Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dobro ti ovo ispade, i ja sam kontao ofarbati ali ne vidim korist od toga ionako mi se kuciste ne vidi, samo mi je bitno airflow da napravim. Ja sam narucio 20tak filtera FF121 Silverstone, i ja cu uzeti nekih 4-5 komada, pa ak jos ko bude htio PM-ajte dok ih ima, cijenu konacnu jos ne znam.

    http://www.silverstonetek.com/products/ ... F121&area=

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cemu kvariti protok zraka? Jos ce to dodatno pokvariti zvucnu sliku.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma imam ja alata podosta, ukljucujuci i set turpija ali nisam imao cime precizno izrezati, a sto se tice kontrolera i ja sam ga htio sa dealectreme naruciti, ali djaba kada je soldout pa sam se zato i bacio na ebay.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Dobro ti Stevie kaze, skoro sam i ja govorio u nekoj temi, samo ces dobit "buku". Dobro nije "samo", ali vise je stete nego koristi. :)
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eh krenuo sam malo raditi. Kada sam izvadio kuciste to je izgledalo ovako:

    [​IMG]

    [​IMG]

    zatim je malo usljedila brusilica koja je odlicno isjekla lim i lagano rucno turpijanje. Uspio sam sakriti vecinu kablova koje sam i zelio dok mi jos ostaju kablovi od ventilatora, njih ukupno 6 da sakrijem, i oni mi ujedno prave najveci bunt kablova.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Uspio sam cak pronaci i filtere (i to djabalama na poslu) i za sada sam zadovoljan sa njima, ak mi budu pravili kakve probleme izvaditi cu ih mada cisto sumnjam.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Medjutim necu sada da se zamaram slaganjem kablova ventilatora dok mi ne stigne fan controler jer cu onda tacno znati koje zice moram gdje provlaciti i koliko produziti, tako da sada trenutno izgeda ovako.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    biti ce ovdje jos posla tonu, ali kao sto gledam kada stigne fan controler uzeti cu i modularno napajanje da se rijesim ovoga powerline a ujedno i da nemam viska kablova jer sada sam jedva zatvorio zadnju stranicu, biti ce i jos sjecenja jer tek sada vidim sta sam mogao bolje odraditi

    [​IMG]
     
  6. RaP

    RaP Komšija

    Druze ekstra je ispalo evo ja bas juce gledam dremel u bingu kontam uzeti i napraviti nesto slicno tako na svome kucistu samo me brine evo gledam na vecini ploca konektori napajanje dodju odmah na rubu ploce a kod mene se nalaze iza usb konektora .
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo jutros na brzinu instalira PC probe i evo rezultata:

    [​IMG]

    sta jos ima od ovih monitoring softvera da ne googla mrsko mi da vidim graficku jos, ustvari mozda to mogu i iz catalista.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Krasne temperature, i ja jedva cekam da osposobim pa da vidimo staje kako je...
    Nice job :wink:
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Odlicno je ispalo..
    Samo ako zelis da ti se kablovi sto manje vide onda moras prefarbat unutrašnjost u crno.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    a sta ti se ovo vrti na skoro 4k rpm??
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nemam pojma, na to nisam ni obracao paznju samo gledao temperaturu CPU, sutra cu da pogledam.
    EDIT: ovo na 4k obrtaja je onaj mali g.skill

    Mogu Vam samo reci da je Enheill brusilica/graverka (kopija dremela) vrijedila svake marke stvarno je super stvarka za precizne radove, dok je onaj kineski set potrosnog materijala krs. Pred ocima gledam kako mi brusne ploce "nestaju" za 1cm isjecenog lima, tek one armirane plocice valjaju cemu, brusno kamenje isto krs, valjati ce mi sa ebay naruciti kakav kvalitetniji set.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tek kad probas pravi dremel vidis koliko je i einhell smece. Imam je i ja, brzi ispadne "iz centra".
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma znam da je dremel top, ali ja nemam potrebu za time ovaj je taman za moje potrebe, bio je i bosh isti kao i ovaj einhel samo je bio 100 KM ali oprt kazem meni i enhil odradi posao, naravno ko ovo kupuje da radi sa njime konstantno dremel je izbor u tom slucaju. Recimo i ovaj primjer imam Black&Decker aku busilicu i nakon godinu dana konstantnog rada joj je riknula baterija, poslje nje uzeo Einhella kontam neka radi godinu i dobro je (jer na Einhell gledam bas kao na zadnje), da kucnem u drvo evo vec cetvrta ili peta godina cestog koristenja.
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Treba od ovog hljeb zaradjivat, ja cu farbat ti sjeckaj , slozimo koablove i prodajemo custom kucista :D
     
  15. Sniper

    Sniper Novi član

    Mogli smo osnovat i školu za novi zanat :smt003
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma laze ova temperatura za cpu, ne moze bit 15°C, jedino ako ti nije u sobi 10°C :) Sto se toga tice i kod mene pokazuje jednu jezgru 9°C, drugu oko 30°C :D
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jbg, skinuo sam i ovaj neki Core Temp 0.99.5 i on mi pokazuje kao i Asus Probe za obje jezgre izmedju 17-25 stepeni. Gdje mi je najpouzdanije da ocitam te temperature.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Što će ti ovaj ram hladnjak?
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa djaba sam ga dobio, a bolje mi tu uklapa nego u ladici :)
     
  20. GW

    GW Moderator

    Može li se barem smanjiti obrtaji? Mislim ono, 6cm vent na 4K obrtaja...to ne može valjati. :D