Uputstvo-Popravak/ przenje graficke u rerni

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Toka, Mar 3, 2012.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nije napajanje u pitanju.Napajanje je dobro i kvalitetno a i novo.Grafa duze vrijeme stoji a zao mi je,pravo je fina za starije masine neke cisto da se moze fluidno cod2 pucati.Ako ovo prodje javim.Nemamo paste pa cekam ponedjeljak da kupim pa da probamo sa puhalom
     
  2. techton

    techton Aktivista

    Meni to zvuci kao da joj fali napona
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo probano na 2 kvalitetne napojne.Jedna termaltake-ova od 400w i jedna seasonic 520w.Definitivno do napajanja nije.Ne znam sta drugo da probam,tj do cega moze biti?Moze li biti do memorije odnosno ram-a?Mozda da voltazu dignem?Ili da probamo sa "kuhanjem"? :mrgreen:
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Kad chip trazi vise voltaze obicno se tako ponasa. E sad, nisam siguran da mozes tweakat bios te kartice da joj povecavas napon. Druga opcija je da smanjis radnu frekvenciju.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ne mislio sam da ne treba ramu voltaze,ima li to veze?Bolje da ja otvorim novi topic jer mislim da ona nije za przenja.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk 2
     
  6. techton

    techton Aktivista

    Probaj drugu karticu, drugu memoriju, uradi memtest...
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kartica je druga probana sa istom memorijom.Sve ok.Mem test je takodje vrtio 2h nista nije pokazao :?
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja bi ocistio/oprao svoju GTS 450, bar onaj alu-hladnjak.

    Vidim cuvaju ga 4 sarafa i sve se lako moze skinuti, ali pasta...koja pasta se koristi za cip?

    Ista kao za CPU, i koliko se stavi paste ?
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pasta ista ko i za cpu, nanošenje isto tako ko za cpu. Znači naneseš samo tanak sloj.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma juce sam malo cistio racunar od prasine, kad vidim neka sitna prasina se poljepila po tom alu-hladnjaku, bas se ne moze otpuhati ili usisati, mora se oprati...

    Hvala ti drug :smt006
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne moras prati. Samo neki cvrsti predmet u ruke i struži. Nekoliko puta sam skidao zapeklu prasinu sa kulera.