Upustvo za TP-LINK - MojaTV Net

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SamiRX-8, Feb 25, 2011.

  1. amer.puric

    amer.puric Novi član

    Imam problem sa TP-LINK TD-W8901G, kada otvorim 192.168.1.1 ne mogu pristupiti konfiguraciji routera.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel pokušavaš wirelessom pristupiti postavkama ili ti je povezan ruter kablom do PC-a?
     
  3. amer.puric

    amer.puric Novi član

    povezan kablom
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mora moći, smiješ li ga restartovati na tvorničke postavke, na onom malom dugmetu na routeru?
     
  5. amer.puric

    amer.puric Novi član

    restarto bih ja al ne znam hoću li izgubit postavke za mojaTV
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    E onda bolje je ne dirati. Moglo bi ti štimanje dosta glavobolje zadati. Kako ne možeš ući na 192.168.1.1?
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Start > run > cmd > ipconfig /all , vidi koji ti je Default Gateway, tu će ti prikazati adresu modema. Isto tako, control panel > network connections pa na properties od mrežne kartice, vidi kakve su ti postavke pod TCP/IP.

    Provjeri i browser, ako je proxy uključen, isključi ga.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Zna li itko postavke za VoIP, odnosno za telefon na ovom TP Linku?
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pošto mi je dosadilo ručno dodjeljivanje adresa, danas sam uspješno uradio firmware modema na 100521 verziju. Sve verzije iznad više ne podržavaju IPTV. Dobio sam u tabu DHCP-a ono što je falilo na staroj verziji firmwarea, a to je tabela gdje mogu određivati na kojim će portovima DHCP raditi. Isključio kvačicu porta gdje mi je prikopčan STB, i to je sve. Ostale postavke su iste :)

    [​IMG]
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    De mi reci jel moguce updejtovat fw daljinski i da li je moguce staviti neki default pass prilikom updejta kao sto tvrde da radi telekom.

    Sent using Tapatalk
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nisam siguran, ali ne bih rekao da je to moguće, a i da jeste, proces je to. Ne znam kako se tebi promijenio, ali teško da oni imaju veze s time.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad si updejtovo fw, jel bila opcija da stavis igdje password mimo admin admin?
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ako sam dobro skontao pitanje, nije bila opcija. Ušao sam sa svojim passwordom, flashovao, te na kraju procesa sam morao ponovo unijeti password da uđem u router. Kucam admin admin, nije htjelo, i onda sam ukucao stari i prošlo je. Znači pamti password i nakon flashovanja.
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ja sam na prethodnoj stranici bas pitao o tome i drago mi je da si uspio :D Nista, ide FW update i kod mene :D
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene na kutiji modema stoji Ver2.3 i skinem TPLink fw zadnji za v2.

    Nabacim ga, kad vidi čuda sad mi je 1.0.2 ... Rel. 37708 firmware:

    [​IMG]

    A prije bio 1.0.4. Build 090729 Rel.35743.

    Po ovim prvim brojevima ispade da sad imam stariji fw, a po zadnjim da imam noviji.

    Ovo Adsl firmware je prije bilo: FwVer:3.10.0.24_TC3085

    Koji bi sad trebao da je svježiji? :smt005
     
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Tih 6 brojeva poslije Build ti oznacavaju datum. Znaci nabacio si stariji firmware :D
    Samire koja ti je hardware verzija routera? Jer vidim da samo za V3 ima taj update za DHCP. Kod mene je V2.3 pa ne znam da li smijem stavljati taj od V3
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I mislio sam da je datum. A šta znači Rel. broj? Sad mi je taj broj veći? I ovaj dole ADSL fw broj sad je veći. Totalna konfuzija.

    Ako ti je V2.3 onda ti ide fw v2. Ne smiješ stavljat v3. Pročitaj na tplink sajtu.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    V3.2 je kod mene, zato sam i uradio update jer je drug prije mene odradio isto i riješio problem s DHCP-om i gubljenjem konekcije svakih sat vremena :)
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vjerovatno sam vise i dosadan sa istim pitanjem ali bi mi trebalo upustvo za prebacivanje u routed mod za modem tp link td 8840

    e sada nasao sam ja neko upustvo,za drugi modem ali me strah da necu sta poremetiti ostale postavke,televiziju,telefon,itd
    evo tog upustva,pa ako je to to,da uradim
    http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_ ... router.pdf
    je li to to ili nije ?
     
  20. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član

    Kako se uradi master reset, ja uzmem cackalicu i na ono reset no ostane mi sve isto.... nece da me pusti na 192.168.1.1 ukucam user: admin, pass: admin. No nece nesto da pusti me da udjem u modem.