Umrezavanje i ADSL

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by BoLa, Feb 1, 2008.

  1. BoLa

    BoLa Aktivista

    Zbavih ADSL pa da priupitam:

    Naime, potrebno je da omogucim 2 racunara izlaz na net preko ADSLa, eh sad kako to najlakse rijesiti? Da li da kupujem router ili bi mogao preko obicnog switcha?(Prikljucim sva tri uredjaja(PC1,PC2, ADSL modem) na switch preko straight cableova?)
    Neam prakticnog iskustva sa ovim pa pitam

    Et,

    PS: LOL je postao odron za mene. Konekcija sucka do JAJA moro adsl uzet

    Fala
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja mislim da je lakse preko switcha da ides. ja tako koristim relativno dugo, i nisam imao nikakvih problema.

    prikljucio modem direktno na switch, na svakom racunaru napravio konekciju, i lupaj.
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Jesu li svi straight cableovi?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  5. azzaro

    azzaro Aktivista

    Kod novijih uredjaja nije ni bitno koji je tip kabla, recimo ja koristim adsl modem + 4port router (zyxel)
    i pored toga ima i hardwerski firewall, odkako sam ga uzeo nije prosao nijedan napad na mrezu.
    Cijena oko 110 km. Svakako preporucujem.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Ljudi da ne otvaram djabe novu temu imam par pitanja.Cacko sam nesto po modemu i sada ne mogu na napravim konekciju prema bihnetu, pa me interesuju slijedece stvari.

    Sta da stavi pod VPI/VCI opcije, moguci su brojevi 0-255/32-65535?
    Naravno, zelim bridge mode, LLC/SNAP
    NAT: enabled ?
    WAN IP adress :Automaticlly Assigned ? ili da kucam neke vec predefinirane IP adrese
    Default Gatway:Automaticlly Assigned ? ili da kucam neke vec predefinirane IP adrese
    DNS server: Automaticlly Assigned? ili da kucam neke vec predefinirane IP adrese


    DHCP on.

    tnx

    Ovako to na kraju izgleda kada prebacim modem u bridge mode!

    Internet (WAN) Configuration:
    VPI / VCI 1 / 32
    Connection Type Bridge LLC/SNAP, QoS On
    NAT Enabled
    WAN IP Address Automatically Assigned
    Default Gateway Automatically Assigned
    DNS Server Automatically Assigned

    LAN Configuration:
    Primary LAN IP 192.168.1.1 / 255.255.255.0
    Secondary LAN IP 0.0.0.0 / 255.255.255.255
    DHCP Server On 192.168.1.2 ~ 192.168.1.254
    DHCP Lease Time 1 days 0 hours 0 minutes

    Ali nikako ne mogu da uspostavim konekciju prema bihnetu. U pitanju je siemens modem ADSL CL-040-I
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    Stvar je rijesena. Ali definitivno nije jasno zasto ovaj ADSL router odbija da radi u klasicnom bridge modu. Naime u koliko kreiram bridge mode kroz setup modema preko web browsera onda nikako ni jedna ni raspppoe niti pppoe konekcija iz windowsa nece proci. No ukoliko kreiram pppoe konekciju na modemu, tj prebacim ga u router mode, i diskonektujem sa neta, diskonektujem modem sa neta dakle ne dozvolim modemu da pravi konekciju tek onda mi prolaze pppoe i raspppoe konekcije iz windowsa iako je, napominjem,MODEM U ROUTE modu.
    Cudno je ali tako jedino radi kod mene.
    /
    P.S. Da one postavke za VPI/VCI su 8/35
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    Hvala, mislim da cu upravo to i uraditi ako nadjem router.
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Da ne otvaram novi topic, jedno pitanje: eo koristim ADSL vec neko vrijeme i primjetih da je lag dosta veci u popodnevnim satima(konkretno juce oko 19h lag je bio poprilicno velik). Jel ovo uobicajeno ili je nesto do mene? Recimo obicno mi je ping google-a oko 50-60 ms, sinoc je bio i do 200-300!?

    Jel to bihnet preopterecen?
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ja bih ti preporučio ruter. Eno ga 50 km u plus-u.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    do bihneta je. do sinoc je s adsl-a posljednjih mjeseci bilo sve ok, no sinoc je bilo nemoguce koristiti adsl za igranje na serverima.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Da nije možda do novih paketa?
     
  13. BoLa

    BoLa Aktivista

    Divno. Taman predjem na ADSL kontam imacu normalan ping kad ono sranje. :-|

    A jeste do paketa je tacnije do prevelikih brzina/broja korisnika i resursa. Zagusenja su uglavnom oko 18h pa nadalje. Sranje zivo.

    Sto se tice routera uzeo sam DLink R-100, za sad fino fercera, jes da se onaj njegov "one click" programcic rusio prilikom pokusaja konfiguracije, tako da sam ga morao rucno konfigurisat. -.-
     
  14. Esh

    Esh HWB

    pravo je zabavno s adslom poslije 6-7pm ..
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A ja sve mislio do mene. Znači i vama se dešavaju nasumična prekidanja u vezi?