Usporedba prosjecne brzine internet u svijetu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Tyger, May 26, 2010.

  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    E konacno vidimo gdje smo http://www.netindex.com/download/allcountries/

    Naime istrazivanje je izvrsila kompanija Ookla (speedtest.net i pingtest.net) znaci vjerodostojnost je ocigledna.

    Samo da istaknem:
    Download index 85. mjesto
    Bosnia and Herzegovina
    2.58 Mbps

    Upload index 68. mjesto
    Bosnia and Herzegovina
    0.84 Mbps

    Quality index 50. mjesto
    Bosnia and Herzegovina
    76.49
     
  2. GW

    GW Moderator

    Pa nismo loši onda. U gornjoj smo polovini liste. Možda onaj bitching na ADSL temi ima efekta. :D
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jest da se u obzir ne uzimaju i rezultati mjerenja od drugih ISP-ova, a ne samo bihnet.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Vidiš da se šalim.
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma vidim :)
    Mada ovako i po ovome gledano ne zaostajemo puno za komsijama. Mada bi za ovu analizu bilo relevantno koliko ko placa za pruzenu uslugu. Mislim da bi tu nasa pozicija bila negdje na zacelju.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    [​IMG]

    Japan - 0.27USD za 1Mbit :|
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sa naglaskom da je ovo cijena na nivou mjeseca :)
    Japan - zemlja mojih snova :D
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    taj podatak mozda izgleda i pozitivno kada se gleda van konteksta. Medjutim kontekst je sljedeci - mi smo zemlja Evrope. U usporedbi s Evropom, Bosna je mizerna. To sto smo bolji od Afrike nije neki veliki plus.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Afrika je veliki kontinent i nemaju svi istu brzinu. Npr Bosna nije boja JAR-e po tom pitanju.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    zašto se porediti sa bogatijim....hajde da se poredimo sa lošijim od nas i bolje ćemo se osjećati...a kad malo razmisliš svi veliki kraljevi i bogataši iz pređašnjih vijekova nisu imali ovakav net (a Bogami ni mnoge druge luksuze) kao najsiromašniji danas...sjetih se riječi wayn-a dyera velikog mislioca i terapeuta ako je više bolje gdje je tu mir?

    zamisli sada kada bi neki japanac razmišljao o budućnosti za nekih 50 godina mogao bi reći 'jao baš smo očajni ljudi će za 50 godina imati net brzine bla bla bla... :smt003 ' i mogao bi odmah počinit harakiri... predlazem onima koji kukaju oko brzine neta i jadnih uslova za zivot 'kod nas' da se malo aktiviraju i pojebu šta...u tim trenucima teško da ćeš misliti na brzinu neta....
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zlaja, jel ti to neko hakir'o profil? :mrgreen:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    mora da je, ovo nije naš zlatan :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Bolji nam quality index nego fudbalska reprezentacija i opet se zalite a reprezentaciju hvalite :D Zlaja je kralj :D
     
  14. neko

    neko Aktivista

    hahahaha, je*o drzavu koja nema Zlaju :D
     
  15. wudu

    wudu Aktivista

    Covjek je optimista :)
    Ovakvih nam treba vise....
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zbog takvih pasivnih nema ni napredka.
     
  17. neko

    neko Aktivista

    ma ne mozes prijatelju govoriti da je dobro, kad nije :)
    normalno da postoji gore, ali daleko od toga da je ovo dobro

    Odlicno, super dobro, bolje, dobro, malo losije, jos losije, puno losije(BiH), katastrofalno.
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Brzine u BiH - OK.
    Cijene u BiH - Katastrofa.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma nisu ni cijene za te brzine loše, problem je promet koji se smije ostvariti.
     
  20. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ako nije dobro prijatelju samo slijedi uputstva data u mom prethodnom postu gore i vidjeces kako ce ti u sekundi(ili malo duze) biti mnoogo bolje...

    gledao sam prije par godina dokumentarac o nekom africkom plemenu...u tom plemenu nema strukture vlasti, dakle niko nije poglavica, ali svaki dan se onako malo svadjaju i sporjeckaju, galame i mozda motkicama lemaju malo , ali se obavezno na kraju u miru razidju i bez ikakvih zrtava....

    prikazuju jednog covjeka kako ima 10 zena i sprema se da ozeni, ili kako se kod njih kaze ne znam tacno, 11-tu... ima djece sta ja znam kolko i desetak krava....pa jebote zito sta ce njemu net uopste...ja bi se sad s njim mijenjo, dao bi mu moj adsl, i flat i 15g paket, i sve ovo moje sto imam od imovine i biznisa, i zivio u ljepoti- po citav dan na suncu i cistom zraku, kravice pasu okolo i on sa 10 treba superzgodnih crnkinja..a djeca okolo trckaraju....poserem ti se na japanski 16MBit adsl i evropski bajni standard....