Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    ja ga okrenuo da "skida" toplotu sa accelera i puse je dalje. koliko znam tako radi i Accelero Turbo Module? :oops:

    @Jala - kod mog kucista ima on lufta oko 1,5 cm od poda, a stoji na parketu, pa bi trebalo da je to ok ;)
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma uzmi taj turbo modul, ne cujan, lijep, u stvari i ne vidi se jer je sa donje strane xxD
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    fail :mrgreen:

    Zavisi ako je na stolu, i ako su dovoljno visoke nogice kucista - moze uvlaciti zrak fino.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    ma dobro, sve u svemu OK je... ako nije zadovoljan, uzme 23cm vent i cao :D
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mene je to i bunilo zato sam i pitao jer kontam kako će vući zrak ako stvara vakum?

    nije to ništa. ja sam pretprošlo ljeto skinuo jednu stranicu sa kućišta i prislonio mu onaj veliki kućni ventilator da hladi grafu i temp je pala dosta :lol:
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Zavisi gdje se nalazi vent.
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    ma jasta, najpametnije i bez puno uloga novca :)
     
  8. pac

    pac Komšija

    Prije:
    [​IMG]

    Poslje:
    [​IMG][​IMG]

    Trebam jos uzeti porduzetke za napajanje 20+4 i za cpu. Dali neko zna imali se ovo gdje kod nas uzeti?
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    je li to ono freakoliko kuciste zito :D
    fino uradjeno
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    sminka, jos samo probaj ta 2-3 kabelcica provuc iza i sve za 5 ;)
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    To bi trebao biti NZXT M59.
     
  12. pac

    pac Komšija

    Rado ali su mi kratki :( jedni sto bih jos mogao jeste da stavim napojni kabal za cpu iza maticne (mislim bukvalno iza matice) sad neznam koliko mi je to pametno?


    U pitanju je NZXT Gamma.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    da, pomijesao sam ta dva kucista. lapsus.
     
  14. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    A oba kucista imaju isti frontpanel ili je samo slican?
     
  15. pac

    pac Komšija

    Razliciti su. Lijevo gamma, desno m59.

    [​IMG][​IMG]
     
  16. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ah, sad vidim. Slican im taj cik-cak fazon pa sam mislio... Hvala na objasnjenju. :smt023
     
  17. pac

    pac Komšija

    Dali igra neku veliku ulogu dali mi je 24pin produzni kabal markiran ili ne? Mislim mozeli se sta desiti ako uzmem na ebay-u jedan od npr. 5$ ?
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma zica sa konektorima ko zica sa konektorima, sve je to u serijskoj proizvodnji, male su sanse da ce se nesto dogoditi.