Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

  2. JVC

    JVC Overclocker

    THE KARATE KID 2010 vrijedi pogledati.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Sjetih se Hot Rod-a. Davno gledao.
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P0N5HWNgWtA&feature=related[/youtube]

    Moze ici kao preporuka ali film malo i nervira.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Mora da se salis za ovo :D
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Original je bio shega, kakav je tek remake? Mogu shvatiti tamo za neku dobro mladju generaciju, od 7 do 12 :)
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Zezam se, dao neki dan zeni da gleda pa sam pobjegao iz kuce da negledam gluposti.
    Evo jedan odlican ko nije gledao Centurion (2010) samo mala napomena film je brutalan do bola, lete glave, noge, ruke i sl. na sve strane.
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Možda će neke od vas privući The Experiment zbog solidne glumačke postave (Adrien Brody i Forest Whitaker) i u prvi mah, interesante ideje, pa da unaprijed upozorim da ne gledate pomenuti jer je poprilično loš.

    Ovo je trebala biti kao američka verzija originalnog njemačkog filma Das Experiment koji svakako vrijedi odgledati. Tako da se odlučite za originalnu verziju radije.

    U ovoj američkoj verziji je priča nevjerovatno loša, nelogična, glupa, naivna i iritantna.

    ------------------------------------------------------------------------------------------

    The Invention of Lying - Iskrena preporuka. Ne obazirite se puno na ocjenu, film po mom mišljenju zaslužuje barem sedmicu. Interesantna komedija čija se priča vrti oko jednog čovjeka (Ricky Gervais) koji živi u gradiću u kojem niko nikad nije izgovorio laž i niko zapravo nije ni svjestan da postoji laž, te sve što se izgovori prihvata se zdravo za gotovo bez najmanjeg oblika sumnje u istinitost i vjerodostojnost rečenog, jer kao što sam naveo, niko u gradu nije svjestan da se nešto što nije istina može izgovoriti kao da jeste. U samom početku filma glavni lik igrom slučaja izgovori neku laž koju je iskoristio u svoju dobit, te shvata da na taj način može raditi šta poželi i promijeniti sebe i svijet oko sebe. Možda priča djeluje debilno, ali je meni sve fino i simpatično upakovano. Čak su se indirektno na veoma smiječan način poigrali sa nekim vjerskim stavovima.
     
  8. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Maloprije samo pogledaj Shutter Islan u glavnoj ulozi Di Caprio,na kraju moji dvojmovi su podijeljeni :S...Nisam uopste shvatio bit filma i na kraju sam ostao onako kao da ne znam o cemu se radi u filmu :D....Placenike sam takodjer pogledao jucer i mogu reci da su opravdali epitet filma godine kako to mnogi govore i kako se najavljivalo :)
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Odgledah veceras The Expendables , jak film ako se ide sa predpostavkom da je mozgo opustajuci, gdje nema dialoga i ljubavnih sranja, cak nas Mickey Rourke spominje po Sljivi/Sljivovici, i ima meni najdraza scena kad Terry Crews uleti sa USAS-12 Auto i povalja po brigade, frcale glave i udovi na sve strane, bas mocan film i za sve preporuke a steta sto nisu Van Damme i Segal pristali na uloge (a zamislite Chuck Norrisa medju njima)...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao Das Experiment jako jako davni. I koliko se sjecam, film je super. Moze ici kao preporuka.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hello filmofreakz :)


    imam molbicu, gledao sam ovaj trailer, koji je prosle godine izasao na festivalima, al da se nasadim u glavu nema ga nigdje na netu, a pogotov u videotekama da se digne. Ako iko ima svoje izvore, da mi na pm proslijedi bio bih zahvalan :)

    Film se zove "la casa muda (The silent House)
    http://www.imdb.com/title/tt1646973/

    Evo i trailer:





    tnx
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ovaj film je skoro izasao tako da neces jos neko vrijeme moci da ga nadjes :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko nije gledao Shutter Islan neka ne cita. Jest malo zeznuto jer se ocekuje neki "raspakovani" kraj, ali najlakse legne ljudima koji su gledali slicne filmove sa slicnim zavrsetko. U grubim crtama: Uglavnom, on je bio bolestan i zivio pod iluzijama a njegov ga je doktor u tome pokusao pratiti. Nije mu prvi put da se uzivio u nerealno a razlozi njegovog ponasanja su (valjda) gubitak djece. (Osoblje je takodjer glumilo kako je doktor zahtjevao. Zato su se smijali kada ih je ispitivao u vezi nestale djevojke)

    NA kraju filma je skontao pravu istinu. Da je na otoku zbog lijecenja. Ali, "glavni" su govorili, ako se jos jednom podje onako ponasati, da ce ici na operaciju (ne mogu se tacno sjetiti u vezi cega.. valjda operacija mozga). Tako da je on na kraju skontao da je bolje umrjeti (pod operacijom) nego zivjeti citav zivit na otok. Pitali su ga sta slijedece da radi (da provjere da li jej os pod iluzijama) a on je namjerno odgovorio da konta kako sto prije da ode sa otoka. Sam oda bi ga odveli, kao sto i jesu..

    Eto, valdja je malo jasnije. hehe...
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Evo sta sam ja gledao u zadnje vrijeme cega se mogu sjetit, ako su vec spominjani ne zamjerite :D

    Butterfly on a wheel (Pierce Brosnan)
    http://www.imdb.com/title/tt0489664/
    Dobar za ubit vrijeme :) Neocekivan mi kraj bio :)

    Into the blue (Jessica Alba, ne treba nista vise reci :D)
    http://www.imdb.com/title/tt0378109/

    Up in the Air
    http://www.imdb.com/title/tt1193138/
    Nije mi nesto film, mozda sto ne volim ovaj tip filma, ali eto moze se pogledat.

    Hurma kakve su ovo preporuke :D "Malo" bolestan film, ali nije los, preporuka :)

    Sljedeci gledam Hot Fuzz sto je kAcA preporucio, valjda je ok :)
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Naravno da je OK :)

    Cak evo prva preporuka u temi je za taj film :)

    Mislim da cu ga ponovo odgledati.
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Ip Man 2 (2010)

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wHcPyRJKUmI&feature=related[/youtube]

    Odgledao dok je izasla HD verzija (u kojoj ga i preporucujem), a film je, za onoga ko iole voli "borilacke" sportove/filmove, UZIVANCIJA!
    Samo mi krivo sto ovaj Donnie Yen nije ranije poceo snimati ovakve filmove (sada mu je 47god.), mozete mislit' kakav bi bio film da ga je snimio prije 20god. :p
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Haha vidi fkt prva preporuka taj film. Nisam ni vidio :D Selvine neces se pokajati :)
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Hehehe, davno je to nekad bilo, prije 3 godine Enis otvorio temu, ne mozes se sjetit svega :D
    Evo upravo sam odgledao. Nisam se pokajao ni najmanje :D
    Valja krenut redom ovom temom, pa pregledat sta sam preskocio :D
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    Vidio sam večeras 'Srpski film'. Očekivao sam neku 'umjetnost', ali film je zapravo, da ne biram riječi, najobičnije kretensko smeće. Ako su želili kritizirati taj limit ''umjetnosti'' onda je film kontradiktoran samome sebi. Žali bože samo sat i pol bačenih u očekivanju neke poente. I krajnji zaključak je da film treba zabraniti, zbog scena klasičnog idiotluka koje nemaju veze sa bilo čime što se naziva umjetnost.
     
  20. GV

    GV Komšija

    Trebalo bi staviti zabranjeno za mlađe od 35 godina, ima fakat bolesnih scena