puca na te nagrade i priznanja koje najviše odnose takvi filmovi.

    Hoće li iko ovdje snimiti neku dobru komediju (film - ne seriju) bez tih slika tragedije, siromaštva i sl. Svi nam filmovi ''Dom za vješanje'' i ''Ovo malo duše''.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobar je Armin kakva tužna radnja.

    Edit Ti si zaboravio na Dobro uštimane mrtvace i Gori vatra.
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Mali dobio jednu priliku za audiciju, poče svirati harmoniku i dobi neki jebeni napad. Poče se tresti i propade mu jedina prilika. Otac mu se razočarao, napio se ko stoka, na sve strane film ''pršti'' negativom i razočarenjem. Kasnije ih pitaju da snime film o njegovoj bolesti što oni odbiju. Kasnije kaže njemu stari da se ne sikira i da ovi nemaju pojma, a mali ga na to pita je li dobro svirao nakon čega se zagrliše i počeše plakati zbog neuspjeha. Vrate se kući skrhani tugom i na kraju, tipično našim filmovima njih dvojica nose kofere i idu kući, muzička podloga tužna i kraj.

    Mrtvace nisam gledao. Ali što se ''vatre'' tiče, ne znam da li smo gledali isti film, ali u ovom što sam ja gledao radnja većinom prati jednog vatrogasca (Enes naš) čiji je otac prolupao zbog izgubljenog sina (koji je poginuo u ratu) i cijelo vrijeme mu se priviđa. Enes-ova prijateljica ostade bez noge. Stari mu uhvati kćerku sa momkom u kući, istjera je iz kuće i reče da je njegove oči ne žele više vidjeti. Stari kasnije sav tužan ode da nađe sina pa siđe u neki rudnik, tuga na sve strane i na kraju dođe kući i ubi se bombom. Bill Klinton odjeba Tešanj...Taj sam film ja gledao i nisam ''crk'o'' od smijeha, osim što sam se razočarao (rat, smrt, tragedija).
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    E da mi neko kaze naziv horora, gledao sam samo ga prosle godine na Premiere-u i to nekih 5-10 minuta pa sam morao ici. Kasnije ga nisu ni prikazali vise. Mislim da je godina snimanja 2007.

    Zenska je objesena za noge u nekoj velikoj kamenoj prostoriji, dvorac ili nesto slicno a neko sa kapuljacom joj rucnom kosilicom za travu reže kožu :mrgreen:

    Nadam se da neko zna o kojem se filmu radi :)

    Hvala !
     
  9. Loki

    Loki Komšija

    Hostel 2 ?

    http://www.youtube.com/watch?v=e7f-q9Qk154
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad tad cemo (nadam se iskreno) i mi napraviti "balkanskog spijuna" ili "tesnu kozu". Do tada, udri po nagradama za jad i bijedu.

    Inace, pogledao sam neki dan Ghost Town, i moram reci da je jedan od rijetkih filmova koji me odusevio u posljednje vrijeme. Malo je sve u svemu cheesy, ali britanski humor vadi sve na kvadrat. Topla preporuka.
     
  11. Hansel

    Hansel Komšija

    Što jest jest. I komšije su u sličnim sranjima kao i mi, ali ljudi ne gube smisao a ni volju za humor i pozitivu.
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Eto vidiš da imamo komedije a nisi pogledao i još "pomagaš" što ne snime :? a imaš i Nebo iznad krajolika fina "komedijica" :D
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Nebo sam gledao. To onaj film kad se on bjeda od čovjeka sa planine zaljubi u onu francuskinju što je pala sa padobranom pa je čitav film voza sa traktorom. Na kraju ona dođe do grada a on jadnik ostade sam na svom brdu u svojoj bijedi i uči francuski jezik sa nadom da će je opet sresti iako je scenarista filma jasno dao do znanja da je više nikada neće u životu vidjeti. Na kraju i on sam shvati da od toga nema ništa jer je on obična, ponavljam, bijeda sa planine, uze onaj vokmen (šta već) i baci ga na livadu.

    Budući da su sve tri filma koja si naveo i za koje si smatrao da spadaju u solidne komedije, pala pod analizom, sumnjam da je i taj sa mrtvacima daleko od toga. :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Nebo iznad krajolika" je film bez pocetka i kraja. Ukratko. :|
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja se slazem sa ovim sto Hansel kaze, fali nam vedrih filmova. Svi filmovi nam idu na neku "duboku" emocionalnu pricu (obicno ratnu), ono da te pogodi i kontas sutra kraj svijeta :D Generalno, najvedriji BiH film je "Kod amidze Idriza", ovo ostalo sve plac nekakav.

    Neki dan uzeo par filmova, pa evo nabrzaka:

    Mongol - dobar film, tema Dzingis Kan - lijepo obradjena historijska prica a ima i bitke 8) Topla preporuka
    10.000 BC - na prvi pogled mi djelovalo kao kombinacija Ice Agea i Mumije :lol: Nisam impresioniran, ali nije ni lose - ako nemate sta pogledati, moze.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Nisam rekao da su solidne komedije ali haj ne bitno. Neka su naši filmovi meni je to važno i treba im dati podršku bez obzira kakvu tematiku obrađuju, i pobjede koje ostavruju naši filmovi na međunarodnim takmičenjima su valjda pokazatlj nekog kvaliteta i nečega pozitivnog u BH kinematografiji.
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Ni meni nije nešto posebno. Koliko su ga reklamirali i nešto o njemu na sve strane pričali, očekivao sam više.
    Nekako mi djeluje da su se furali na Apocalypto.

    BTW, radnja se odvija 10000 godina prije Isusa što znači u doba primitivnog društva gdje je glavni lik neki lovac sa planine ekstra definisanih prsa. Momci i tad imali teretanu. :)

    Upravo su te pobjede i glavni krivac što se svi filmovi kreću u tom pravcu tuge i tragedije jer jedino kao takvi mogu kod publike izazvati neke jače emocije, dok komediju odgledaš, ismiješ se i ideš dalje. :)
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Možda je zato što smo mi na području gdje se desio nezapamćeni zločin nakon Drugi svjetski rata, i to što je ostavio dalekosežne posljedice i uticaj na društvo tako i na umjetnike koji su svjedočili taj period.Doći će i dan kad će se snimati filmovi drugačije tematike,opet kažem treba ljudima dati podršku i čestitai im na pobjedama i na promociji naše države.

    Toliko o ovoj temi.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Inace, Hostel 2 nevalja nista :D