Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    Svi oni koji imaju kakve ideje, slike, saznanja (iskustva) kako sakriti sto je moguce bolje/vise kablove unutar kucista neka postaju kako a i pomogucnosti slike....

    ja sam malo sredivao kablove kao sto se vidi na ovoj slici
    trenutno: [​IMG]

    planiram kupiti [​IMG]


    pa ako tko ima kakvu ideju neka slobodno pise....
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Naravno da se ti okrgli IDE kablovi dosta manje vide i puno manje zauzimaju prostora.... ali ja cu ipak preci na SATA only :smt003
     
  3. ado_89

    ado_89 Aktivista

    samo decki da znate da je laske srediti kad su IDE kablovi nego SATA.

    IDE mozes savijati kako hoces i ono radi, a sata maknes malo gotovo je. Ili se nece dignut sistem, ili upola rada pocne kociti.


    [​IMG]
    By ado_89., shot with W800i at 2007-12-01


    [​IMG]
    By ado_89. at 2007-12-01

    edit by moderazzija
    Slike u thumbove.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja vidim da ti ado koristiš one stare SATA kablove.
    Ja ti imam one sa metalnim držačima....nema šanse da se iskopča ako ti ne pritisnes na onom drzacu.

    Evo malo mog moddinga.....bušenje rupa...skrivanje kablova...mada nije sve kako treba sređeno....tek je početak.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]



    Još samo trebam produžiti kablove od ventilatora da ga uz ivice mogu sakriti...
    I onaj kabal za prekidaće na kučištu treba produžiti da bi mogao proci iza kucista...

    I naravno ovaj lim na kojem je matična pričvrščena treba obojiti u crno da se nebi primjetile nikakve rupe.....
    Ali kada imadnem slobodnog vremena.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvo ti je ono gay-roza napajanje? Hiper? :D Nije lose sredjeno, ali moze to i bolje ;)
     
  6. burner

    burner Aktivista


    Da si uzeo P seriju (P180, P182...) kao što nisi, to "bušenje rupa" u rečenici ti ne bi trebalo. A sakrivanje se može odraditi puno bolje.
    Pokažem ja svoj P182 kada ga "nafilujem"... :lol:
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma uzo hiper jer je OK brand .... ali nisam ni znao da imaju samo crvenu seriju :smt003 , raspakovao, kad ono nešto između roze i crvene :smt003
    Bit se sređeno bolje...cekaj dok nađem sprej crni :)

    @burner - dobro je P182, ali ja sam Antec 900 uzeo najviše zbog vrlo, vrlo dobrog protoka zraka...
     
  8. burner

    burner Aktivista

    Koliko god da je dobro, ne može biti bolje nego u P182. :wink:
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ma stipu ga, on pati na 120mm TT LED ventove na 2000rpm :lol:
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Baš tako stevie..... :smt003 ....... kada pokrecem zahtjevne aplikacije svi ventovi idu na 2000RPM.... to jeste bučno....ali vrlo efektivno.
    Dok je na 5V vrlo podnošljivo a i dalje imam solidan protok.

    @burner - Po cemu ti mislis da P182 ima bolji protok?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisi skuzio silnu dozu mog sarkazma: kog ce ti to sve vraga? Imas dvoprocesorsku plocu sa dva quad-a i dvije 2900XT? Dva 120mm na manje od 1000rpm hlade bilo kakav racunar...
     
  12. Looney

    Looney Komšija

    Stivi moraš shvatiti da maloljetnici pate za neonkama i led ventovima i to što više njih da računar izgleda kao kakav space ship :lol:
     
  13. burner

    burner Aktivista

    Ama nemam ja šta misliti; činjenice su tu. Dovoljno je da uporediš konstrukcije i "namjene" jednog i drugog.
    P.S. Znam da si u godinama kada nužno moraš biti u pravu, ali nemoj života ti da otežemo ovo... :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ionako je tema otisla u OT. Postovi koji se ne ticu sredjivanja kablova ce biti obrisani, a dobro znate kako se spam tretira. (hint: ban na sedmicu-dvije).

    Itekako. :D
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    182 i 900 su dvije različite klase, ako ćemo već tako ;)
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A znam ja da je dovoljno i 2x120mm na 1000RPM....
    Ali et....hocu da sto bolje hladi unutrasnjost, jer zaista ima razlike između 5V i 12V.....tu sam i ja malo bolestan, al šta sad da radim, valda takve godine :smt003

    @burner - nemoj svega ti godine sa ovim porediti.... nije vazno koliko imam godina...... nego koliko imam volje za sve ovo.
    Kao prvo volim uredno kuciste sa dobrim protokom..... takav sam i gotovo...
    Neonki nemam....nego samo LED ventilatore koji su došli zajedno sa kučištom...... e sad što neko nevoli da mu svjetli njegova stvar.
    Meni je to nekako monotomno.... šta fali ako ce koji vent svjetliti...barem mi digne raspoloženje kad pogledam :D


    E da....ti tvrdiš da je činjenica da P182 bolje hladi nego Antec 900.......meni je to nekako nelogično, možda i grješim, ispravi me...forum je da se učim.

    Jer kao prvo Antec 900 ima mrežice koje ne sprječavaju ulazak vazduha dok P182 ima ona vrata kroz koja ulazi vazduh sa strane gdje se dosta gubi protok.
    Kao drugo Antec na vrhu ima 200mm vent, dok P182 ima 120mm.....

    Neznam na kakvim si to činjenicama razmišljao... prosvjetli me :smt003
     
  17. Sale

    Sale Aktivista

    sve u svemu pricate mnogo gluposti, neonke (i ostali estetski dodatci) i starost neke osobe nemaju nikakve veze...

    stevie nemoj da stavljam slike tvog racunara....uber tiho ali ruzno do bola... naprjed neke spuzvice, te ventilatori izmedu spuzvi, te gume od gaca za hdd, cak vise stavio neku potkosulju gore na kuciste "kaze da se manje cuje :lol: "

    sve te gluposti ostavite sa strane, ako cemo tako nekog procjenjivati koliko je star ili koliko je sposoban i pametan, onda stvarno nemam rijeci.

    @burner sto se tice tvog p182 mozes kako hoces, al znaj onu poslovicu "svaki cigo svog konja hvali", pa tako i ti svoje kuciste :wink:


    sto se tice sredivanja dobro je uradeno, moze uvijek bolje, ali je dobro, bilo bi dobro kad postavio sliku kako je nekad prije izgledalo i sad da mogu usporediti i uviditi drasticnu razliku :mrgreen:
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Baš tako sale..... godine nemaju veze....

    Evo i slike kako je prije izgledalo....

    [​IMG]

    A kako sad...

    [​IMG]

    Naravno da se ovdje mora dosta doga još uraditi.... kao prvo ofarbati u crno ovaj lim na kojme je pricvršcena matična jer bi crni kablovi bili puno manje uočljivi (ili možda cijelu unutrasnjost)....
    I jos malo srediti kablove.....pogotovo ove od ventilatora .... ali ovo mi je bilo i previše za jedan dan...
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    zato sale ima asus naljepnicu na cpu kuleru :puke:
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    nebrini doci ce AC logo :wink: